darkCubeO
darkCubeO
  11 maja 2009 (pierwszy post)

kto z was posiada nikona d60?
ja jestem średnio zadowolony z tego aparatu przez opcje z ostrością
mam obiektyw 18-55mm + dwa filtry Uv i polar cpl
ale tragedia jest z ustawieniem ostrości manualnie bez automatu

Flo
Flo
  11 maja 2009

manualne ustawianie ostrości zależy od obiektywu, a nie od aparatu, a kitowi brakuje pierścienia

darkCubeO
darkCubeO
  11 maja 2009

w takim razie obiektyw af-s nikkor 18-55mm Vr jest moim zdaniem tragiczny :smoczek:

Flo
Flo
  11 maja 2009

moim też jeśli o ostrzenie manualne chodzi, bujać się z nim trzeba strasznie

darkCubeO
darkCubeO
  11 maja 2009

myslalem o zakupie tego
Obiektyw Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 55-200 mm f/4.0-5.6G IF ED
Wysokiej jakości niewielki obiektyw do formatu DX z 3,6-krotnym zoomem wyposażony w najnowszy system redukcji drgań (VR) oraz silnik ultradźwiękowy (SWM) firmy Nikon.
Dzięki elementom optycznym zaprojektowanym specjalnie na potrzeby cyfrowych lustrzanek firmy Nikon o formacie matrycy DX, ten wysokiej jakości obiektyw zapewnia kąt widzenia aparatu odpowiadający zakresowi ogniskowych 82,5-300 mm obiektywu do formatu małoobrazkowego.
Wysokiej jakości obiektyw z 3,6-krotnym zoomem (odpowiednik obiektywu do formatu małoobrazkowego: 82,5-300 mm) został zaprojektowany specjalnie do używania z cyfrowymi lustrzankami firmy Nikon.
System redukcji drgań (VR) gwarantuje stabilizację obrazu, umożliwia bardziej elastyczne fotografowanie bez statywu oraz robienie zdjęć z czasami otwarcia migawki dłuższymi o 3 stopnie.
Unikalny silnik ultradźwiękowy SWM (Silent Wave Motor) firmy Nikon gwarantuje szybkość i precyzję ustawienia ostrości oraz niezwykle ciche działanie autofokusa.
Elementy ze szkła o ultraniskiej dyspersji minimalizują aberrację chromatyczną, astygmatyzm i inne zniekształcenia, zapewniając jednocześnie wysoką rozdzielczość i kontrast obrazu

LaTuaOmbra
LaTuaOmbra
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kto z was posiada nikona d60? ja jestem średnio zadowolony z tego aparatu przez opcje z ostrością mam obiektyw 18-55mm + dwa filtry Uv i polar cpl ale tragedia jest z ustawieniem ostrości manualnie bez automatu

może musisz wizjer skalibrować ?
darkCubeO
darkCubeO
  11 maja 2009

jak przejrzysz sobie moje zdjęcia najbardziej zwróć uwagę na krawędzie na zdjęciu
bo przy krawędziach nie łapie ostrości

LaTuaOmbra
LaTuaOmbra
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak przejrzysz sobie moje zdjęcia najbardziej zwróć uwagę na krawędzie na zdjęciu bo przy krawędziach nie łapie ostrości

pewnie zakładasz te filtry. Próbuj bez, filtry UV są imho zbędne.
darkCubeO
darkCubeO
  11 maja 2009

bez filtru polar masz przepalone niebo? nie widziales zdjecia polarem cpl i bez?

ArtuRFR
ArtuRFR
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bez filtru polar masz przepalone niebo? nie widziales zdjecia polarem cpl i bez?


no wiesz z tym niebem to akurat kwestia jak sie kadruje i jak sie potrafi ustawic ekspozycje etc ;)))
LaTuaOmbra
LaTuaOmbra
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bez filtru polar masz przepalone niebo? nie widziales zdjecia polarem cpl i bez?

sam filtr cudów nie zdziała, nie wierz bezgranicznie w to ;-)

Poeksperymentuj. Zazwyczaj każdy dodany filtr to większe winietowanie.
darkCubeO
darkCubeO
  11 maja 2009

najpierw obiektyw lepszy 55-200 mm bo z tym to tylko psytkac krajobraz i architekturke
a za nim podejdziesz blisko do zwierza z 18-55mm to bedziesz sie czaić z tydzień :nie:

LaTuaOmbra
LaTuaOmbra
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: najpierw obiektyw lepszy 55-200 mm bo z tym to tylko psytkac krajobraz i architekturke a za nim podejdziesz blisko do zwierza z 18-55mm to bedziesz sie czaić z tydzień

no i statyw koniecznie ;-)

Dobrze jeszcze wężyk spustowy/pilot/grip czy coś ;-)
xRebelYell
xRebelYell
  11 maja 2009

architektura? chyba żartujesz.
ja mam ten obiektyw i beczkuje niemiłosiernie.
więc architektura odpada.
chyba że posiada się program do korekcji dystorsji.

manualne ustawianie ostrości jest tragiczne.
pierścień sam się wsuwa i wysuwa gdy aparat jest w pozycji pionowej.

a 55-200 mm też nie jest rewelacyjny.
jeśli już chcesz coś lepszego zainwestuj w jasną stałkę np.
f 1,8 lub nowszy 1,4 [o ile się nie mylę.].

htsz
htsz
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: pewnie zakładasz te filtry. Próbuj bez, filtry UV są imho zbędne.
jakoś wolę żeby mi się zarysował filtr za 80 złotych niż obiektyw za 1800 ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.