GRADEK83
GRADEK83
  19 czerwca 2009 (pierwszy post)
http://deser.pl/deser/1,97052,6735313,To_zdjecie_zrobiono_w_1909_r__Uwierzysz_.html

Fajnie tak oglądać zdjęcia w kolorze :D

http://www.loc.gov/exhibits/empire/work.html

Rosja sprzed stu lat. W kolorze. Niemożliwe? Niesamowite? Cud? Nie, to tylko Siergiej Prokudin-Gorski, pionier barwnej fotografii.
Flo
Flo
  19 czerwca 2009

ale super ;D prawie jak fejkowe wyglądają, przeszłość zawsze była monochromatyczna, a tu nagle zdjęcia full kolor ;D

GRADEK83
GRADEK83
  19 czerwca 2009

no przez to że fotki były w odcieniach szarości zawsze jakoś tak tamte czasy odbierało się jako szare i do 4litery :D że tylko jakies rewolucje wojny i zaraza :/ no ale jakos tak źle nie było :D
Ten sklep czy magazyn fajnie wygląda :D jak z doktor Quin :D


Wszystko pakowane w papier drewno worki a szkło to zapewne rarytas:D

Flo
Flo
  19 czerwca 2009

pamiętam, że jak byłam mała to myślałam, że kiedyś w ogóle nie było kolorów, tak jak na zdjęciach i w starych filmach :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystko pakowane w papier drewno worki a szkło to zapewne rarytas:D

żadnych plastików :zakochany:
mnie normalnie strzela momentami jak np idę kupić jedzenie to mi siatki nie dadzą w sklepie tylko muszę płacić, bo ekologiczne (ale wszystko w plastikowych opakowaniach jest), a jak kupuję lakier do paznokci to mi w siatkę pakują nie wiem po co O.lo
GRADEK83
GRADEK83
  19 czerwca 2009
Flo
Flo: pamiętam, że jak byłam mała to myślałam, że kiedyś w ogóle nie było kolorów, tak jak na zdjęciach i w starych filmach

tez tak miałem kiedys nawet mamy się pytałem czy dawniej były kolory bo telewizja czarnobiała była:D

Flo
Flo: mnie normalnie strzela momentami jak np idę kupić jedzenie to mi siatki nie dadzą w sklepie tylko muszę płacić, bo ekologiczne (ale wszystko w plastikowych opakowaniach jest), a jak kupuję lakier do paznokci to mi w siatkę pakują nie wiem po co O.lo

no bywa:D
shamaramorgan
shamaramorgan
  19 czerwca 2009

ja zawsze będę kojarzyła starsze czasy z czarno-białymi fotografiami. Te kolorowe zdjęcia do początku XX wieku w ogóle mi nie pasują :)

fryytkaa
fryytkaa
  19 czerwca 2009

szkoda,ze i teraz takich fotek tylko nie ma.

SuckMyKiss
SuckMyKiss
  19 czerwca 2009
Flo
Flo: pamiętam, że jak byłam mała to myślałam, że kiedyś w ogóle nie było kolorów, tak jak na zdjęciach i w starych filmach


ja też. :D

dziwne.
ciekawe na jakim materiale światłoczułym to naświetlał. ;>
razotka
razotka
  19 czerwca 2009

eee one wtedy tracą swoją wartośc
:nie:

moshic
moshic
  19 czerwca 2009

eee ... myslalem ze jakis wczesny diapozytyw kolorowy na szkle a tu wyskakuje prekursor RGB :ziober2:

Hope
Hope
  19 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja zawsze będę kojarzyła starsze czasy z czarno-białymi fotografiami. Te kolorowe zdjęcia do początku XX wieku w ogóle mi nie pasują :)

dokładnie. :tak:
ale zdjęcia są ładne. : ))
Alucard
Alucard
  19 czerwca 2009

:szok2:
pewnie obiektyw myty wódką był :woot:

Fieska
Fieska
  19 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Fajnie tak oglądać zdjęcia w kolorze :D


Trudno uwierzyć, że te zdjęcia mają tyle lat. :wtf:
moshic
moshic
  19 czerwca 2009

aaa juz wiem co to :D ... autochromy ;] ... wyrabiane i wykorzystywane przez braci Lumierre od 1907 do 1935 kiedy Kodak wypuscil pierwszy kolorowy film [;

NoirLune
NoirLune
  19 czerwca 2009

wow:wtf: super

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.