Milosierdzie
Milosierdzie
  7 stycznia 2017 (pierwszy post)

Dlaczego ludzie muszą być tak samotni? Jaki to ma sens? Na tym świecie żyją miliony ludzi; każdy z nich tęskni, szuka spełnienia u innych, a jednak się izoluje. Dlaczego? Czy Ziemia powstała tylko po to, by pielęgnować ludzką samotność?

GRADEK83
GRADEK83
  9 stycznia 2017

Nie stać mnie :nie:

you don't have money you don't funny

Szkalownik
Szkalownik
  9 stycznia 2017

Ja tam samotny nie jestem bo mam żubra<3

Castiel8989
Castiel8989
  13 stycznia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Na tym świecie żyją miliony ludzi; każdy z nich tęskni, szuka spełnienia u innych, a jednak się izoluje. Dlaczego?

Są różne powody. Atomizacja społeczeństwa może mieć związek ze zmianą wartości (np. odejście od tradycyjnego modelu rodziny), warunków ekonomicznych (np. częsta zmiana zamieszkania w poszukiwaniu pracy), strukturze społecznej (coraz więcej osób wyrzuconych poza standardy posiadania / zachowania promowane w mediach). Eksperyment Calhoun'a rzuca nieco światła na ten problem: "gdy całe dostępne miejsce jest zajęte i określone są wszystkie role społeczne, konkurencja i stres, doświadczane przez jednostki, doprowadzają do całkowitego załamania skomplikowanych zachowań społecznych, ostatecznie pociągając za sobą wymarcie populacji".
Konto usunięte
Konto usunięte: Na całym świecie żyje ponad siedem miliardów ludzi. Ciężko być samotnym w takim tłumie.

W tłumie najłatwiej o anonimowość. Dlatego w małych wioskach wszyscy, wszystkich znają, a w dużych miastach często ludzie nie znają nawet swoich sąsiadów zza ściany.
CuteNinja
CuteNinja
  13 stycznia 2017

Anonimowość jest tożsama z samotnością? :)

Castiel8989
Castiel8989
  13 stycznia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Anonimowość jest tożsama z samotnością?

Jeśli ktoś jest anonimowy, to znaczy że ci inni ludzie go nie znają... czyli w pewien sposób jedno związane jest z drugim. :)
CuteNinja
CuteNinja
  13 stycznia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli ktoś jest anonimowy, to znaczy że ci inni ludzie go nie znają... czyli w pewien sposób jedno związane jest z drugim. :)

Trochę masz rację, a trochę nie ;) Można być też tajemniczym, co wiąże się z byciem anonimowym w jakimś stopniu, a nie wyklucza zawierania przyjaźni :)
Castiel8989
Castiel8989
  13 stycznia 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: w pewien sposób

Konto usunięte
Konto usunięte: w jakimś stopniu

Zgadza się, można np. w pewnym stopniu "znać" np. sprzedającą panią w sklepie ale autor wątku raczej nie to miał na myśli pisząc o samotności i przyjaźniach :)
CuteNinja
CuteNinja
  13 stycznia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: pisząc o samotności :)

Prawda tkwi w połowie drogi między moją a Twoją opinią ;)
Castiel8989
Castiel8989
  13 stycznia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Prawda tkwi w połowie drogi między moją a Twoją opinią ;)

Tak, między nami musi być jakaś prawda... :)
fristajla
Posty: 492 (po ~121 znaków)
Reputacja: -108 | BluzgometrTM: 5
fristajla
  13 stycznia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Na całym świecie żyje ponad siedem miliardów ludzi. Ciężko być samotnym w takim tłumie.

Co ty gadasz kobieto , tyle ludzi to by się nie pomieściło na kuli ziemskiej d83dde0a

Daj mi powód, bym się podniósł,nBy być skwielem podaj powód mi

fristajla
Posty: 492 (po ~121 znaków)
Reputacja: -108 | BluzgometrTM: 5
fristajla
  13 stycznia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: każdy z nich tęskni, szuka spełnienia u innych, a jednak się izoluje

Teraz są takie czasy , gonitwa za pieniędzy a im więcej pieniędzy tym bardziej tęsknota za miłościa. Brak miłości i przyjaźn powoduje lekki stres i osamotnienie. Z tego co mi wiadomo to kiedyś takiego czegoś nie było, wszyscy byli zadowoleni z życia, może nie wszyscy ale na pewno było o niebo lepiej.

Daj mi powód, bym się podniósł,nBy być skwielem podaj powód mi

Castiel8989
Castiel8989
  13 stycznia 2017
fristajla
fristajla: Z tego co mi wiadomo to kiedyś takiego czegoś nie było, wszyscy byli zadowoleni z życia, może nie wszyscy ale na pewno było o niebo lepiej.

To jest kwestia oczekiwań środowiska w jakim się żyje. Pokolenie powojenne było szczęśliwe, że prawdopodobieństwo bombardowania spadło do zera. Dziś nikogo nie urządza umiarkowany dobrobyt, bo najlepiej mieć Porsche na podjeździe willę nad Lazurowym Wybrzeżem - ludzie żyją kolorowym światem mediów i show biznesu.
Ciekawie na ten temat mówią autorzy kanału na YT "AzjatyckiCukier", Singapurczycy będący jednymi z najlepiej zarabiających nacji na świecie prezentuje jednocześnie są niesamowitymi malkontentami i nie chcą mieć dzieci, są samotnikami itp.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.