hotstufff
hotstufff
  8 sierpnia 2009 (pierwszy post)

cześć.

wiecie może jak zrobić efekt kolorów tęczy na zdjęciu? można to uzyskać poprzez jakieś brushe, czy cuś?

liczę na pomoc,
pozdrawiam.

Flo
Flo
  8 sierpnia 2009

przykład?

hotstufff
hotstufff
  8 sierpnia 2009
Flo
Flo: przykład?

chociażby jak na tym zdjęciu:
http://maxmodels.pl/galerie/8/1/9/12819/56544.jpg
GRADEK83
GRADEK83
  8 sierpnia 2009

zazwyczaj jest juz gotowa tęczowa tekstura nakładasz jako warstwę potem prześwit na Soft Light lub jakiś inny który będzie ci pasował i albo zostawiasz albo regulujesz przebicie Blend Range
A że taka teksturę można edytować to praktycznie kolory można dobierać jakie tylko chcemy :)

hotstufff
hotstufff
  8 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zazwyczaj jest juz gotowa tęczowa tekstura nakładasz jako warstwę potem prześwit na Soft Light lub jakiś inny który będzie ci pasował i albo zostawiasz albo regulujesz przebicie Blend Range A że taka teksturę można edytować to praktycznie kolory można dobierać jakie tylko chcemy :)

fajne, fajne :mrgreen:
tylko czy takie cudo da się uzyskać w gimpie?
GRADEK83
GRADEK83
  8 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko czy takie cudo da się uzyskać w gimpie?

nie mam gimpa ale na pewno da bo to podstawowe elementy w programie graficznym
klikasz na paletę kolorów w gimpie i tam chyba powinny być te gotowe przykładowe tekstury... wsadzasz fotkę robisz nową warstwę bierzesz puszkę z farbą wylewasz na czystą warstwę i dalej to juz ustawiasz przejście prześwity jak ja na to mówię ;p
hotstufff
hotstufff
  8 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie mam gimpa ale na pewno da bo to podstawowe elementy w programie graficznym klikasz na paletę kolorów w gimpie i tam chyba powinny być te gotowe przykładowe tekstury... wsadzasz fotkę robisz nową warstwę bierzesz puszkę z farbą wylewasz na czystą warstwę i dalej to juz ustawiasz przejście prześwity jak ja na to mówię ;p

dupa. nie da się.
GRADEK83
GRADEK83
  8 sierpnia 2009

baw sie na pewno da sie

yetiiuj
yetiiuj
  8 sierpnia 2009
www.gimpuj.org poczytaj...
hotstufff
hotstufff
  8 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: baw sie na pewno da sie

doszłam do tego, ale niestety nie ma takich odcieni jak w tęczy. są gradienty, ale nie dam rady ich użyć:woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: www.gimpuj.org poczytaj...

przyszłam z problemem tutaj, a nie na jakieś strony o gimpie.
fenacious
fenacious
  8 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: można to uzyskać poprzez jakieś brushe, czy cuś?

ja robie to za pomocą gradientu.
naturalna
naturalna
  9 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wiecie może jak zrobić efekt kolorów tęczy na zdjęciu? można to uzyskać poprzez jakieś brushe, czy cuś?

Nie używam Gimpa. Przepraszam, ale wiem o co Ci chodzi.
hotstufff
hotstufff
  9 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja robie to za pomocą gradientu.

a możesz mi opisać jak?
KamiQa
KamiQa
  9 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: chociażby jak na tym zdjęciu: http://maxmodels.pl/galerie/8/1/9/12819/56544.jpg

tutaj to nie brushe tylko tekstura jakaś jest nałożona. Ja bym z tym kombinowała w photoimpact bo gimp i warstwy to dla mnie trochę czarna magia ;)
Najpierw jednak trzeba znaleźć jakąs podobną teksturę.

Poza tym jak tu ktoś wspomniał gradientem tez powinno się dać ale to chyba więcej zabawy
fenacious
fenacious
  9 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a możesz mi opisać jak?

dobieram kilka kolorów, które mi odpowiadają, ustawiam krycie, rodzaj gradientu i nakładam na zdjęcie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.