MlodyWilkVip
MlodyWilkVip
  20 października 2009 (pierwszy post)

Witam mam takie małe pytanie co mogę zrobić by uzyskać taki efekt jak na podobnym zdjęciu poniżej ? :] Czyli np: tło i osoba czara a ubranie realnego koloru ?
1. Jest do tego jakiś specjalny program ?
2. Łatwo takie coś zrobić ?
3. Był by ktoś w stanie poświęcić chwilę i takie coś dla mnie wykonać jeśli nie dał bym rady sam ?

4. Oto zdjęcie

spioch
spioch
  20 października 2009

Potrzebujesz do tego np PSa... Albo nawet jakiejś tam Picassy ...
A zrobisz to za pomocą gotowego ustawienia lub idealnie za pomocą Szopa
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=kolorowe+elementy+na+czarno+bia%C5%82ym+zdj%C4%99%C4%87iu&btnG=Szukaj&lr=

ewelx3
ewelx3
  20 października 2009

W gimpie możesz nawet. Wystarczy, że zaznaczysz wybrany obszar i go kolorujesz lub robisz b&w.

spioch
spioch
  20 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W gimpie możesz nawet. Wystarczy, że zaznaczysz wybrany obszar i go kolorujesz lub robisz b&w.

Taka mała a już wie takie rzeczy :D
LOLTER
LOLTER
  20 października 2009

gimpem można podobno.

spioch
spioch
  20 października 2009
LOLTER
LOLTER: gimpem można podobno.

Na pewno :)
JezusRaptor
JezusRaptor
  20 października 2009

Photofiltre zaznacz lassem element który ma zostać kolorowy , po czym daj prawym myszki odwróć znaczenia , i kliknij ikonkę szarości. Szybko i prosto.

obsordine
obsordine
  20 października 2009

Photoshop,
otwierasz zdjęcie,nastepnie na panelu z wartwami na dole klikasz w 'Utwórz nową warstwę wypełnienia...'' wybierasz z listy czarno-biały. Zdjęcie robi się czarno-białe. Następnie bierzesz pędzel i czarna końcówką malujesz na obiektach które mają mieć swój realny kolor.End.

jak sobie nie poradzisz,
to możesz sie zgłosić.

Basia
Basia
  20 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Był by ktoś w stanie poświęcić chwilę i takie coś dla mnie wykonać jeśli nie dał bym rady sam ?

Jak chcesz zalinkuj zdjęcie i podeślij mi na pw ;]
91kasia
91kasia
  20 października 2009

Jak uzyskać taki sam efekt w programie- Corel Paint Shop Pro Photo X2?

Basia
Basia
  20 października 2009

Instrukcja na zrobienie tego w photoshopie:

Jeden element w kolorze
Bardzo prosto ten efekt można uzyskać właśnie stosując layer mask. Otwieramy nasze kolorowe zdjęcie. Kopiujemy je do nowej warstwy: Ctrl+J lub Layer / New / Layer via Copy
(Warstwa / Nowa / Warstwa przez kopiowanie) lub po prostu przeciągamy warstwę w okienku Layers (Warstwy) na ikonkę nowej warstwy.

Następnie ze skopiowanej warstwy usuwamy kolor wybierając polecenie Image / Adjustment / Desaturate (Obrazek / Dopasuj / Usuń kolor) lub używając skrótu Shift+Ctrl+U.

Do warstwy pozbawionej koloru dodajemy maskę wybierając polecenie Layer / Layer Mask / Reveal All (Warstwa / Maska warstwy / Odkryj wszystko) lub klikając w odpowiednią ikonkę w okienku Layers (patrz obrazek). Obok naszej warstwy bez koloru pojawi się biały prostokąt - to jest właśnie nasza maska.



Zaznacz naszą maskę (kliknij w biały prostokąt), wybierz pędzel koloru czarnego o miękkiej końcówce i zamaluj na zdjęciu wybrany przez Ciebie obiekt. W efekcie zobaczysz, że spod naszej warstwy z czarno-białym obrazkiem wyłania się warstwa spod spodu tj. z kolorowym obrazkiem. Maska działa właśnie w ten sposób, nie usuwa lecz chowa. Czarnym pędzlem zakrywasz dany obiekt, natomiast białym ponownie odkrywasz.



Na powyższym obrazku widać doskonale, że na białym prostokącie pojawiają się czarne plamy, które są odzwierciedleniem.
Dodatkowe opcje

Kliknij prawym kalwiszem myszki na naszej warstiwe i wybierz:
Disable Layer Mask (Wyłącz Maskę Odcinania) - wyłącza maskę (pojawia się wtedy na niej duży czerwony krzyż),
Enable Layer Mask (Wyłącz Maskę Odcinania) - włącza maskę
Apply Layer Mask (Zastosuj Maskę Odcinania - jak źle proszę mnie poprawić jak źle)- łączy maskę z warstwą,
Delete Layer Mask (Usuń Maskę Odcinania) - usuwa maskę.

Gotowe! Oto nasz efekt końcowy.



Oczywiście technika odkrywania, zakrywania zależy od nas. Ja użyłem pędzla. Można tez użyć narzędzi selekcji, narysować selekcję (lasso, rożdżka, itp.) a później wypełnić ją białym lub czarnym kolorem.

( źródło )

W Gimpie:
Po włączeniu masz 3 okna :
okno z narzedziami, okno z obrazkiem, okno z warstwami pedzlami itd.
W oknie z narzedziami wybierasz wolne zaznaczenie(takie lasso) i zaznaczasz wszystko oprocz oka.

Jak juz zaznaczysz wybierasz w oknie z obrazkiem Kolory>koloryzacja(tka chyba jest w polskim albo podobnie) wybierasz tam interesujący cie efekt (czarno biały)

W tym momencie masz czarno białą fotkę a oko kolorowe... mozesz zwiekszyc kontrast by lepiej to wyglądało ... rowniez w kolorach znajdziesz kontrast:)

I w photofiltre:
2. Plik > Otwórz - wybierz obrazek.
3. Powiększ obrazek.

4. Wybierz Lasso z Paska Narzędzi.

5. Obrysuj nim element, który ma zostać kolorowy.

6. Zaznaczenie > Odwróć.
7. Wybieramy opcję Skala szarości.

8. Plik > Zapisz jako..
9. Gotowe.

(źródło)

feuliette
feuliette
  21 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jest do tego jakiś specjalny program ?

photoshop , gimp ,photofiltre ...
lub na stronce picnik.com

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Łatwo takie coś zrobić ?

tak ; >

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Był by ktoś w stanie poświęcić chwilę i takie coś dla mnie wykonać jeśli nie dał bym rady sam ?

tak ; >
91kasia
91kasia
  21 października 2009
Jak uzyskać taki sam efekt w programie- Corel Paint Shop Pro Photo X2?
BezMajtekxD
BezMajtekxD
  21 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jest do tego jakiś specjalny program ?

W Photoshopie...

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Łatwo takie coś zrobić ?

Bardzo łatwo...
Dałbyś radę, bo naprawdę banalne.
Basia
Basia
  22 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak uzyskać taki sam efekt w programie- Corel Paint Shop Pro Photo X2?

Nie korzystam z tego programu, a w internecie niewiele jest do niego instrukcji... Ściągnij sobie Photofiltre - jest to program darmowy i nie zajmuje dużo miejsca na dysku. W dodatku pełno do niego tutoriali :]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.