Fieska
Fieska
  15 maja 2009 (pierwszy post)
Mam zdjęcie o złej jakości i ciężko jest cokolwiek w tym zdjęciu z retuszować. Wiadomo zwykła cyfrówka nie robi dobrych zdjęć. Jak zrobić dobry retusz lub jak poprawić jakoś zdjęcia?
fenacious
fenacious
  15 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiadomo zwykła cyfrówka nie robi dobrych zdjęć.

skąd wytrzasnęłaś taką ideologię.?

rozjaśnij zdjęcie, usuń szumy. może to coś da.
LaTuaOmbra
LaTuaOmbra
  15 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja bym kupil lepszy aparat

i robił tylko w RAW ;-)

siema tak btw ;-)
PatrysCZM
Posty: 1013 (po ~154 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 316
PatrysCZM
  15 maja 2009
Bez przesadyzmu z tym zdjęciem jeszcze nie jest aż tak źle,idzie coś jeszcze z niego wyłuskać...

www.myspace.com/patrysczm

ZagubionaWeSniex3
Posty: 313 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
ZagubionaWeSniex3
  16 maja 2009

ja bym usunęła szum w "Noiseware community edition" .. a później zobaczyłaa czy coś jeszcze poprawiać.. a wtedy to już w "Adobe Photoshop Elements 7"

Hope
Hope
  16 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "Odszumić" - czyli?

czyli usunąć szumy. :tak:
GRADEK83
GRADEK83
  16 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak zrobić dobry retusz lub jak poprawić jakoś zdjęcia?

jak a no programem do obróbki zdjęć ale samo posiadanie takiego programu to nawet nie polowa sukcesu po prostu trzeba się znać i orientować w opcjach i oczywiście znać pewne techniki ale to juz inna bajka:D
GRADEK83
GRADEK83
  16 maja 2009

A co do zdjęcia to następnym razem niech osoba robiąca zdjęcie pod okno (światło) skieruje obiektyw na buzie a nie na biała koszulkę a konkretniej na jakiś ciemny punkt wtedy czujniki odczytają że na danym obiekcie jest za mało światła i zmieni się kontrast i ciemna strona księżyca rozjaśni :ziober2: Albo najlepiej robić zdjęcia z lampą zwłaszcza w pomieszczeniach słabo lub tylko punktowo doświetlonych :)

andzey
andzey
  16 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: siema tak btw ;-)


bry :ziober2:
GRADEK83
GRADEK83
  16 maja 2009

Rewelacji nie ma ale coś tam widać :)

Fieska
Fieska
  16 maja 2009
Hope
Hope: czyli usunąć szumy.


:crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: A co do zdjęcia to następnym razem niech osoba robiąca zdjęcie...


Akurat w szpitalu będziesz myślał o tym, żeby mówić komuś i tłumaczyć jak ma robić zdjęcie. Byłam bardziej przejęta tym co robię niż komuś coś tłumaczyć.

A tak poza tym to dziękuje za tą przeróbkę. :calusek: Mógłbyś wstawić ją w pełnym formacie?
Jacek80
Jacek80
  16 maja 2009

niestety... większość kompaktów sony ma to do siebie, że przy powiększeniu zdjęcia do 100% nie ma na nim szczegółów i ma "efekt akwareli", do tego całe okno które tam widać w tle jest prześwietlone kompletnie
mi z Twojej foty wyszło takie coś
http://iv.pl/images/lki2ifkhpw5ngryn3us.jpg

GRADEK83
GRADEK83
  16 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mógłbyś wstawić ją w pełnym formacie?

no nie zapisałem w pełnym a niechce mi sie od nowa robić :D

Jacek80
Jacek80: "efekt akwareli",

no i dla tego minimum w tekich aparatach to 5MP :) ale i 5 czasem za mało :)
Jacek80
Jacek80
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no i dla tego minimum w tekich aparatach to 5MP :)

chyba za dużo :D
Sony cały czas dokłada megapixeli, a matryca jaka mała była, taka jest nadal, jakby mogli to wpakowaliby 100 MPX na matrycę o przekątnej 7,2mm... a później to co spłodziła matryca, firmware musi odszumić i efekt jest kiepski
andzey
andzey
  17 maja 2009
Jacek80
Jacek80: chyba za dużo :D Sony cały czas dokłada megapixeli, a matryca jaka mała była, taka jest nadal, jakby mogli to wpakowaliby 100 MPX na matrycę o przekątnej 7,2mm... a później to co spłodziła matryca, firmware musi odszumić i efekt jest kiepski


8 Mpix na matrycy o przekatnej 7.2 mowi samo za siebie
rozmiar poszczegolnych pikseli
ich odleglosci pomiedzy soba MUSZA powodowac ze matryca bedzie szumiec nawet na nizszych ISO

w lustrze FF masz np 12-14 Mpix (canon 5dMk I oraz nikon d700) na matrycy o rozmiarze 24x36mm
policzcie prosze sobie stosunek gestosci pikseli na tych matrycach (kompakt vs lustro FF)
potem popatrzcie na szumy np canona 5d MkI albo nikona d700 na iso 3200 i porownajcie to z ISO 100 pierwszego z brzegu kompakta
widac roznice? widac :mrgreen: Lustra i tak mniej szumia :ziober2:

reasumujac 5Mpix w kompaktowej matrycy to i tak za DUZO na mozliwosci OPTYKI w tym aparacie i mozliwosci MATRYCY
Necronomicon
Necronomicon
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A co do zdjęcia to następnym razem niech osoba robiąca zdjęcie pod okno (światło) skieruje obiektyw na buzie a nie na biała koszulkę a konkretniej na jakiś ciemny punkt wtedy czujniki odczytają że na danym obiekcie jest za mało światła i zmieni się kontrast i ciemna strona księżyca rozjaśni Albo najlepiej robić zdjęcia z lampą zwłaszcza w pomieszczeniach słabo lub tylko punktowo doświetlonych :)

ta fota w ogole jakas dziwna, taka ciemna przy pelnej dziurze i czasie 1/40 ;] przeciez tutaj juz ciezko z krotszymi czasami by bylo
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.