MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Wes o przyczynach swojego odejścia z United


Nowy nabytek Sunderlandu Wes Brown przyznał, iż powodem, dla którego odszedł z Manchesteru United jest możliwość regularnych występów w zespole Czarnych Kotów.

Anglik dodał także, że ważnym czynnikiem wpływającym na jego decyzję była osoba Steve'a Bruce'a.

Brown na Old Trafford spędził 15 lat, w zeszłym sezonie na boiskach Premier League od pierwszej minuty pojawił się w zaledwie 4 spotkaniach.

? Podjęcie decyzji nie było trudne, może dlatego, że jestem już starszy ? powiedział Brown na łamach SAFC TV tuż po podpisaniu 4-letniego kontraktu.

? Przez ostatnie sezony byłem rozczarowany ilością występów w trykocie Manchesteru United. Skupiałem się tylko na tym, aby grać regularnie.

? W zeszłym sezonie nie mogłem przebić się do pierwszego składu, było to bardzo frustrujące. Jednak to jest piłka nożna i trzeba iść przed siebie.

? Sunderland to wielki klub, a Steve Bruce był jednym z ważniejszych czynników dzięki, którym zdecydowałem się na transfer na Stadium of Light. Kiedy byłem młodszy ciągle oglądałem grę Steve'a, znamy się dobrze.

? Znamy kilku chłopaków, którzy grali dla Sunderlandu, są zachwyceni tym klubem. Myślę, że jest to dla mnie idealne miejsce.

Głos w sprawie transferu zabrał także Bruce: ? Cieszymy się z przyjścia Wesa, wniesie on wiele doświadczenia i charakteru do drużyny.

? Przez lata gry dla Manchesteru United jego znakiem rozpoznawczym był profesjonalizm. Ten zawodnik nie tylko wzmocni nasz blok defensywny, ale wniesie także do zespołu mentalność zwycięzcy oraz poziom dojrzałości, który wpłynie pozytywnie na innych zawodników ? zakończył Steve.