htsz
htsz
  12 maja 2009 (pierwszy post)

ponieważnie chce brudzić miejsca z linkami do fotoblogów - http://www.fotka.pl/forum/read.php?f=26&t=695&p=2 oraz digartów - http://www.fotka.pl/forum/read.php?f=26&t=638

rozpoczynam nowy temat - dyskusję zacznę od pytania co spowodowało, ze wybrałaś/łeś właśnie dany serwis na prezentację swoich prac.

w temacie o fotoblogach widzę nawałnicę linków z fbl.pl jednak nie do końca znam powód zakładania przez ludzi tam swoich fotoblogów. flo wspomina, że strona pogarsza jakość zdjęć - to przecież ogromny minus, poza tym wszystkie strony wyglądają identycznie i z tego co pamiętam jak kiedyś zostawiałem tam komentarze komuś do zdjęć to były na ich ilość limity.

czy nie znacie innych stron, ze zakładacie właśnie tam ? przy okazji tematu możecie polecać godne według was serwisy np. blogowe do prezentacji swoich zdjęć.

ArtuRFR
ArtuRFR
  12 maja 2009

albo robimy portfolio gdzie wrzucamy na serwer full res zdjecia ;) albo ownlog.pl na ktorym mamy mozliwosc decydowania o wlasciwie kazdym aspekcie odnosnie jakosci wrzuconej foty [ wg mnie ownlog jest jakosciowo bezstratny ]

xRebelYell
xRebelYell
  12 maja 2009

mam photobloga, ale jest to mój prywatny blog. jeśli wstawiam na niego zdjecia, które robiłam to na pewno nie liczę na to, że będą w super jakosci. nie założyłam go, aby prezentować na nim swoje prace.

digart? popularny i tyle. jakoś specjalnie nie zastanawiałam się nad tym czemu ten serwis a nie inny.
mam też konto na plfoto, ale rzadko wrzucam tam zdjecia. pewnie większość osób pierwsze co słyszy tę nazwę, bo reszta zna tylko digarta i deviantarta, na którym jest mnóstwo syfu i coraz bardziej przypomina portal photoblog.pl (;

razotka
razotka
  12 maja 2009

Fotobloga mam raczej po to by coś tam napisać niż pokazać zdjęcia. To chyba kwestia przyzwyczajenia bo gdy próbowałam przerzucić się na bloga to wytrzymałam tam może z kilkanaście dni. A fotobloga znam już od prawie dwóch lat.
Digart i deviant wybrałam tylko dlatego, że inni znajomi mieli i zawsze zdjęcia zachwycały mnie. No ale to drugie to się zmieniło.

FoLLowMe666
FoLLowMe666
  12 maja 2009
nie prezentuje nigdzie swoich zdjec ;)
Alucard
Alucard
  12 maja 2009

wolałbym pokazywać swoje fotki na jakimś portfolio wykonanym w flashu :)
Dla tych co się nie znają jest dużo gotowych szablonów.

Flo
Flo
  12 maja 2009

na fotoblogu prowadzę bloga, zdjęcia są dodatkiem, pokazuję je przyjaciołom, galeria właściwa na picasie, digarcie i mm :D

zeznakiemzapytania
zeznakiemzapytania
  12 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: fbl.pl

tego akurat nie lubię.
Konto usunięte
Konto usunięte: przy okazji tematu możecie polecać godne według was serwisy np. blogowe do prezentacji swoich zdjęć.

story.pl - świetny przejrzysty portal, a właściwie internetowy dziennik; sama mam tam konto.

swoje prace 'upubliczniam' jeszcze na digarcie - powód ? bliżej nieznany.
Jacek80
Jacek80
  12 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to przecież ogromny minus, poza tym wszystkie strony wyglądają identycznie i z tego co pamiętam jak kiedyś zostawiałem tam komentarze komuś do zdjęć to były na ich ilość limity.

dlatego najlepiej stworzyć własną galerię za pomocą np programu Jalbum, gdzie ma się do wyboru duuuużo profesjonalnych szablonów z pełną kontrolą nad zdjęciami i później wrzucić to na jakiś darmowy lub płatny hosting www.
htsz
htsz
  12 maja 2009

ArtuRFR ownlog ma współpracę z fotosikiem, na którego hostujesz zdjęcia przy dodawaniu notki. Ale skoro jest bezstratny to duzy plus dla fotosika. Ja swoje zdjęcie też prezentuję na ownlogu tlyko w domenie fotoblogowej czyli fotolog.pl - wybrałem ten serwis z uwagi na możliwości jakie posiadał wtedy a dzisiaj posiada ich jeszcze więcej i na pewno dalej będzie rozwijany.

Razotko tyle, że ja np. rozróżniam zdjęcia z blogiem i bloga ze zdjęciami, pierwsze to dla mnie fotoblog a drugie to po prostu blog, na którym czasem pojawi się zdjęcie ;) jak ktoś pisze głównie bloga to chyba marnuje swój czas i nerwy na takie coś jak photoblog ;)

FoLLowMe666 tak my już sporo o tobie wiemy, lubisz nabijać posty nie na temat ;)

anioleceq
anioleceq
  12 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czy nie znacie innych stron, ze zakładacie właśnie tam ?

kiedyś założyłam, teraz dodaję tam zdjęcia od czasu do czasu... komentuje ludziom zdjęcia w sumie sama nie wiem po co, wolę deviantarta.

ostatnio założyłam też maxmodelsa żeby szukać modelek i juz mam kilka :)
a digart kiedyś mnie zraził do siebie
htsz
htsz
  12 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ostatnio założyłam też maxmodelsa
szkoda, ze niektóre dziewczyny z fotka myślą, że mm to podobny serwis i zakładają tam profile ze swoimi fotkami od lustra ;)
Flo
Flo
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: szkoda, ze niektóre dziewczyny z fotka myślą, że mm to podobny serwis i zakładają tam profile ze swoimi fotkami od lustra ;)

jeśli są ładne to mogę im wybaczyć, gorsze są te, na których widok aparat piszczy :and:
TruLuv
TruLuv
  13 maja 2009

photoblog.pl / fotolog.com moim zdaniem jest beznadziejny, przede wszystkim układ strony. taka mini-prywatna-fotkapeel

mam na fotolog.pl i jest fajny o tyle, że jest prosty i można sobie przerobić wedle własnego widzimisie.

a planuje przenosiny na blogspota. jest to własność googli także można liczyć na rozwój i niezawodność, no i można uploadować fotki bezpośrefnio na konto.

jeżeli nie chcesz być w jakiejś społeczności i potrafisz sam, to zawsze można postawić swojego np. wordpressa.

tyle ode mnie w temacie foto-blogów.

mam też konto na digarcie, który jest wspaniałym serwisem, niestety kompletnie zaśmieconym.

ale gdybym kiedyś chciał (i miał z czego) zrobić prawdziwe portfolio to bym postawił po prostu jakąś ładną stronę na domenie .com i tyle.

razotka
razotka
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Razotko tyle, że ja np. rozróżniam zdjęcia z blogiem i bloga ze zdjęciami, pierwsze to dla mnie fotoblog a drugie to po prostu blog, na którym czasem pojawi się zdjęcie ;) jak ktoś pisze głównie bloga to chyba marnuje swój czas i nerwy na takie coś jak photoblog ;)

Arku :> Ale ja nie musze się aż tak upubliczniac z tym co pisze.
Przyzwyczaiłam się już do fotobloga i już.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.