Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
SoDope
SoDope
  2 lutego 2012

też dlatego ja sobie sama włosy robię..

bo jeszcze ktoś by mi wmówił, że po takiej wizycie wyglądam lepiej niż wcześnee :crylol:

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: też dlatego ja sobie sama włosy robię.. bo jeszcze ktoś by mi wmówił, że po takiej wizycie wyglądam lepiej niż wcześnee


Nienawidzilam takich fryzjerek w Polsce, spiedoli robote i jeszcze Ci wciska, ze tak lepiej :rotfl:
Ja albo sobie sama wlosy robie, albo moj facet mi robi - zazwyczaj odrosty. A jak chce cos nowego to korzystam ze znajomosci z jedna z najlepszych fryzjerek w Londyni :pavarotti:
Do niej typiary z Paryza specjalnie przylatuja raz w tygodniu na uczesanie :ninja:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

SoDope
SoDope
  2 lutego 2012

ja od zawsze praktycznie sobie sama włosy robie.

sama odcinam .. farbuje ...

ostatnio w gronie rodziny mojego faceta przy obiedzie padło zdanie 'Gosia ale masz ładny blond' no to odpowiedziałam : wiem, bo sama farbuje.

i było wielkie zdziwienie, że SAMA ?
jakby to było rzeczą niemożliwą O_o

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ja od zawsze praktycznie sobie sama włosy robie. sama odcinam .. farbuje ... ostatnio w gronie rodziny mojego faceta przy obiedzie padło zdanie 'Gosia ale masz ładny blond' no to odpowiedziałam : wiem, bo sama farbuje. i było wielkie zdziwienie, że SAMA ? jakby to było rzeczą niemożliwą O_o


Obcinac nie obcinam, bo nie umiem. Odrosty mi facet kladzie, bo od tylu lepiej widzi :D
Natomiast co do farbowania - wiem, ze samemu mozna - i zawsze mam kolor taki, jaki chce miec :D

A TY jestes zdolniacha, skoro potrafisz sama siebie obcinac :pavarotti:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

SoDope
SoDope
  2 lutego 2012

bo jest sławne zdanie
Umiesz liczyć - licz na siebie.

W domu mam siostre fryzjerke ale bez urazy - tak jak to jest, że jak się ma fryzjerke w domu to sie nie można niczego doprosić. BO SIE NIE CHCE.

Pamiętam moją niefortunną fryzure na 100dniówke robioną 5 minut (bo koleżanka zadzwoniła i była ważniejsza) i już wtedy wiedziałam, że powinnam liczyć sama na siebie.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  2 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: W domu mam siostre fryzjerke ale bez urazy - tak jak to jest, że jak się ma fryzjerke w domu to sie nie można niczego doprosić. BO SIE NIE CHCE. Pamiętam moją niefortunną fryzure na 100dniówke robioną 5 minut (bo koleżanka zadzwoniła i była ważniejsza) i już wtedy wiedziałam, że powinnam liczyć sama na siebie.


^^ Moja kumpela ma tak samo, siostre fryzjerke, ktora czasu dla niej nie ma, albo jej sie nazjwyczajniej w swiecie nie chce :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

justCax
justCax
  2 lutego 2012
massacre
massacre: Do dupnego fryzjera poszlas Ja bym zrobila reklamacje, skoro jasno powiedzialas czego chcesz...

właśnie nie! specjalnie do tej kobity jechałam, bo tylko jej ufałam, niestety skonczyło się. zostaje tylko ulubiony fryzjer Pan Marcin, ale ceny ma o wiele wyższe, ale w sumie co z tego oby byc zadowolonym, teraz za samo farbowanie zapłaciłam 150zł i w błoto.
nie robiłam afery, bo wmówiła mi , że się spłucze, nie spłukało się wcale, dodatkowo jakby tego mało, mam poniszczone włosy po tym farbowaniu jak nigdy :and: no porażka.
justCax
justCax
  2 lutego 2012
massacre
massacre: Nienawidzilam takich fryzjerek w Polsce, spiedoli robote i jeszcze Ci wciska, ze tak lepiej

życie. ostanio u fryzjera byłam pół roku, teraz mi się zachciało, to mam.

Konto usunięte
Konto usunięte: też dlatego ja sobie sama włosy robię..

ja mam bardzo długie i gęste, strasznie ciężko mi samej już farbować. ale jednak powrócę do tej metody
poza tym bałam się sama rozjaśniać, nie zdecyduję się na rozjaśnianie w domu. więc pozostaje mi znowu mieć ciemny brąz (jak całe życie) albo szukać dobrego fryzjera, co przy ilości mojego wolnego czasu graniczy z cudem.
SoDope
SoDope
  2 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ja mam bardzo długie i gęste

ja też mam długie .. a czy gęste to ja tego nie oceniam ale moja siostra ma 3x więcej włosów ode mnie - ale ona nie farbuje XD

o kurde ale mam syf na stole.
:crylol:
Paulinessa
Paulinessa
  5 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: zapodaj jakies nowosci do wlosow, bo u mnie ostatnio zadnych nowosci w tej kwestii


u mnie w ogóle zastój we wszystkim...

Ale nie wiem czy Ci pisałam, fajne składy ma firma, raczej droga, Bumble&Bumble.

coś z wizażu:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=40461

i ze stronki:
http://www.bumbleandbumble.com/product/56/187/Products/Cleanse-and-Condition/Conditioner/creme-de-coco-conditioner/index.tmpl

Bumble & Bumble, Crème de coco conditioner

Water (Purified), Cetearyl Alcohol, Glycerin, Behentrimonium Methosulfate, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Stearalkonium Chloride, Cocos Nucifera (Coconut Oil), Cocos Nucifera (Coconut) Extract, Silybum Marianum (Milk Thistle) Extract, Malva Sylvestris Mallow Extract, Astrocaryum Murumuru (Palm Tree) Butter, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Ximenia Americana (Wild Olive) Seed Oil, Equisetum Hyemale (Horsetail) Extract, Urtica Dioica (Nettle) Extract, Macrocystis Pyrifera (Kelp) Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Vinegar (Acetum), Panthenol, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Starch, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium 59, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Fragrance

masa świetnych składników.
Paulinessa
Paulinessa
  5 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ja też mam długie ..


Bardzo ładne masz włosy.
SoDope
SoDope
  5 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

dziękuje ,...

hmmmm
a przeskanowaś może tą nową linie Pantene ? Nature Fusion ?
Paulinessa
Paulinessa
  5 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: hmmmm a przeskanowaś może tą nową linie Pantene ? Nature Fusion ?


Nie widziałam składów niestety :)
SoDope
SoDope
  5 lutego 2012

o

to jest maska akurat.

Skład: aqua, stearyl alkohol, cetyl alkohol, behenamidopropyl dimethylamine, bis-amidopropyl dimethicone, glutamic acid, benzyl alcohol, parfum, EDTA, citric acid, cassia hydroxypropyltrimonium chloride, panthenol, panthenyl ethyl ether, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, hexyl cinnamal, hydroxyisoxehyl 3-cyclohexene carboxyaldehyde, alpha-isomethyl ionone, magnesium nitrate, propylemne glycol, Persea gratissima oil, Bambusa vulgaris shoot extract, methylchloroisothiazolinone, megnesium chloride, methylisothiazolinone, lactic acid, sodium benzoate, Vitis vinifera seed extract, potassium sorbate

SoDope
SoDope
  5 lutego 2012

sryyyy nie o tą mi chodziło O_o

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.