Powiadomienia Podglądacz Tak • Nie Głosy Czat Online Kamerki TV Szukaj Ranking Forum Gry Klub Gwiazd
świnki kwik

świnki kwik

opis świni dla zainteresowanych

Opis świni
Opracowanie szkolne Zeflika Mądra

Świnia, jako że ma śtyry szłapy, to noleży do zwierząt. Świnia zaczynosię łod przodku dwiema dziurkami łobtoconymi mięsem, co się nazyworyjok. Ryjok jest bardzo świni potrzebny, bo go wszędy wrożo, aby cośwywoniać, a co zaś wywonio, to zaroz pakuje do pyska. Pysk świni skłodosię z zębisków, długiego języka i tego, co tam wrożo. Język właziprosto do żołądka, kiery przyjmuje wszystko i jest bardzo srogi, bokożdo świnia mo wielki apetyt i żre cięgiem i lotego nazywo się świnia,jak kożdy inkszy, kiery łonacy to samo. Wszystko żarcie przemienio sięu świni w preswuszt i krupniok, żymloki abo leberka, kiere są skiżtego, bo świnia żre wszystko, co znojdzie na drodze swego żywota.
Świnia kończy się na zadku małym ogonkiem, kierym miele na wszyst­kiestrony, bo cego inkszego z nim robić nie poradzi. Cało świnia stoi naśtyrech patykach, kiere się tyż nazywajom nogami. Nogi sięgają odwierchu aż na spodek do samej ziemi. Skiż tego świnia stoi.
Świnia łoblepiono jest marasem, pod kierym znajduje się skóra kieromświnia jest łotocona, aby się nie łozleciała. Chopem łod świni jestwieprzek, kiery nigdy nie wie, camu żyje, aż go zakatrupią.
Dziecko łod świni nazywo się prosie. Mordercą łod świni jest masorz,kiery jom łozłonacy. Łod chwili, łod kierej masorz świnia zabije, tołona już nie żyje. Łoczyszczony zadek łod świni nazywo się szynka,kiero kożdy bardzo rod spuszczo z apetytem, jak mo na to. Inksze kąskiłod świni sprzedowo masorz na mięso, z kierego robi się niedługomilionerem.
Do strzewów łod świni wrożo masorz mięso i inksze łodpadki co się potemnazywo kiełbasa. Lepsze kąski zjodo masorz som, lotego masorz woży tyleco pietnoście urzędników abo pięć dwadzieścia robotników do kupy.Świniów jest u nos za tyla. Świnia łoglądać możno w szlamie i chlywie,na pastwisku i na spacyrze, na wsi i w mieście. Nasz kraj jest bardzobogaty w świnie i mógłby dużo świń wysyłać do inkszych krajów, inoświnie nie chcom, bo im sam u nas jest dobrze.
Izby, w kierych mieszkajom świnie, nigdy się nie schrónio i do tego sięchlywikami nazywajom. Głos łod świnie podobny jest do mlaskającego abochrapiącego cłowieka, a wtedy my nie wiemy, kiery drugiegoprzedrzyźnio.
Są roztomaite świnie: kiery jest pragliwy i łakomy, to padają na niegoświnia. Jak się dziecko łobćko abo łopaprze, to mamulka padajom?prosia". Jak chto na swoja wiara abo ojczyzna przezywo, to padajomporządni ludzie, że to jest oberświnia. Jak kiery nie wie, czym jest inosi mantel na łobu ramionach i sprzedo się za pora złotych, to tyżpadajom, że jest świnia... i tak jest!
Konto usunięte
buhahahahahahaah xD sam to pisałeś?!
8 lipca 2008
więcej komentarzy (-4)

Grupa

Założona 18 kwietnia 2008 przez rybec92.