Treserka
Treserka
  12 października 2009 (pierwszy post)

Cześć
mam ten aparat od niecałych 2 miesięcy a od niedawna zaczeło się z nim dziać coś dziwnego
gdy robię zdjęcia to niby wszystko jest ok jak patrze w podgląd
a gdy wrzucam na komputer to albo wyskakuje mi komunikat że
sprzęt nie odpowiada albo wrzuca mi połówki zdjęc a reszta jest szara ;/
a najgorsze jest to gdy zrobię dużą ilość zdjęc to odzywa się moja karta pamieci
i ciągle jest "sformatować kartę". (wszystkie zdjecia przepadają)

wiem że moge isc do serwisu ale chce zapytać czy ktoś coś takiego miał :ninja:
mój brat mowi ze to przez karte to możliwe ?

HandOfFate
HandOfFate
  12 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Cześć mam ten aparat od niecałych 2 miesięcy a od niedawna zaczeło się z nim dziać coś dziwnego gdy robię zdjęcia to niby wszystko jest ok jak patrze w podgląd a gdy wrzucam na komputer to albo wyskakuje mi komunikat że sprzęt nie odpowiada albo wrzuca mi połówki zdjęc a reszta jest szara ;/ a najgorsze jest to gdy zrobię dużą ilość zdjęc to odzywa się moja karta pamieci i ciągle jest "sformatować kartę". (wszystkie zdjecia przepadają) wiem że moge isc do serwisu ale chce zapytać czy ktoś coś takiego miał mój brat mowi ze to przez karte to możliwe ?

probowalas z inna karta? brat moze miec racje, kiedys mialem podobne objawy jak jeszcze mialem D40tke, wtedy okazalo sie ze karta jest uszkodzona.
jesli nie probowalas - sprobuj, sprobuj tez innego kabla, jesli ani jedno, ani drugie to nie mam pojecia.
Treserka
Treserka
  12 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: probowalas z inna karta? brat moze miec racje, kiedys mialem podobne objawy jak jeszcze mialem D40tke, wtedy okazalo sie ze karta jest uszkodzona. jesli nie probowalas - sprobuj, sprobuj tez innego kabla, jesli ani jedno, ani drugie to nie mam pojecia.

:nie:
ale to teraz musze dokupić karte ...obojętnie jaką ?
Flo
Flo
  12 października 2009

na pewno kartę masz uszkodzoną :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: obojętnie jaką ?

no obojętnie jakiej firmy,SDHC
Treserka
Treserka
  12 października 2009
Flo
Flo: na pewno kartę masz uszkodzoną


Flo
Flo: no obojętnie jakiej firmy,SDHC

dzięki ;]
HandOfFate
HandOfFate
  12 października 2009

do D90tki lepiej kupic lepsza, szybsza, ale jednoczesnie drozsza karte...jesli bedziesz korzystala ze zdjec seryjnych, a tym bardziej mozliwosci krecenia filmow w HD, lepiej kup szybsza karte z wiekszym buforem.

Treserka
Treserka
  12 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: do D90tki lepiej kupic lepsza, szybsza, ale jednoczesnie drozsza karte...jesli bedziesz korzystala ze zdjec seryjnych, a tym bardziej mozliwosci krecenia filmow w HD, lepiej kup szybsza karte z wiekszym buforem.

no właśnie bo jak zaczynałam kręcić film to się robiło to samo ;/

ok kupię ;]
HandOfFate
HandOfFate
  12 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no właśnie bo jak zaczynałam kręcić film to się robiło to samo ;/ ok kupię ;]

tak od siebie moge polecic Ci karte firmy Sandisk o pojemności 8gb, model Extreme III koszt jakies 150zl max, ma predkosc 20mb/s, sa tez 30mb/s ale sa jeszcze drozsze...ok 200zl...uzywam tych kart od jakiegos juz czasu, zero problemow.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  13 października 2009

sproboj sformatowac ja jeszcze w jakims czytniku a potem w aparacie

Treserka
Treserka
  13 października 2009
joker4444
joker4444: sproboj sformatowac ja jeszcze w jakims czytniku a potem w aparacie

to nic nie da trzeba kupić nową ;]
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  13 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to nic nie da trzeba kupić nową ;]

ja mialem kiedys obkjawy podobne a uszkodzony byl...aparat;]
spioch
spioch
  13 października 2009
Flo
Flo: ale to teraz musze dokupić karte ...obojętnie jaką ?


Tylko broń Cie Boże jakiegoś Kingstone'a z biedronki.

Jak już dostałaś od losu drugą szansę to ją wykorzystaj mądrze.

Secure Digital (SDHC) 8GB SanDisk Ultra II polecam z czystym sumieniem za około 120 zł masz przepustowość 15 mb/s jak CI mało to Class III ma 30 mb/s

A jak za drogo to za 60 zł masz 4 GB II class ale to będzie maaało :)

Także odżałuj STÓWkęęę ale będziesz bardzo zadowolona !
SP3maq
SP3maq
  16 października 2009
@spioch
No no... z tym 8GB to był bym ostrożny. Najpierw polecam sprawdzić czy aparat obsługuje takie karty (dokumentacja). Poza tym żywotność pamięci flash wcale nie jest taka zatrważająca, więc jeśli robisz dużo zdjęć to na pewno pojemność ma znaczenie. Jeśli zaś nie robisz ich za dużo to czasem lepiej kupić kilka kart 1 lub 2GB za łączną cenę jednej 8GB.
Tak wogóle to skrót od "Secure Digital" to SD a nie SDHC, ale olać to :) . Kingstone wcale nie ma na najskorszych kart, chociaż faktycznie szybkość zapisu pozostawia wiele do życzenia. SanDisk ma na pewno najlepsze karty SD bo to właśnie ta firma rozpoczęła ich wdrażanie i tworzenie standardów.

@all
Dla kart których pojemność nie przekracza 2GB zalecam stosowanie systemu plików FAT16. Tak na wszelki wypadek. Bo każdy aparat (nawet te starsze) go obsługuje. Dla kart większych niż 2GB nie da się ustawić systemu FAT16, trzeba więc ustawić FAT32.

Poza tym jak dobrze wspomniał joker4444 warto jest sformatować kartę w czytniku jeśli ze zdjęciami jest coś nie tak. To naprawdę pomaga.

Tak w ogóle ja zamiast zwykłych SD polecam mikroSD. Szczególnie jeśli nie macie czytnika kart w kompie. Wtedy można kupić mały czytnik kart mikroSD z allegro lub w Makro i jak nie korzystacie z aparatu to używać go jako pendrive.
Flo
Flo
  16 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak już dostałaś od losu drugą szansę to ją wykorzystaj mądrze.

haha^^
ej słuchajcie, a propos karty to mam pytanie. czasem jak robię zdjęcia, to po 1000 wiadomo tworzy mi się nowy folder, bardzo mi to nie odpowiada, bo później mi się miesza kolejność i wiadomo.. jak sobie poradzić z tym?
maciek90krk
maciek90krk
  26 października 2009

Siema Prośbę Do Was Mam :) Mozecie Wejsc na ta strone http://www.attic.pl/pl/147
I zagłosowac na moje zdjecie ?? Jest To Zdjecie B :) Ankieta Jest Z Lewej Strony :) Dziekuje :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.