xxKasia18xx
xxKasia18xx
  17 czerwca 2009 (pierwszy post)

witam.
Chcę kupić cyfrówkę, stąd moje pytanie: jaka marka najlepsza?
Miałam panasonica, lecz wczoraj mi 'się zepsuł' :and: Ogólnie był dobry, ale chciałabym wypróbować jakiś inny.
Możecie polecić jakieś dobre modele?
Zastanawiałam się nad SONY DSC-S980 , SONY DSC-W210 i NIKON Coolpix L20.
Podoba mi się PANASONIC TZ7, ale jest drogi... a ja szukam czegoś do ok. 700zł.

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

hotstufff
hotstufff
  17 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: witam. Chcę kupić cyfrówkę, stąd moje pytanie: jaka marka najlepsza? Miałam panasonica, lecz wczoraj mi 'się zepsuł' Ogólnie był dobry, ale chciałabym wypróbować jakiś inny. Możecie polecić jakieś dobre modele? Zastanawiałam się nad SONY DSC-S980 , SONY DSC-W210 i NIKON Coolpix L20. Podoba mi się PANASONIC TZ7, ale jest drogi... a ja szukam czegoś do ok. 700zł. Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

to zależy od tego jak dobre chcesz mieć zdjęcia. ogólnie polecam canona i nikona, sony mi nie pasuje.
Hope
Hope
  17 czerwca 2009

ja bym Ci proponowała aparat Canon PowerShot A460.
używałam go przez dłuższy czas, zanim kupiłam sobie coś lepszego.



nie jest drogi, polecam.

xxKasia18xx
xxKasia18xx
  17 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to zależy od tego jak dobre chcesz mieć zdjęcia.

jak najlepsze :mrgreen:

Hope
Hope: używałam go przez dłuższy czas, zanim kupiłam sobie coś lepszego.

ale 5megapikseli to trochę za mało...
chciałam coś od 8mpx... bo ten, który miałam, miał 5mpx, a miałam go ponad 3 lata ;)
Flo
Flo
  17 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale 5megapikseli to trochę za mało... chciałam coś od 8mpx...

w kompakcie ogólnie rzecz biorąc im więcej megapikseli- tym gorsza jakość zdjęć, matryca jest za mała, to tylko chwyt reklamowy "więcej megapikseli-lepsze zdjęcia"
Flo
Flo
  17 czerwca 2009

a w ogóle to ja gdybym miała kupować aparat taki "na wszelki wypadek", do noszenia przy sobie, to bym wzięła sony cybershot dsc-t900

xxKasia18xx
xxKasia18xx
  17 czerwca 2009
Flo
Flo: w kompakcie ogólnie rzecz biorąc im więcej megapikseli- tym gorsza jakość zdjęć, matryca jest za mała, to tylko chwyt reklamowy "więcej megapikseli-lepsze zdjęcia"

dlatego nie chcę 13mpx, zadowolę się 8-9mpx ;)
tylko kompletnie nie wiem, co wybrać, jest tyle fajnych modeli, że mam mętlik w głowie. Ty widzę się trochę znasz, to może coś zaproponujesz?
xxKasia18xx
xxKasia18xx
  17 czerwca 2009
Flo
Flo: a w ogóle to ja gdybym miała kupować aparat taki "na wszelki wypadek", do noszenia przy sobie, to bym wzięła sony cybershot dsc-t900

trochę drogi, wolałabym dołożyć jeszcze i kupić lustrzankę. ale narazie nie mam tyle kasy, więc szukam nie za drogiej, a dobrej cyfrówki.
GRADEK83
GRADEK83
  17 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: NIKON Coolpix L20

no jak dla ciebie to może być:)
xxKasia18xx
xxKasia18xx
  17 czerwca 2009

a co ma znaczyć

Konto usunięte
Konto usunięte: no jak dla ciebie

? :mrgreen:

mówią, że nikon najlepszy, a ja jakoś się do lumixa przyzwyczaiłam :and:
hotstufff
hotstufff
  17 czerwca 2009
Hope
Hope: ja bym Ci proponowała aparat Canon PowerShot A460. używałam go przez dłuższy czas, zanim kupiłam sobie coś lepszego.

a też właśnie mam taki aparat, a zdjęcia nie są najgorsze. mogę dać przykład:
http://www7.speedyshare.com/data/422667372/17268392/15546880/IMG%202422.jpg
Jacek80
Jacek80
  17 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zastanawiałam się nad SONY DSC-S980 , SONY DSC-W210 i NIKON Coolpix L20.

odradzam kompakty sony - miałem 2 swoje i kilka innych w ręku - tym bardziej z taką dużą iloścą MPx (12 megapixeli w kompaktach to duuużo za dużo)... utrata szczegółowości, szumy i efekt akwareli gwarantowane

Ja proponowałbym jakiegoś Canona PowerShoot A540 albo A550
xxKasia18xx
xxKasia18xx
  17 czerwca 2009
Jacek80
Jacek80: albo A550

ten już lepiej :) tylko jakoś jestem uprzedzona do canona ;>

a ten?
podobny do tego, co pokazywała Flo, tylko ma mniej mpx i jest tańszy ;>
Jacek80
Jacek80
  17 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: podobny do tego, co pokazywała Flo, tylko ma mniej mpx i jest tańszy

tutaj (mniej więcej od połowy strony) masz przykładowe zdjęcia, oceń sama
http://www.digitalcamerareview.com/default.asp?newsID=3794
ja i tak wyłapuje wady o których pisałem wcześniej, ale może dlatego, że jestem przeczulony
ChangeMee
ChangeMee
  17 czerwca 2009
http://allegro.pl/item653852741_nikon_l19_4gb_ladow_pokr_4xaku_gw_pl_f_vat.html nie tak drogo 8 MpX
http://allegro.pl/item663327900_nikon_l19_rozowy_super_futeral_8mp_2_7_lcd.html
Albo najlepiej kompakt. ;] tylko nie wiem czy w takiej kwocie coś jest ciekawego na rynku ;]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.