Avatar użytkownika mlfs1988plmlfs1988pl
Posty: 219 (po ~222 znaków)
Reputacja: -31 | BluzgometrTM: 370
mlfs1988pl
  19 lipca 2022 (pierwszy post)

Chciałbym zaproponować kilka usprawnień na portalu. Przede wszystkim dodanie w kryteriach w TAK/NIE możliwości wyboru państwa i/lub miasta, z którego interesują nas osoby. Bo teraz wrzuca mi tam osoby nie tylko w drugiego końca Polski, ale wręcz i z drugiego końca świata. Laski z Tajwanu, Malezji, Korei czy innych krajów, w których o Polsce mało kto słyszał, raczej średnio mnie interesują ;-P a takie zawężenie do jednego kraju, na przykład "tylko Polska", byłoby bardzo przydatne. W ogóle TAK/NIE mogłoby być zrobione bardziej na wzór wyszukiwarki, oczywiście bez jakichś mega szczegółowych kryteriów typu imię, nazwisko, itd.

Druga propozycja ma uderzyć w prostytutki masowo zakładające tutaj konta szczególnie w godzinach nocnych. Właściwie jest to kilka propozycji, ale po kolei.

Jakieś wykrywanie fraz w opisach by się przydało, przykładowo wykrywanie frazy insta, snap, itd. - w razie wykrycia konto wędrowałoby do weryfikacji przez moderatora, oczywiście bez informowania o tym właściciela konta. Gdyby moderator wykrył że to multikonto jakiejś uciekinierki z serwisu na "R", wlepiłby bana.

Kolejna sprawa - zatwierdzanie stron podawanych w sekcji "obserwuj mnie", która też często jest wykorzystywana przez prostytutki do reklamowania portali z anonsami erotycznymi. Tego też jest od cholery i jeszcze trochę, szczególnie nocą pojawia się na Fotce zatrzęsienie kont reklamujących serwisy z ogłoszeniami "napalonych nastolatek chętnych na spotkanie".

Następna propozycja - może przydałby się jakiś OCR do wykrywania tekstów na przesyłanych zdjęciach? Istnieją OCR-y napisane w PHP, w razie wykrycia jakiegoś tekstu profil trafiałby do weryfikacji przez moderatora.

Tak mi jeszcze przyszło do głowy, czy w walce z masowo tutaj rejestrującymi konta prostytutkami i fejkami nie przydałaby się implementacja jakiegoś shadowbana. To by pozwoliło zbanować uciekinierkę z "R" bez informowania jej o tym, dając jej złudzenie że konto cały czas istnieje i jest aktywne. Taka fotkowa seksłorkerka dalej klikałaby sobie serduszka i pisała hot komcie i ociekające seksem privy, tylko poza nią samą nikt inny by ich nie widział.

Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  19 lipca 2022
mlfs1988pl
mlfs1988pl: Chciałbym zaproponować kilka usprawnień na portalu. Przede wszystkim dodanie w kryteriach w TAK/NIE możliwości wyboru państwa i/lub miasta, z którego interesują nas osoby. Bo teraz wrzuca mi tam osoby nie tylko w drugiego końca Polski, ale wręcz i z drugiego końca świata. Laski z Tajwanu, Malezji, Korei czy innych krajów, w których o Polsce mało kto słyszał, raczej średnio mnie interesują ;-P a takie zawężenie do jednego kraju, na przykład "tylko Polska", byłoby bardzo przydatne. W ogóle TAK/NIE mogłoby być zrobione bardziej na wzór wyszukiwarki, oczywiście bez jakichś mega szczegółowych kryteriów typu imię, nazwisko, itd.
Pewnie coś zmienili trzeba podpytać bo dziwne że tak Ci proponuje, zasada ogólna Tak/Nie proponowania była oczywista że tylko w pobliżu wpisanych lokalizacji na profilu, jakiś większy obszar jak ktoś dużo używa i decyzje innych użytkowników co oddali.
"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
gomela
Posty: 424 (po ~85 znaków)
Reputacja: 8 | BluzgometrTM: 17
gomela
  19 lipca 2022

Mi tak/nie pokazuje z całej Polski.

Co do tych propozycji to całkiem ciekawe, ale wątpię ,że coś się zmieni.
Pozdrawiam

SEBAvsBallantines
Posty: 4 (po ~241 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
SEBAvsBallantines
  19 lipca 2022

Możliwość filtrowania pokazywanych profili wg. dodatkowych kryteriów brzmi ciekawie. Co do szukania fraz, będzie jak na czacie z omijaniem cenzury. "Łapcie innsta", "mój sn.ap" itd. Mało wykonalne.

Realnie żeby rozwiązać kwestię kont fejkowych , nie wystarczy jedna drobna zmiana. Wszystko co wychodzi poza kosmetykę, będzie z pewnością brane pod lupę i analizowane z uwagi na rozmach portalu. Myślę, że jak na górze pojawi się gotowość, to oni zatroszczą się o to już we własnym zakresie. Nie wiem czy jest sens nad tym dalej rozmyślać, tak szczerze mówiąc.

Avatar użytkownika mlfs1988plmlfs1988pl
Posty: 219 (po ~222 znaków)
Reputacja: -31 | BluzgometrTM: 370
mlfs1988pl
  19 lipca 2022
gregbond
gregbond: Pewnie coś zmienili trzeba podpytać bo dziwne że tak Ci proponuje, zasada ogólna Tak/Nie proponowania była oczywista że tylko w pobliżu wpisanych lokalizacji na profilu, jakiś większy obszar jak ktoś dużo używa i decyzje innych użytkowników co oddali.

To coś się chyba popsuło, bo u mnie początkowo normalnie w TAK/NIE wskakują dziewczyny z Polski, nagle JEEBUDU pjerdyljardy kont z Malezji, Tajwanu, Australii, USA, normalnie kilkoma kliknięciami oblatuję cały świat, i po jakimś czasie znowu wskakują Polki.

Problem z omijaniem cenzury w opisach można byłoby rozwiązać, kierując każdą zmianę opisu do "klepnięcia" przez moderatora, oczywiście bez informowania o tym właściciela profilu. Tylko pewnie trzeba byłoby wyznaczyć do tego jakichś dodatkowych moderatorów.
SEBAvsBallantines
Posty: 4 (po ~241 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
SEBAvsBallantines
  19 lipca 2022

Nie ma szans. To tak jakbyś chciał wiadomości w czacie potwierdzać.

Avatar użytkownika mlfs1988plmlfs1988pl
Posty: 219 (po ~222 znaków)
Reputacja: -31 | BluzgometrTM: 370
mlfs1988pl
  21 lipca 2022

Co za whataboutism... ale rozumiem, że działanie portalu trzeba ustawić tak, żeby biedny moderatorek za dużo się nie naklikał...

SEBAvsBallantines
Posty: 4 (po ~241 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
SEBAvsBallantines
  21 lipca 2022
mlfs1988pl
mlfs1988pl: ale rozumiem, że działanie portalu trzeba ustawić tak, żeby biedny moderatorek za dużo się nie naklikał...


Automatyzacja. Trafione w punkt
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.