BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znak贸w)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  28 marca 2020 (pierwszy post)

Pytanie jak w temacie. Jestem zaskoczony, pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Otóż okazuje się, że system antyspamowy uznał pewną TRZYLITEROWĄ moderatorkę za osobę rozsyłającą "niebezpieczne treści". WTF?

BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znak贸w)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  28 marca 2020

Proszę o NIE ZAMYKANIE tematu, bo z tego co wiem moderatorzy "dali" sobie takie prawo do zamykania tematów wedle własnego widzimisię, nawet jesli nie łamią one regulaminu serwisu fotka. Informację o takich specjalnych "uprawnieniach" otrzymałem od samej moderatorki, więc traktuję ją poważnie. Nie wiem na ile jest to zgodne z postanowieniami "od góry" a na ile samowolka moderatorów...

Avatar u偶ytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znak贸w)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  28 marca 2020
BartekI987
BartekI987: Pytanie jak w temacie. Jestem zaskoczony, pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Otóż okazuje się, że system antyspamowy uznał pewną TRZYLITEROWĄ moderatorkę za osobę rozsyłającą "niebezpieczne treści". WTF?

Co w tym dziwnego? Standardowy komunikat do profili zablokowanych, nie zawsze jest taka blokada za naruszenia regulaminu, czasem są takie konta odblokowywane.
"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znak贸w)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  28 marca 2020
gregbond
gregbond: BartekI987: Pytanie jak w temacie. Jestem zaskoczony, pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Otóż okazuje się, że system antyspamowy uznał pewną TRZYLITEROWĄ moderatorkę za osobę rozsyłającą "niebezpieczne treści". WTF? Co w tym dziwnego? Standardowy komunikat do profili zablokowanych, nie zawsze jest taka blokada za naruszenia regulaminu, czasem są takie konta odblokowywane.

A czy mogłbyś kolego napisać jaśniej? Nie widzisz nic dziwnego, że ktoś odpowiedzialny za moderację jest zablokowany jako osoba rozsyłająca spam? Jestem uzytkownikiem fotki od 2006 roku i pierwszy raz spotkałem się z czyms takim...
Avatar u偶ytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znak贸w)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  28 marca 2020
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
BartekI987
BartekI987: A czy mogłbyś kolego napisać jaśniej? Nie widzisz nic dziwnego, że ktoś odpowiedzialny za moderację jest zablokowany jako osoba rozsyłająca spam? Jestem uzytkownikiem fotki od 2006 roku i pierwszy raz spotkałem się z czyms takim...
Nie udzielamy takich informacji, czasem to są sprawy prywatne osobiste, rezygnacja i prośba o zablokowanie. Czasem moderator, administrator, jest blokowany żeby nikt jego loginu nie przejął. Sam miałem zamiar poprosić o zablokowanie konta rok temu, brak czasu wyjazd zagraniczny daleko, tylko ciężko odwyknąć od wchodzenia na ulubiony serwis w wolnym czasie, ale czasem trzeba jak się ma w życiu prywatnym cele ważniejsze i czasem fotka idzie na dalszy plan, to nie jest praca zarobkowa.
Miejmy nadzieje że szybko owa moderatorka powróci, nie zapomni o nas, nawet jakby już nie chciała moderować.
"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znak贸w)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  28 marca 2020
gregbond
gregbond: Nie udzielamy takich informacji, czasem to są sprawy prywatne osobiste, rezygnacja i prośba o zablokowanie. Czasem moderator, administrator, jest blokowany żeby nikt jego loginu nie przejął. Sam miałem poprosić o zablokowanie konta rok temu, brak czasu wyjazd zagraniczny daleko, tylko ciężko odwyknąć od wchodzenia na ulubiony serwis w wolnym czasie, ale czasem trzeba jak się ma w życiu prywatnym cele ważniejsze i czasem fotka idzie na dalszy plan, to nie jest praca zarobkowa. Miejmy nadzieje że szybko owa moderatorka powróci, nie zapomni o nas, nawet jakby już nie chciała moderować.

Az takiego "lania wody" się nie spodziewałem. Jakby chciała "odejsc" tymczasowo to zrobiłaby to w inny sposób... akurat taka forma uderza w wizerunek fotki.
Temat pozostawiam otwarty
Avatar u偶ytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znak贸w)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  28 marca 2020
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
BartekI987
BartekI987: Jakby chciała "odejsc" tymczasowo to zrobiłaby to w inny sposób... akurat taka forma uderza w wizerunek fotki.
Może akurat tak chciała, sam nie wiem szczegółowo co było przyczyną, nie interesuje mnie to, jedynie szkoda że mniej o moderatora ogarniętego i aktywnego...

Na pewno więcej byś wiedział niż ja jakby coś odwalił mod, od troli i innych.
"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
markarkos
markarkos
  28 marca 2020
BartekI987
BartekI987: Az takiego "lania wody" się nie spodziewałem. Jakby chciała "odejsc" tymczasowo to zrobiłaby to w inny sposób... akurat taka forma uderza w wizerunek fotki.

