18 Urodziny Fotki
Zobacz jak się zmienialiśmy przez 18 lat!
GŁOSUJ

14 LUTY

2001 - Startujemy

Czasy wręcz antyczne, nie ma Facebooka, płaskich telewizorów w Polskich domach ani telefonów z kolorowym wyświetlaczem na rynku, a do internetu trzeba się "wdzwonić" i płacić za każdą minutę. W takim momencie wymyślamy formułę Serwisu Internetowego zanim stało się to oczywiste.

CZERWIEC

2002 - Profile i wiadomości prywatne

Do startowej idei przeglądania profili i oceniania zdjęć dodajemy możliwość pisania wiadomości prywatnych. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątke, użytkownicy piszą ich coraz więcej i więcej - dzisiaj wymieniają nawet do 2 milionów wiadomości dziennie.

WRZESIEŃ

2005 - Milionowy użytkownik

Serwis rośnie bardzo szybko, nie nadążamy z dostawianiem serwerów. Niektórzy użytkownicy są z nami do dzisiaj. Ba, za chwilę ich dzieci będą się mogły legalnie zarejestrować w serwisie (konto można założyć dopiero od 16. roku życia).

LUTY

2006 - Zostań Gwiazdą

Jako pionierzy wprowadziliśmy płatną wersję premium. Fotkowicze - mówiąc delikatnie - nie pokochali jej od razu :). Ale dzięki temu przetrwaliśmy trudny okres, kiedy to reklama internetowa była jeszcze w powijakach.

CZERWIEC

2008 - Boom na zdjęcia

Aparaty cyfrowe są coraz popularniejsze. Przez 18 lat użytkownicy dodali na swoje profile aż 125 mln zdjęć. Gdybyśmy akceptowali nie tylko selfie to pewnie uzbierało się ich grubo ponad miliard.

CZERWIEC

2010 - m.fotka.pl

Czujemy w kościach, że przyszłość jest na komórce. Startuje więc bardzo zaawansowana wersja mobilna. Od lat okupujemy pozycję na podium jeśli chodzi o procentowy udział odsłon mobilnych (obecnie ponad 80% ruchu jest generowanych na urządzeniach mobilnych).

SIERPIEŃ

2012 - Wersja wideo

Uruchamiamy eksperymentalny serwis z transmisjami online. Serwery znowu pękają w szwach - łączny czas trwania transmisji przekroczył już 200 lat. Kto chce obejrzeć wszystko musi odbyć 70 podróży na Marsa w tę i z powrotem.

LUTY

2014 - Apki mobilne

Po co się ruszać z kanapy i podchodzić do komputera? Tak myśli coraz więcej użytkowników. Mamy już niemal milion pobrań naszych aplikacji. Pracujemy nad nimi każdego dnia.

LUTY

2016 - Rebranding loga

Zmieniliśmy się, tak jak cały internet, całkowicie. Zamknięcie serwisu dla niezalogowanych, nowy layout, przejście na domenę globalną Fotka.com i zmiana nazwy spółki na Fotka Mobile, w końcu najbliższe lata to będą lata aplikacji mobilnej.

MARZEC

2018 - 19 milionów kont

Przez wszystkie te lata na serwisie zostało założone 19 milionów profili, 45% założyły kobiety, 55% mężczyźni. W bazie mamy 70 tyś miejscowości, z których pochodzą nasi użytkownicy.

LUTY

2019 - 18 Urodziny Fotki

Wszystkiego najlepszego! Z okazji urodzin mamy dla Was darmowe prezenty do wykorzystania oraz promocję Gwiazdy. Przed nami kolejne wspaniałe lata dobrej zabawy :)

Przewiń do góry