Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  26 stycznia 2022 (pierwszy post)

Od paru miesięcy widok mobilny wraz z nowym wyglądem zyskał kilka istotnych błędów. Nie pisałem wcześniej, bo założyłem, że dział QA testuje zmiany wprowadzane na produkcję.. mój błąd.
Wszystkie poniższe błędy namierzone z użyciem najnowszego Firefoksa dla Androida:
1) klikanie w fotkę na /najnowsze prowadzi do danej fotki, ale jest ona wyświetlana jako 1/x czyli niejako pierwsza (f4) - to rodzi szereg kolejnych błędów:
a) przewijanie lewo/prawo przeskakuje do mylącej pozycji, np. widzimy 1/3, klikamy w prawo i widzimy ostatnią stronę (reklamę) zamiast fotki 2/3
b) napisanie komentarza najprawdopodobniej powoduje jego wyparowanie, bo nie trafia gdzie powinien
c) często (co ciekawe, nie zawsze) załadowanie komentarzy pokazuje je na ułamek sekundy po czym znikają i widzimy błąd pobieranie danych (f6)
d) widzimy niepoprawne metadane (liczba głosów, komentarzy etc) - porównajcie (f4) - pierwsze wejście, pokazuje 1/6 oraz (f5) - przejście w prawo i powrót w lewo, teraz dane są poprawne (2/6, liczba głosów i komentarzy)
2) bardzo często (znów nie zawsze, nie znalazłem zależności) widok pionowy jest ucięty od góry (f1) tuż pod ikonkami (głosy/komentarze), widać ich kilka pikseli, nie da się kliknąć. Aby to poprawić, trzeba obrócić telefon do poziomu (f2), co całkowicie rozwala layout, znów wrócić do pionu (f3), co jeszcze bardziej rozwala widok (teraz lewo/prawo skacze co 2 zdjęcia), odświeżyć stronę i dopiero mamy poprawny widok (f4)

f1)
f2)
f3)
f4)
f5)
f6)

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  27 stycznia 2022

Jeszcze jeden błąd mi umknął. Otwieranie profili w nowych zakładkach powoduje, że zdjęcia są nieczytelne, zamazane jakby 4 piksele były rozciągnięte na cały ekran. Trzeba odświeżać stronę. To w 100% powtarzalny błąd.

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  27 stycznia 2022

Chciałem dodać screena, ale widać to kolejny błąd mobilny, niby się dodał, błędu nie było, a screena nie ma

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Avatar użytkownika markmark
Posty: 1193 (po ~397 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 57
mark
  28 stycznia 2022

@beholder ogromne dzięki za testy i uwagi,

Większość błędów (komentowanie, pobieranie liczników) jest poprawiona w wersji: nowa.fotka.com - zostało jeszcze kierowanie na odpowiednie zdjęcie w karuzeli. Nie sprawdziłem jeszcze też problem 'nowe okno - gorsza jakość'.

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  30 stycznia 2022

Niestety nie ma powiadomień, że ktoś odpisał w naszym wątku. Co jakiś czas tu zajrzę, ale w razie co można pisać na prv, chętnie dostarczę screenów czy inne info

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  30 stycznia 2022

Ale nie potwierdzam naprawienia. 3 kliknięcia na nowa. i mam obcięte i niedostępne ikony

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  31 stycznia 2022

ok, jestem na kompie, mogę dodać kilka screenów (szkoda, że trzeba pojedynczo, okno wyboru nie przyjmuje wielu plików na raz)
Wszystkie testy na nowa.fotka.com

1) Nadal trafia się błąd z wczytywaniem komentarzy


2) Nadal jest problem z wyświetlaniem dużych zdjęć
a) tak wygląda w widoku miniaturek:

b) tak wygląda po załadowaniu, nie ma możliwości zooma/scrolla (plus "10" zawsze zasłania część fotki)


3) tak wygląda widok komentarzy na "starej" fotce, widać i komentarze i pole do dodania nowego, jest ok


a tak wygląda na nowej, pojawił się zbędny scroll:
a) widok od razu po załadowaniu, nie widać inputa

b) trzeba przewinąć

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  31 stycznia 2022

A, zapomniałem o jednym screenie. Tak wyglądają wszystkie profile, jeśli otworzymy je w zakładce w tle i potem do niego przejdziemy. Jedynym ratunkiem jest odświeżenie strony, co ciutkę wypacza otwieranie w wieli zakładkach. Ale mogę potwierdzić, że na nowa. to już nie występuje, więc to naprawione



Ale znalazłem właśnie kolejny, nowy błąd, występujący tylko na nowa.
Otworzyłem w nowej zakładce (choć to raczej nieistotne), widzę fotkę. Przewijam w bok, widzę, że zmienia się numerek (1/10, 2/20, etc), widzę, że zmieniają się inne dane (liczba komentarzy, głosów etc) - btw, liczba komentarzy jest zlepiona z ikoną, brakuje marginesu. Anyway, dane się zmieniają, ale fotka zawsze ta sama. Nie ma możliwości zobaczenia innego zdjęcia - czy to przez przewijanie czy to przez wybranie jej po kliknięciu na 2/10 by pokazać widok miniaturek.

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Avatar użytkownika markmark
Posty: 1193 (po ~397 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 57
mark
  31 stycznia 2022
Beholder
Beholder: Ale nie potwierdzam naprawienia. 3 kliknięcia na nowa. i mam obcięte i niedostępne ikony

Tego nie udało mi się ani razu zreplikować, dasz znać jaka przeglądarka?

Pozostałe problemy:
- złe kadrowanie zdjęć wysokich - potwierdzam, będzie poprawiane
- wysokość sekcji do komentowania będzie poprawiana
- błędy wczytywania komentarzy - wpadają sporadycznie, dasz znać jak często masz te problemy?
Avatar użytkownika markmark
Posty: 1193 (po ~397 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 57
mark
  31 stycznia 2022

Plus łatamy inne, znalezione przez nas bugi oczywiście.

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  31 stycznia 2022

Pisałem o przeglądarce w pierwszym poście, najnowszy Firefox na Androidzie. Nie liczyłem, ale błąd z komentarzami oszacowałbym na ~20%. Czasem od razu, a czasem dopiero przy próbie przewinięcia do starszych.

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Avatar użytkownika markmark
Posty: 1193 (po ~397 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 57
mark
  1 lutego 2022
Beholder
Beholder: Pisałem o przeglądarce w pierwszym poście, najnowszy Firefox na Androidzie. Nie liczyłem, ale błąd z komentarzami oszacowałbym na ~20%. Czasem od razu, a czasem dopiero przy próbie przewinięcia do starszych.

A przepraszam, zaginęło mi :)

Potwierdzam problem, dam znać jak puścimy wersję z poprawkami do dalszych testów.
jarek8069
jarek8069
  15 lutego 2022

przy okazji grzebania w wersji mobilnej zepsuto fronend wersji DESKTOP... d83dde20

opisane tu -> https://pl.fotka.com/forum/fotka/1253043,Widok_desktop_-_bube

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.