Powiadomienia Podglądacz Tak • Nie Głosy Czat Online Kamerki Szukaj Ranking Forum Gry Klub Gwiazd
Sfe­ra marzeń, pasji i pragnień ...

Sfe­ra marzeń, pasji i pragnień ...

Galaktyczny1977

informacje

Pracownicy banków wynoszą dane klientów.

UODO chce podjęcia działań

Jak czytamy w komunikacie, do UODO napływają sygnały o niezgodnych z prawem praktykach pracowników banków, polegających na nielegalnym sprzedawaniu baz danych klientów tych instytucji.

"Osobami, które mogą przyczyniać się do wycieku danych osobowych są nierzadko pracownicy instytucji finansowych posiadających takie dane. W wielu przypadkach do udostępniania danych przez pracowników dochodzi w wyniku błędu, stosowania niewłaściwych środków bezpieczeństwa, czasem jednak także poprzez zamierzone działania osób kończących współpracę z tymi podmiotami. Często dochodzi do takich sytuacji poprzez przesyłanie danych osobowych klientów na prywatne skrzynki mailowe lub nośniki danych stanowiące własność tych osób" - podał UODO.

Jak podkreślił prezes UODO, handel w ten sposób pozyskiwanymi bazami danych jest niebezpiecznym zjawiskiem, ponieważ tak pozyskane dane mogą być wykorzystywane wbrew woli klientów m.in. do zaciągania w ich imieniu zobowiązań finansowych.

Galaktyczny1977
i tak pewnie im nic nie zrobią
4 dni temu o 19:35
Galaktyczny1977
no niesttey
4 dni temu o 19:35
więcej komentarzy ( -1)
Galaktyczny1977

informacje

Wraca sprawa zadłużonej 11-latki.

Dziewczynka dostała kolejne pismo

Najpierw komornik, a teraz naczelnik urzędu skarbowego ściga 11-letnią Zuzię z Libiąża - informuje "Wprost". Dziewczynka odziedziczyła gigantyczny dług po swoim zmarłym ojcu. Mimo interwencji Ministerstwa Sprawiedliwości, dziewczynka dalej dostaje urzędowe pisma.

Przypomnijmy, że chodzi o sprawę 11-letniej Zuzi z Libiąża, która odziedziczyła milion złotych długu po swoim zmarłym ojcu.

"Wprost" opisał historię, która swój początek miała w 2011 r. To wtedy zmarł ojciec Zuzi. Komornik, egzekwując długi zmarłego, odebrał dziecku rentę po ojcu. Dopiero interwencja dziennikarza sprawiła, że pracodawca komornika przeprosił za błąd i - w ramach zadośćuczynienia - kupił dziewczynce rower.

Do sprawy odniosło się wówczas także Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort złożył wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko komornikowi i zbadanie prawidłowości nakazu zapłaty wobec dziecka.

Wszystko wskazywało na to, że na tym problemy Zuzi się kończą. Jak jednak informuje "Wprost", cztery dni po publikacji materiału, naczelnik Urzędu Skarbowego w Chrzanowie wysłał do 11-latki wezwanie, w którym osobiście zobowiązuje Zuzię do złożenia deklaracji podatkowej o nabyciu spadku po zmarłym w 2011 r. ojcu.

Galaktyczny1977
nio szok
4 dni temu o 19:35
więcej komentarzy ( -2)
Galaktyczny1977

Formuła1

FORMUŁA 1.

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO DNIA TESTÓW.

ROBERT KUBICA OSIĄGNĄŁ 13. CZAS

Robert Kubica powrócił za kierownicę bolidu Formuły 1. Polak wziął udział w pierwszym dniu testów w Barcelonie, prowadząc samochód stajni Alfa Romeo Racing Orlen. Urodzony w Krakowie kierowca pokonał 57 okrążeń, osiągnął 13. czas w całej stawce i był znacznie lepszy od swojego kolegi z zespołu Antonio Giovinazziego. Najszybszy był kierowca Mercedesa, ubiegłoroczny mistrz świata Lewis Hamilton.

Galaktyczny1977
i dobrze
4 dni temu o 19:35
więcej komentarzy ( -2)
Prezioso

Prezioso

Znalezione obrazy dla zapytania: barszcz tumblr

Lubicie jeść barszcz? Często jecie?

Co dodajecie do niego ?

Galaktyczny1977
ja jakos nie bardzo
4 dni temu o 19:36
więcej komentarzy ( -2)
Galaktyczny1977

siatkówka kobiet

LM SIATKAREK.

IGOR NOVARA - ŁKS

3:0

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź przegrały na wyjeździe z broniącym tytułu zespołem Igor Gorgonzola Novara 0:3 (21:25, 20:25, 24:26) w swoim ostatnim grupowym meczu Ligi Mistrzyń. Mistrzynie Polski zajęły trzecie miejsce w tabeli grupy C i odpadały z dalszej rywalizacji.

Galaktyczny1977
nio szkoda
4 dni temu o 19:36
więcej komentarzy ( -2)
Galaktyczny1977

wpływowe Polki na Kremlu

Joanna Grudzińska (1795-1831)

W odróżnieniu od Maryny i Agafii, hrabianka Grudzińska nigdy nie miała ambicji politycznych. Mimo to, sprawiła, że wielki książę Konstanty, dowódca armii polskiej i faktyczny rządca Królestwa Polskiego, zrzekł się praw do korony, by poślubić Polkę.

