Flo
Flo
  27 czerwca 2009 (pierwszy post)

hej ho, jak tam dzień ? :) ja dziś odpoczywałam po wczorajszych zdjęciach, dawno takiego hektara nie przeszłam xD
no ale lecimy z tym koksem, niedługo jadę na dwa tygodnie do Portugalii (lans, a jak) i planuję zrobić milion zdjęć :D biorę of course mojego Florencjusza (nikon d40x) + tamron 28-75 + samyang 8mm fisheye, ale wiadomo, że nie zawsze będę się targać z tym sprzętem, bo on waży trochę, a będę się opalać przy okazji i trochę mi go szkoda. Potrzebuję czegoś, co włożę do malutkiej torebki i nie będzie mi przeszkadzać na plaży. W związku z tym rozpoczęłam dzisiaj akcję poszukiwawczą mojego starego kompaktu- Casio exlim s770

Ostatni raz używałam go w grudniu dwa lata temu, później poszedł w zapomnienie. Po żmudnych poszukiwaniach- odnalazłam, jest cały i zdrowy (mam nadzieję). Natomiast po ładowarce ani śladu. Niestety obawiam się, że ze znalezieniem jej będzie większy problem niż z samym aparatem. Także pomyślałam- może kupię? Sęk w tym, że go się wkładało do takiej stacyjki i dopiero do tego podłączany był kabel, który do gniazdka szedł. Potrzebuję pomocy, gdzie mogę kupić taki bajer? (oczywiście w rozsądnej cenie, tak do 60zł max) Uprzedzam, że przeszukałam google i nic nie znalazłam.

Dzięki dziubaski :D :*

Flo
Flo
  28 czerwca 2009

chciałam powiedzieć jeszcze, że zadowoli mnie adres do jakiegoś serwisu w poznaniu, gdzie będą to mieli :)

GRADEK83
GRADEK83
Flo
Flo
  28 czerwca 2009

dzięki :D właśnie przed chwilą odkryłam, że baterię można wyjąć, tylko skubana schowana jest za takim czymś przy karcie pamięci ;O :ziober2:

GRADEK83
GRADEK83
  28 czerwca 2009
Flo
Flo: dzięki :D właśnie przed chwilą odkryłam, że baterię można wyjąć, tylko skubana schowana jest za takim czymś przy karcie pamięci ;O

hahah trochę techniki i Flo się gubi:ziober2:
Flo
Flo
  28 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hahah trochę techniki i Flo się gubi

ciiii :lol2: ej a myślisz, że jak porobię zdjęcia tym kompaktem i później włożę tą kartę pamięci do nikona, to po podłączeniu nikona do komputera zrzucę te zdjęcia? xD
GRADEK83
GRADEK83
  28 czerwca 2009

ogólnie każdy aparat zazwyczaj robi swój własny folder i tam wciska fotki więc pewnie i w tym przypadku tak będzie ale jak przełożysz kartę do nikosia i podepniesz pod kompa to wykryje go normalnie ale będziesz mieć dwa foldery :)

Flo
Flo
  28 czerwca 2009

no mam nadzieję ;D niby jest czytnik kart pamięci w komputerku moim i niby sd powinny wchodzić, ale jakoś nie idzie, otwór jakby trochę za duży był, a w instrukcji nic nie ma O.o

GRADEK83
GRADEK83
  28 czerwca 2009

jakiego masz laptoka? model może źle wsadzasz albo musisz mieć adapter w co wątpie:/ albo zaślepka tam może jakaś jest nie wiem:/

Flo
Flo
  28 czerwca 2009

hp pavilion dv6-1120 :and:

GRADEK83
GRADEK83
  28 czerwca 2009
Flo
Flo: hp pavilion dv6-1120

a po tym dv6-1120 pisze coś dalej np:
HP Pavilion dv6-1120ec Entertainment Notebook PC

pod nim powinno dokładniej pisać te dwie literki po 1120(?)
HandOfFate
HandOfFate
  28 czerwca 2009

Flo, jak Ci sie sprawuje ten Samyang? Wrzuc jakies fotki jesli mozesz, bede wdzieczny.

GRADEK83
GRADEK83
  28 czerwca 2009

z tego co piszą:
czytnik kart pamięciSD
MMC
xD
MS-Pro
Memory Stick
więc na bank powinna taka karta wchodzić:/ może to nie SD jest ?

juz wiem co jest nie tak FLO :D
ty do tego nikosia masz karte :D SDHC

Urządzenia wyposażone w czytniki SD nie obsługują kart SDHC
proste :D


Różnica pomiędzy standardem SD i SDHC [edytuj]
Większa pojemność (na korzyść kart SDHC)
Wyższy transfer danych (na korzyść kart SD) - zależny od klasy karty SD
Urządzenia wyposażone w czytniki SDHC obsługują również karty SD
Urządzenia wyposażone w czytniki SD nie obsługują kart SDHC
Niektóre karty SDHC są wyposażone w przełącznik, który definiuje tryb pracy karty. W jednym trybie karta pracuje jako SDHC z pełną pojemnością. W innym pracuje jako SD z pojemnością 2 GB.

GRADEK83
GRADEK83
  28 czerwca 2009

ale możesz dokupić sobie taki czytnik pod usb

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.