FejkiemJestem
FejkiemJestem
  17 listopada 2011 (pierwszy post)

Czas na 14. kolejkę zmagań najwyższej klasy rozgrywkowej:

Sytuacja w tabeli po 13 seriach spotkań:



Wyniki spotkań 13 kolejki i rozkład jazdy 14 kolejki plus zaległe spotkanie Legii Warszawa z KGHM:



Q: Gdzie hit kolejki a gdzie najnudniejsze spotkanie?
Q: Jak typujecie wyniki?

egze
egze
  22 listopada 2011

Wydaje mi się, że mimo wszystko mistrza w tym sezonie zrobi Legia. Lenczyk od czasów Wisły z końcówki lat siedemdziesiątych niczego nie wygrał, ostatnio dwa razy był wicemistrzem kraju i mam wrażenie, że to wszystko na co stać Śląsk.

Co do Lecha to widać jak na dłoni, że bez dwójki Stilić-Rudnev ten zespół nie istnieje i jeśli tylko jeden jest w gorszej dyspozycji, to drużyna z miejsca gra zdecydowanie gorzej. Kolejorz w rundzie wiosennej będzie jednak większość spotkań rozgrywał na własnym stadionie, więc jego kibice mogą być mimo wszystko umiarkowanymi optymistami.

Ciekawa sytuacja w Łodzi. ŁKS będzie miał ciężką zimę. Coś mi się wydaje, że trener Tarasiewicz za długo tam nie popracuje, a najlepsi zawodnicy szybko się ulotnią (chociaż czy tam w zasadzie prócz wypożyczonych piłkarzy są jakieś wielkie nazwiska? Szałachowski? Saganowski? Mięciel?). Ostatnio mało szans dostaje młody Papikyan. Widać, że od kiedy zaczął jeździć na te nieszczęsne zgrupowania młodzieżówek, jego akcje w ŁKS-ie spadły. W sumie ciężko się dziwić, skoro częściej go w klubie nie ma niż jest.

Cieszy na pewno w tej kolejce wygrana Górnika. Prezes Nakoulma to chyba najsympatyczniejszy zawodnik całej ligi, polskiego nauczył się w szybkim tempie (już grając w Hetmanie jako tako gadał), kto wie może go ktoś kiedyś będzie przymierzał do reprezentacji :D (bo w Burkina Faso jeszcze chyba nie debiutował). Fajnie, że gola zdobył młody Jończyk, który gdyby nie kontuzje już dawno byłby objawieniem naszej ligi.

Takim objawieniem na pewno już jest Rafał Wolski. W TVP Sport etatowi eksperci telewizji publicznej (Szczepłek, Engel, Błoński + Szpakowski) zastanawiali się czy jest już to piłkarz, który może ubiegać się o miano reprezentanta Polski. Moim zdaniem tak, Smuda powinien go szybko powołać. Bo albo obecnie jest w życiowej formie albo będzie w przyszłości jeszcze lepszy. W obu przypadkach nie ma na co czekać. Trzeba powoływać.

Wczoraj (a w sumie przedwczoraj) miałem też okazję oglądać jedno z nudniejszych spotkań w tym sezonie. Mianowicie spotkanie Widzewa z Koroną. W sumie powinienem się przyzwyczaić, bo co mam chrapkę na jakiś dobry mecz w wykonaniu łódzkich piłkarzy, to oni akurat zawodzą.

Nie zawiodły wyjątkowo w tej kolejce Zagłębie i Bełchatów. Drużyny, które kiedyś walczyły o mistrzostwo Polski, teraz walczą o utrzymanie. I pewnie je wywalczą.

Cracovia gra piach i szkoda w zasadzie o tym gadać. W Ruchu natomiast dobrą robotę odwalają bracia Fornalikowie. Pytanie tylko jak długo zostaną jeszcze na śląsku i kiedy zaczną pakować się do przeprowadzki do Krakowa.

No i została mi Lechia, która od początku sezonu zawodzi i zawodzić będzie i Podbeskidzie, które pokazało dzisiaj (wczoraj) zęby, ale nie potrafiło wykończyć sytuacji.

FejkiemJestem
FejkiemJestem
  22 listopada 2011

na meczu Śląsk - Wisła komplet publiczności.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  23 listopada 2011

Legia spokojnie dopisuje sobie 3 pkt, wygrywa z KHGM już 3:0.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

FejkiemJestem
FejkiemJestem
  23 listopada 2011

no to Legia zbliza sie do Śląska na 2 pkt.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.