Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  19 lutego 2012

a, i jeszcze chciałam jakis 'psikacz' , ochraniajacy przed wys. temperatura .

Biuna
Biuna
  19 lutego 2012

potrzebuje coś na puszące się włosy , oraz cos co je wygladzi, co zdziala ze wlosy stana sie miekkie , lśniące i puszyste ale nie będa się puszyc.

feuliette
feuliette
  19 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: potrzebuje coś na puszące się włosy , oraz cos co je wygladzi, co zdziala ze wlosy stana sie miekkie , lśniące i puszyste ale nie będa się puszyc.

moje życie uratowała mi :
agoosiaaa
agoosiaaa
  21 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiecie może czy ISTNIEJĄ zestawy suszarka prostownica lokówka?

istnieja, na swieta je widzialam, teraz z ebaya: http://www.ebay.co.uk/itm/amika-Trio-Set-Hair-Iron-Curler-Fan-Black-/400233602653?pt=UK_HealthBeauty_Other_RL&hash=item5d2fc81e5d
MarysiaMagda18
MarysiaMagda18
  24 lutego 2012

Hej.

Zamierzam pofarbować włosy. Pierwszy raz.
Mam taki średni blond. A chce na jaśniejsze np.
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkMXPy5KaLYqliTfFyEhl07YrCv83AGt5kxToj-nh82qh0sPwX2yZ3C5y2zw.
To jest pewne,ze w domu ich farbować nie będę.
Mam tylko 1 pytanie:
Czy odrosty będę mogła farbować w domu czy będę musiała chodzić do fryzjera z tym?

MarysiaMagda18
MarysiaMagda18
  24 lutego 2012

A,i jeszcze jedno..

Czy jak pofarbuje włosy to wysuszy mi się skóra głowy?

Pytam,ponieważ przetłuszczają mi się często i próbowałam już chyba wszystkiego,żeby tylko przestały...:and:

Paulinessa
Paulinessa
  24 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy jak pofarbuje włosy to wysuszy mi się skóra głowy? Pytam,ponieważ przetłuszczają mi się często i próbowałam już chyba wszystkiego,żeby tylko przestały...


Czasem może dojśc do podrażnienia skóry głowy, jeśli produkt jest zbyt długi trzymany na skórze, jeśli mamy uczulenie na jakiś skłądnik itd. Oprócz nieprzyjemnych powikłań typu swędzenie, wysypka (...) nie skutkuje to mniejszym przetłuszczaniem się, czasem wręcz przeciwnie, przesuszona skóra produkuje jako linię obrony więcej łoju.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy odrosty będę mogła farbować w domu czy będę musiała chodzić do fryzjera z tym?


Jeżeli będziesz w stanie nałożyć sobie sama odpowiednio farbę to oczywiście. Ja nie ryzykuje, mam gęste włosy, odrosty farbuję raz na kilka miesięcy i nie chce czegoś popsuć: nierównomiernie nałożyć, przetrzymać farbę itp :)
MarysiaMagda18
MarysiaMagda18
  24 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: , przesuszona skóra produkuje jako linię obrony więcej łoju.


Pocieszyłaś mnie.
To co mam robić,żeby móc myć włosy 2 razy tygodniowo,nie 4,5?

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli będziesz w stanie nałożyć sobie sama odpowiednio farbę to oczywiście

Sama na pewno nie :)
siostra mi pomogłaby :)
Paulinessa
Paulinessa
  25 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Sama na pewno nie :) siostra mi pomogłaby :)


No to jak umie to żaden problem. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Pocieszyłaś mnie. To co mam robić,żeby móc myć włosy 2 razy tygodniowo,nie 4,5?


Wiesz, mi się włosy nie przetłuszczają a myje 3 razy :)
Myj włosy szamponem bez detergentów z grupy Sulfates, polecam Babydream Z Rossmana. Tylko nie ma silikonu, włosy mogą się plątać, nie wiem jaką masz obecnie metodę pielęgnacji.

Do tego ziołowe wcierki, szczególnie ampułki Radical i Joanna Rzepa. Wmasowujesz płyn z nim w skórę głowy, codziennie jedną przez jakiś może miesiąc, wielu osobom pomogło.
Paulinessa
Paulinessa
  25 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nim

nich *
SoDope
SoDope
  26 lutego 2012

Farbowalam ostatnio Garnier Colour Naturals 10 - bardzo jasny blond



pomijam fakt, że farbe na głowie trzymałam ponad 2 godziny... bo wodę mi zarkęcili ...

feuliette
feuliette
  27 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Paulinessa

Proszę o opinię experta w sprawdzaniu składów :D

Aqua, Alcohol Denat , Hydrolyzed Silk , Glycerin , Polyacrylate-2 Crosspolymer, Aloe barbadensis leaf extract , polysorbate20 and tocopherol and lincoleic acid and retinyl palmitate, triethanolamine , panthenol, peg -40 hydrogenated castor oil, parfum fragrance, disodium edta, methylchloroisothizolinone and methylisothiazolinone , benzyl sallicylate citronellol , eugenol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal , hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde
Paulinessa
Paulinessa
  27 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Aqua, Alcohol Denat , Hydrolyzed Silk , Glycerin , Polyacrylate-2 Crosspolymer, Aloe barbadensis leaf extract , polysorbate20 and tocopherol and lincoleic acid and retinyl palmitate, triethanolamine , panthenol, peg -40 hydrogenated castor oil, parfum fragrance, disodium edta, methylchloroisothizolinone and methylisothiazolinone , benzyl sallicylate citronellol , eugenol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal , hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde


To pewnie jakaś odżywka w spreju? :)

Rozpuszczalnikiem jest alkohol denaturyzowany, który potencjalnie może wysuszać, ale jego użycie myślę, że jest podparte ładną, ładną ilością jedwabiu. Nawilżacze - humektanty to gliceryna i aloes. Są też witaminy, niektóre na bazie surfaktantów. Ogólnie, warta wypróbowania. :)
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  28 lutego 2012


POLECAM ;-) i cudny zapach :zakochany:
feuliette
feuliette
  4 marca 2012

Avon, Advance Techniques, Daily Shine Dry End Serum (Serum na zniszczone końcówki)

Wiecznie zachwalany w sieci i nie tylko.

Formuła oparta na technologii Tri-Keratin. Wygładza strukturę włosa i wzmacnia jego korzenie, dlatego włosy stają się zdrowe i lśniące. Błyskawicznie odżywia i regeneruje ich przesuszone i zniszczone końcówki. Sprawia, że włosy się ni plączą i są niezwykle błyszczące. Dla skuteczniejszej ochrony zawiera filtr przeciwsłoneczny.

Skład: Cyclopentasiloxane, Cyclomethicone, Alcohol Denat., Dimethicone, Phenoxyethanol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Parfum,Benzophenone-2, Panthenol, Phytantriol, Aqua, Propylene Glycol, Creatine, Laminaria Digitata Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Methylparaben, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Coumarin, Hydroxycitronellal, Amyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde

Miała z was go któraś?
Jakie opinie?

Wiem tyle,że pięknie pachnie:zakochany:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.