Fieska
Fieska
  23 maja 2009 (pierwszy post)
Witam,

Chcę kupić moją pierwszą w życiu lustrzankę. Porządny sprzęt, który robi porządne zdjęcia. Cena do 600 ? Co proponujecie? Nikon D40 czy D60? A może Canon EOS 1000 D lub OLYMPUS E200 KIT? Na co zwracać szczególną uwagę?

Pozdrawiam serdecznie :)
NastyIdea
NastyIdea
  23 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Porządny sprzęt, który robi porządne zdjęcia. Cena do 600 ?

Oj joj joj. Ciężko. Za ta cene nie kupisz lustrzanki z obiektywem. A tym bardziej porządnej.
Flo
Flo
  23 maja 2009

do 600 zł porządny sprzęt? używany chyba i to mocno.
za rok będę sprzedawać d40x, możesz poczekać to Ci sprzedam za 600 :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Na co zwracać szczególną uwagę?

najpierw wybierz system, poszukaj na różnych forach, poczytaj opinie, jeśli nie widzisz różnicy- określ jakie zdjęcia chciałabyś robić, czy interesują Cię zbliżenia i makro, ludzie i fashion, czy może krajobrazy i panoramy, do tych preferencji poszukaj obiektywów (zakresy ogniskowych, światło, zoomy, stałoogniskowe, może tanie i dobre m42?) i na samym końcu znajdź body, które będzie z nimi współpracować ;)
takieblablabla
takieblablabla
  23 maja 2009

ja mam D60 i jestem strasznie zadowolona.

rafii1993
rafii1993
  23 maja 2009
Flo
Flo: za rok będę sprzedawać d40x, możesz poczekać to Ci sprzedam za 600

To ja się na to piszę :P. Jeśli jeszcze będzie co użytkować:D. I nie będzie ciekawszej oferty :). Bo po fbl widzę ładne zdjęcia :P.

Konto usunięte
Konto usunięte: Porządny sprzęt, który robi porządne zdjęcia. Cena do 600 ?

W tej cenie to czasem normalne cyfrówki mogą być 'nieporządne' :P. A dla amatora nie polecam lustrzanek na początek :P.
5ylwik
5ylwik
  23 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nikon D40 czy D60? A może Canon EOS 1000 D lub OLYMPUS E200 KIT?

3 rozne firmy, na kazdej z nich aparatach sie calkiem inaczej pracuje. przetestuj, dopiero wybieraj to, co jest dla ciebie wygodniejsze;)

dla mnie np bylo wygodniej na canonach wiec mam canona chociaz najpierw sie sklanialam ku nikonowi;)
paulczkow
Posty: 18573 (po ~70 znaków)
Reputacja: -3 | BluzgometrTM: 20
paulczkow
  23 maja 2009

Zadnego z tych aparatow nie kupisz za 600 zl nawet znienawidzone przez wszystkich d40/60

Pewne rzeczy sie nie zmieniaja ;) Kobieta idealna ;)

Fieska
Fieska
  24 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Za ta cene nie kupisz lustrzanki z obiektywem.


Flo
Flo: do 600 zł porządny sprzęt? używany chyba i to mocno.


rafii1993
rafii1993: W tej cenie to czasem normalne cyfrówki mogą być 'nieporządne' :P. A dla amatora nie polecam lustrzanek na początek :P.


paulczkow
paulczkow: Zadnego z tych aparatow nie kupisz za 600 zl nawet znienawidzone przez wszystkich d40/60


Do 600 euro. Nie wyświetlił mi się symbol. No taka zielona to ja nie jestem :mrgreen:
Już patrzałam w sklepach i na internecie i orientowałam się co do ceny, ale każdy ma różne funkcje itd. a w tym jestem jeszcze blond.
paulczkow
Posty: 18573 (po ~70 znaków)
Reputacja: -3 | BluzgometrTM: 20
paulczkow
  24 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Do 600 euro. Nie wyświetlił mi się symbol. No taka zielona to ja nie jestem Już patrzałam w sklepach i na internecie i orientowałam się co do ceny, ale każdy ma różne funkcje itd. a w tym jestem jeszcze blond.

to w takim razie Canon Eos 1000d. dlatego bo nikon D60 nie ma wbudowanego silnika i nie wszystkie obiektywy z nim beda dzialaly i ma tylko 3 pola af, a olympusa nie bo to juz w ogóle drozyzna z obiektywami :ziober2: no i pozatym 4:3 ;p

Pewne rzeczy sie nie zmieniaja ;) Kobieta idealna ;)

paulczkow
Posty: 18573 (po ~70 znaków)
Reputacja: -3 | BluzgometrTM: 20
paulczkow
  24 maja 2009

A tak pozatym to Olympusy sa niczego sobie :ziober2:

Pewne rzeczy sie nie zmieniaja ;) Kobieta idealna ;)

JussMe
Posty: 1 (po ~92 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
JussMe
  24 maja 2009

nie kupisz za tyle chyba ze gdzies widziales za ta cene pozbieraj lepiej jeszcze troche kasy

GRADEK83
GRADEK83
  24 maja 2009

Canon EOS 1000 D z matrycą cmos :) na pewno będziesz zadowolona :)

GRADEK83
GRADEK83
  24 maja 2009

albo Pentaxa K100
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5486

NastyIdea
NastyIdea
  24 maja 2009
paulczkow
paulczkow: znienawidzone przez wszystkich d40/60

znienawidzone?
Narie
Posty: 257 (po ~143 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Narie
  24 maja 2009
JussMe
JussMe: nie kupisz za tyle chyba ze gdzies widziales za ta cene pozbieraj lepiej jeszcze troche kasy

czytaj dokładnie, dziewczyna wyjaśniła przecież że chodzi o euro...
ta nienazwana myśl...
:***
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.