YourLover69
YourLover69
  11 maja 2009 (pierwszy post)

Witam, planuję kupić aparat - lustrzankę. Czy może ktoś doradzić jaki model najlepiej wybrać ??

KubekKakao
KubekKakao
  11 maja 2009

Polecam Nikona ;]

htsz
htsz
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam Nikona ;]
umiesz czytać ? pyta o model a nie o samego producenta ;)

nie da się tak z kosmosu zaproponować aparatu. musisz się określić z jego przeznaczeniem i tym ile pieniędzy planujesz wydać (puszkę lub komplet puszka + szkło) i czy ma to być próba fotografii czy planujesz rozbudowywać swój zestaw ?
Flo
Flo
  11 maja 2009

sprecyzuj, cena, cokolwiek, a poza tym puszka jest najmniej istotna

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. wybierz system (porównaj systemy - każdy ma określone cechy które dla jednego mogą być zaletą, dla drugiego wadą, a trzeci nie rozpozna różnicy, jeśli jesteś "trzecim" - przejdź od razu do punktu 2) 2. wybierz szkło (jakie zakresy ogniskowych Cię interesują? jakie warunki fotografowania? lubisz żonglować dobrej jakości stałkami czy poszumieć zoomem? interesuje Cię stosowanie szkieł M42? ile masz kasy? - dopiero tu pojawia się to pytanie) 3. wybierz korpus (wybierz coś co będzie dobrze pracować ze szkłami wybranymi w punkcie 2) zamienić można kolejnością w niektórych wypadkach dwa pierwsze punkty, ale dla większości zapytań - kolejność obowiązkowa
KubekKakao
KubekKakao
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: umiesz czytać ? pyta o model a nie o samego producenta ;) nie da się tak z kosmosu zaproponować aparatu. musisz się określić z jego przeznaczeniem i tym ile pieniędzy planujesz wydać (puszkę lub komplet puszka + szkło) i czy ma to być próba fotografii czy planujesz rozbudowywać swój zestaw ?

Kiedy chciałam napisać zdjęcia, post się wysłał, więc nie dopisywałam, żeby nie zaśmiecać forum ;-)) I nie denerwuj się, złość piękności szkodzi ;-)
KubekKakao
KubekKakao
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zdjęcia

* Wszystkie informacje.
YourLover69
YourLover69
  11 maja 2009

Z tego co się rozglądałem to wpadły mi w oko Sony Alfa lub Nikony. Chciałbym kupić coś do 2000-2500zł. Interesowałby mnie aparat + obiektyw.

FoLLowMe666
FoLLowMe666
  11 maja 2009
kupilam ostatio swojemu na urodziny lustrzanke nikona d700

ludzie na forum polecali sprzedawca rowniez a Pawel jest z niej zadowolony
Jacek80
Jacek80
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałbym kupić coś do 2000-2500zł

a Ty dajesz
FoLLowMe666
FoLLowMe666: nikona d700

który kosztuje ponad 8000 za samo body :zonk:

FoLLowMe666
FoLLowMe666: Pawel jest z niej zadowolony

i zapewne nawet w połowie nie wykorzystuje jego możliwości
YourLover69
YourLover69
  11 maja 2009

A co sądzicie o tym :

FoLLowMe666
FoLLowMe666
  11 maja 2009
Jacek80
Jacek80: który kosztuje ponad 8000 za samo body

prawda

Jacek80
Jacek80: zapewne nawet w połowie nie wykorzystuje jego możliwości

zna sie na fotografi robi zdjecia kilka lat wiec Twoje stwierdzenie jest mylne ;]
Dymion111
Dymion111
  11 maja 2009

Canon EOS 1Ds Mark II
Canon EOS 350D
Canon EOS 400D
Nikon D200
Nikon D300
Nikon D70
Nikon D90
Canon EOS 450D
Canon EOS 1D Mark III
Canon EOS 5D

Jacek80
Jacek80
  11 maja 2009
FoLLowMe666
FoLLowMe666: prawda

no i się zastanawiam czy po prostu nie chcesz się tylko pochwalić, że stać Cię na takiego, bo już w nie pierwszym temacie wspominasz o tym, podczas gdy przedział cenowy, który interesuje założyciela tematu jest kilkakrotnie niższy

Konto usunięte
Konto usunięte: Canon EOS 1Ds Mark II Canon EOS 350DCanon EOS 400D Nikon D200Nikon D300 Nikon D70 Nikon D90Canon EOS 450DCanon EOS 1D Mark III Canon EOS 5D

następny... :/
FoLLowMe666
FoLLowMe666
  11 maja 2009
Jacek80
Jacek80: no i się zastanawiam czy po prostu nie chcesz się tylko pochwalić, że stać Cię na takiego, bo już w nie pierwszym temacie wspominasz o tym, podczas gdy przedział cenowy, który interesuje założyciela tematu jest kilkakrotnie niższy

yhy chce :tak: mam sie pochwalic jaki samochod moze kupilam co;]

wez sie nie czepiaj ,wyrazilam swoje zdanie
Jacek80
Jacek80
  11 maja 2009
FoLLowMe666
FoLLowMe666: wez sie nie czepiaj ,wyrazilam swoje zdanie

w tej chwili nabijasz, bo model wymieniony przez Ciebie nie spełnia wymagań (cenowych) założyciela tematu - dobrze o tym wiesz i brniesz dalej
FoLLowMe666
FoLLowMe666: mam sie pochwalic jaki samochod moze kupilam co;]

tak wiem... chłopak Ci dołożył, czy nawet kupił go w całości
FoLLowMe666
FoLLowMe666: yhy chce

prezentujesz typowy konsumpcjonizm wymieszany z materializmem

z mojej strony EOT
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.