Chyba w Ciebie uderza a nie wizerunek fotki, bo od kilku lat zarówno byli jak obecni moderatorzy czy fp mieli na ich życzenie blokowane konta jakoś nigdy nikt z tego powodu afery nie robił.
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znak贸w)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  28 marca 2020
Konto usuni臋te
Konto usuni臋te: Chyba w Ciebie uderza a nie wizerunek fotki, bo od kilku lat zarówno byli jak obecni moderatorzy czy fp mieli na ich życzenie blokowane konta jakoś nigdy nikt z tego powodu afery nie robił.

I nie ma innej metody na zawieszenie działalnosci moderacyjnej niż dodanie opisu, że "uzytkownik najprawdopodobniej rozsyła spam i jego konto zostało zablokowane" ? Ja spotykam się z tym po raz pierwszy, a użytkownikiem fotki jestem od dawna. Gdybym wiedział, ze to normalna "praktyka" moderatorow, to nie zakładałbym tego tematu.
Magda
Magda
  28 marca 2020
BartekI987
BartekI987: Pytanie jak w temacie. Jestem zaskoczony, pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Otóż okazuje się, że system antyspamowy uznał pewną TRZYLITEROWĄ moderatorkę za osobę rozsyłającą "niebezpieczne treści". WTF?


Ja myślę po prostu, każdy z nas zasługuje na odrobinę prywatności. Nie jest to ważne czy to FP czy mod na każdym z nas jako Waszym "opiekunem" ciąży troszkę presja. Nie możemy być tu 24 na dobę bo też mamy swoje obowiązki poza portalem. Również jak userzy nie jesteśmy robotami, a zwykłymi ludźmi z dodatkowymi uprawnieniami, ale za to zdrowie mamy jedno i nasi bliscy też. Czasami potrzebujemy przerwy od fotki i całej tej "odpowiedzialności" myślę, że Nasza owa trzyliterowa przyjaciółka szybko wróci do Naszego grona i dalej będzie pełnić powierzoną jej funkcje. Co do komunikatu iż rozsyła spam, przy blokadach konta zawsze takowy się pojawia.
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znak贸w)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  28 marca 2020
Magda
Magda: ...Nasza owa trzyliterowa przyjaciółka szybko wróci do Naszego grona i dalej będzie pełnić powierzoną jej funkcje. Co do komunikatu iż rozsyła spam, przy blokadach konta zawsze takowy się pojawia.

Szczerze mowiąc nie miałem o tym pojęcia, że w KAŻDYM przypadku wyswietla się taki komunikat o czym już wspomniałem wcześniej. Po prostu wydało mi się to dziwne 😯 nie przypuszczałem, że taka blokada może byc na własne zyczenie jako forma "odpoczynku" od portalu...
Magda
Magda
  28 marca 2020
BartekI987
BartekI987: Szczerze mowiąc nie miałem o tym pojęcia, że w KAŻDYM przypadku wyswietla się taki komunikat o czym już wspomniałem wcześniej. Po prostu wydało mi się to dziwne 😯 nie przypuszczałem, że taka blokada może byc na własne zyczenie jako forma "odpoczynku" od portalu...


Ponieważ, taka blokada nadawana jest w bardzo bardzo, ale to bardzo ważnych okolicznościach lub szczególnych przypadkach, a "odpoczynek" to taka metafora by nie zagłębiać się w jej szczegóły. Pozostaje nam trzymać kciuki, że wszystko szybko się rozwiąże, a sama zainteresowana do Nas wróci. ;)
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znak贸w)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  28 marca 2020
Magda
Magda: .."odpoczynek" to taka metafora by nie zagłębiać się w jej szczegóły.

Nie chcę się czepiać ale akurat słowa "odpoczynek" użyłem ja, a nie Ty 😉

Magda
Magda: Pozostaje nam trzymać kciuki, że wszystko szybko się rozwiąże, a sama zainteresowana do Nas wróci. ;)

w takim razie czekamy ☺
Magda
Magda
  28 marca 2020

[quote=BartekI987]Nie chcę się czepiać ale akurat słowa "odpoczynek" użyłem ja, a nie Ty 😉[/qu

Wiem, że Ty ale to tak z rozpędu :D

BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znak贸w)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  28 marca 2020
Magda
Magda: [quote=BartekI987]Nie chcę się czepiać ale akurat słowa "odpoczynek" użyłem ja, a nie Ty 😉[/qu Wiem, że Ty ale to tak z rozpędu :D

Ok, zrozumiałem o co chodzi ale przez swoją wrodzoną drobiazgowość musiałem o tym wspomnieć 😊
Dyskusja na ten temat zosta艂a zako艅czona lub te偶 od 30 dni nikt nie bra艂 udzia艂u w dyskusji w tym w膮tku.