36-letni wówczas Romanow spotkał Joannę w Warszawie, na balu u namiestnika Zajączka w 1815 roku i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Małżeństwo nie wchodziło w grę, bo wieli książę był żonaty, choć od 1801 roku znajdował się w separacji z żoną. Poza tym, Ustawa o rodzinie cesarskiej nakazywała, by mężczyźni z rodu Romanowów żenili się z księżniczkami z rodzin panujących, a Joanna była „zaledwie” hrabianką!

Konstanty niewątpliwie pożądał panny Grudzińskiej, lecz Polka nie godziła się na pozamałżeński seks. I mężczyzna uszanował jej decyzję, choć wcześniej po prostu brał siłą kobiety, które mu się podobały. Ba, rodziny tych nieszczęśnic uważały, że współżycie z członkiem carskiej rodziny było zaszczytem!

Joanna stała się dla wielkiego księcia zakazanym owocem, dla zdobycia którego kłócił się z własną rodziną. Walczył dopóty, dopóki matka i brat Aleksander I nie wyrazili zgodę na rozwód i powtórny ślub. Ceną za małżeństwo z hrabianką było zrzeczenie się praw do korony, co Konstanty uczynił bez wahania.

Joanna i Konstanty pobrali się 24 maja 1820 roku. Ich życie rodzinne było istną idyllą, a wielki książę nie przestawał zachwycać się żoną w listach do rodziny i przyjaciół: „W pożyciu domowym jestem szczęśliwy. Główną zaś sprawczynią tego jest moja żona”. Publicznie , podkreślał jej wpływ na swoje zachowanie: „Oto Polka, która mnie ucywilizowała. Przed jej poślubieniem byłem zwykłym rosyjskim niedźwiedziem”.

Galaktyczny1977
no ciekawe
4 dni temu o 19:36
więcej komentarzy ( -2)
Galaktyczny1977

wpływowe Polki na Kremlu

Agafia Gruszecka (1663-1681)

Można ją uznać za pierwszą rosyjską feministką i prekursorkę reform Piotra I. Już we wczesnym dzieciństwie panna Gruszecka zapowiadała się na niezwykłą kobietę. W odróżnieniu od swoich rosyjskich rówieśniczek, które nie otrzymywały żadnego wykształcenia, Agafia potrafiła czytać i pisać dzięki swojemu ojcu Siemionowi, wojewodzie w miasteczku Czernawsk (obecnie w obwodzie lipieckim). Grała na klawesynie, rozumiała język francuski, choć nie potrafiła w nim mówić. Podobno sprowadzono dla niej pewną wdowę z Warszawy do nauki dobrych manier.

Agafia ubierała się – ja to wówczas mawiano – „na polską modłę”. Zakładała suknie z niedużym dekoltem, chociaż na Rusi Moskiewskiej z odkrytą szyją chodziły tylko nierządnice. Nie nosiła odstraszających duchy naszyjników. Zakładała też tak zwaną polską czapeczkę odsłaniającą włosy u nasady i po bokach, choć obyczaj nakazywał chować je nawet przed członkami rodziny.

To właśnie niezwykły jak na rosyjskie warunki strój Agafii przyciągnął uwagę 19-letniego cara Fiodora III (1661-1682), który ujrzał dziewczynę w cerkwi, w Niedzielę Palmową. Monarchę urzekła także uroda dziewczyny: wysoki wzrost, kobiece kształty, niebieski oczy, wydatna pierś. Zapragnął ją poślubić i dopiął swego, nie zważając na protesty dworzan, dla których emancypacja panny Gruszeckiej była ogromną wadą.

Car Fiodor, który był starszym bratem Piotra I, odbierał postępowość żony jako zaletę, gdyż rozpoczął on reformy w Rosji. Agafia nie tylko popierała męża, ale przyczyniła się do zmian w modzie dworskiej. Za namową Polki monarcha rozkazał swym dworzanom nosić europejskie stroje i strzyc włosy oraz brody, choć to drugie niesłusznie przypisuje się Piotrowi I. Szwagierki Agafii zaczęły nosić polskie czapeczki, a do tego – dzięki interwencji młodej carycy – otrzymały prawo…wyboru potraw, którego im wcześniej odmawiano.

Polka– w odróżnieniu od swych poprzedniczek ukrywających się za grubymi murami Kremla- zaczęła pokazywać się publicznie i nawet przyjmowała zagranicznych ambasadorów wspólnie z mężem. Niestety rządy postępowej Agafii trwały niewiele ponad rok – kobieta zmarła po urodzeniu syna.

Galaktyczny1977
tak ciekawe
4 dni temu o 19:36
więcej komentarzy ( -2)
Galaktyczny1977

informacje

Koronawirus z Chin. Liczba ofiar przekroczyła 1800Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych zwiększyła się w poniedziałek do 1886 - poinformowała we wtorek Narodowa Komisja Zdrowia. Bilans zakażonych w całych Chinach wzrósł do ponad 72 tys. osób.


Obserwacją medyczna objętych jest w prowincji Hubei 71,6 tys. mieszkańców, którzy mieli bezpośredni kontakt z chorymi. Wyleczono 6639 osób.

Galaktyczny1977
ech :(
4 dni temu o 19:36
więcej komentarzy ( -2)
Galaktyczny1977

na wesoło :)

Galaktyczny1977
ha ha :lol:
4 dni temu o 19:36
więcej komentarzy ( -2)
Galaktyczny1977

dobrej nocy

Galaktyczny1977
d83dde09
4 dni temu o 19:36
więcej komentarzy ( -2)

Grupa

Założona 31 lipca 2009 przez Galaktyczny1977.
Moderatorzy: LokowaBinka, Prezioso
Grupa publiczna dla osób od 15 lat z ręczną akceptacją nowych użytkowników
Kategoria: Hobby

Aktywność grupy

Ostatnio dodane fotki