MCK89
Posty: 5 (po ~410 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 19
MCK89
  4 lutego 2021 (pierwszy post)

Czy Wy (Fotka) mieliście jakiś wyciek bazy danych, do którego się nie przyznaliście? Pomijam ilość profili, które zgłaszam do bana, bo są ewidentnie przejęte. Myślałem, że to dotyczy tylko starych, nieaktywnych profili/kont, które teraz ktoś zmienia w reklamy erotyczne.

Ale przed chwilą zorientowałem się, że ktoś u mnie zmienił lokalizację i opis. Fajne macie zabezpieczenia, takie nie za mocne...

Chyba pora się pożegnać z tym portalem. I tak 3/4 profili to fejki albo reklamy. Tu nawet porozmawiać już normalnie nie można, a co dopiero cokolwiek innego.

P.S. Szkołę też mi widzę ktoś zmienił i nawet nie mogę przywrócić tego co było. Coraz lepiej...

"Każdy zna moje przezwisko, które zwycięstwa jest blisko..."

Przytomniak
Przytomniak
  4 lutego 2021

Nie tylko Tobie ktoś zmienił hasło, mi też na starym profilu rok temu zmienił

Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  4 lutego 2021
MCK89
MCK89: Czy Wy (Fotka) mieliście jakiś wyciek bazy danych, do którego się nie przyznaliście? Pomijam ilość profili, które zgłaszam do bana, bo są ewidentnie przejęte. Myślałem, że to dotyczy tylko starych, nieaktywnych profili/kont, które teraz ktoś zmienia w reklamy erotyczne. Ale przed chwilą zorientowałem się, że ktoś u mnie zmienił lokalizację i opis. Fajne macie zabezpieczenia, takie nie za mocne...

Fotka nie była miejscem wycieku danych, wina leży po stronie serwisów pocztowych (jest o tym dość sporo informacji w necie) wina użytkowników że nie zmieniają haseł co jakiś czas, a używają starego od lat, utracili dostęp... Ludzie też łatwo oddają hasło, wpisują na podejrzanych stronach.

To konto nie masz nowe, tylko z 2005, zmieniasz co jakiś czas hasło do poczty i innych kont?
"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
MCK89
Posty: 5 (po ~410 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 19
MCK89
  4 lutego 2021

zmieniam. a tutaj mialem co prawda stare i niezbyt trudne, ale jakos przez 15 lat sie trzymalo i nie bylo zadnych problemow ;) dlatego sie tym nie przejmowalem do tej pory. zmienilem wczoraj, jak sie na telefonie zorientowalem, ze mam podejrzanie duzo wizyt na profilu z Warszawy. po czym wszedlem na swoj profil, a tam seks-reklama w opisie, zmienione imie, szkola itp. jakbym poszedl spac to bym sie mogl obudzic z banem. troche kpina... ewidentnie sobie z tym nie radza. jakas weryfikacja dwuetapowa, cos? to sie staje powoli norma, nawet w apce do McDonalda widzialem wprowadzaja.

"Każdy zna moje przezwisko, które zwycięstwa jest blisko..."

Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  4 lutego 2021
MCK89
MCK89: zmieniam. a tutaj mialem co prawda stare i niezbyt trudne, ale jakos przez 15 lat sie trzymalo i nie bylo zadnych problemow ;) dlatego sie tym nie przejmowalem do tej pory. zmienilem wczoraj, jak sie na telefonie zorientowalem, ze mam podejrzanie duzo wizyt na profilu z Warszawy. po czym wszedlem na swoj profil, a tam seks-reklama w opisie, zmienione imie, szkola itp. jakbym poszedl spac to bym sie mogl obudzic z banem. troche kpina...

To sam widzisz, hasło nie zmieniane, czasem właśnie łatwe i tu nie wina Fotki, jeszcze ustawianie takich samych haseł do różnych serwisów i następnie ktoś tylko sprawdza jakimś botem czy tu podejdzie. To Ci się udało szybko zaregować, przeważnie na męskich kontach usuwają zdjęcia i wstawiają zdjęcia kobiet. Dodam że konto zablokowane da się odzyskać po takim włamaniu, administrator pomaga w tym.
MCK89
MCK89: ewidentnie sobie z tym nie radza. jakas weryfikacja dwuetapowa, cos? to sie staje powoli norma, nawet w apce do McDonalda widzialem wprowadzaja.

Nie będzie żadnych utrudnień logowania, raczej będą iść w stronę łatwiejszego zakładania kont i weryfikowania. Każdy powinien być ostrożny, my sprawdzamy konta, szybko też blokujemy. Myślę że Fotka powinna wprowadzić informacje na profilu, rożne sposoby weryfikowania, typu że dana osoba robiła transmisje na kamerkach, potwierdziła się zdjęciem i inne metody. Dałoby to jakieś większe zaufanie, a mniejsze do tych z pustą tabelą weryfikacji, ale i tak trzeba myśleć...
"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.