mus10
Posty: 9482 (po ~80 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
mus10
  19 września 2011 (pierwszy post)

W ostatnim czasie furorę w świecie futbolowym robi wspomniany w temacie Mario Goetze. Szczytem szczytów była dla mnie informacja że Arsenal miał wyłożyć za niego 40 mln euro. Zastanowiłem się czy jest tego warty i doszedłem do pewnych wniosków.
Oglądając mecze Borussii z udziałem Goetze stwierdziłem że jest to co prawda niezły zawodnik ale dokładnie taki sam poziom prezentuje 3/4 Borussii i dziesiątki innych zawodników biegających po boiskach Europy. Powiecie pewnie że ma 19 lat i to zawodnik na lata. Uważam, że takie myślenie w obecnym futbolu traci swój sens czego przykladem jest właśnie Arsenal, który zagubił się w inwestowaniu w młodzież co odbiło się na wynikach. Wracając jednak do Goetze, czy strzelenie kilku bramek w wielkim klubie w młodym wieku stanowi podstawy do wykładania tak wielkich sum ? Dlaczego 19 letni utalentowany zawodnik jest wielokrotnie droższy od 30-letniego ogranego rutyniarza ?
Nie ma przecież gwarancji że młody zawodnik przez lata będzie stanowił o sile nowego klubu a przecież o potędze wielkich ekip stanowią starzy wyjadacze. Zapraszam do dyskusji.

Wszystko co dostałem od życia to piłka nożna ...

FejkiemJestem
FejkiemJestem
  19 września 2011

pamiętam jak przed meczem lech - Borussia komentatorzy powiedzieli cos w stylu ze "cieszmy sie bo bedzie nam dane zobaczyc Mario Goetze". Wszedł w którejs tam minucie i NIC nie pokazal, ma mecze dobre i strasznie przeciętne wiec nie rozumiem wyceny na 40mln.

gucioreddevil1989
gucioreddevil1989
  19 września 2011
mus10
mus10: Dlaczego 19 letni utalentowany zawodnik jest wielokrotnie droższy od 30-letniego ogranego rutyniarza ?

bo za 5 lat przejdzie do rEALU za 90mln, a stary pryk przejdzie na emeryture za darmo, satysfakcjonujaca i dosc oswiecajaca odpowiedz?
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  19 września 2011

btw podobno neymar ma trafic do Realu za 60 (!) mln, wg mnie kolejny zawodnik który wcale nie błyszczy, to tak jak u nas z powołaniami Polaków do kadry, strzelisz 2 gole i Smuda wysyła powołanie.

Kombatant
Kombatant
  19 września 2011

Eden Hazard lepszy.

mus10
Posty: 9482 (po ~80 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
mus10
  19 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bo za 5 lat przejdzie do rEALU za 90mln, a stary pryk przejdzie na emeryture za darmo, satysfakcjonujaca i dosc oswiecajaca odpowiedz?

Nie, bo ów stary pryk swoim doświadczeniem daje drużynie więcej niż młody szczun. Casillas,Giggs, Raul, Gerrard, Zanetti, Puyol vs De Gea, Goetze, Neymar, Lukaku, Jones, Jenkinson 6 na 6 na orliku, ciekawe kto by wygrał bo ja mam zdecydowanego faworyta.
Pozatym ja nie negouje przydatnosci nastolatków w wielkich klubach tylko krytykuje ceny za nich dyktowane

Wszystko co dostałem od życia to piłka nożna ...

kaminek4536
kaminek4536
  19 września 2011

40 min za duzo jak na niego w szczegolnosci ze za Neymara Real chce dac 60 mln i jest sto razy lepszy

gucioreddevil1989
gucioreddevil1989
  19 września 2011
mus10
mus10: Nie, bo ów stary pryk swoim doświadczeniem daje drużynie więcej niż młody szczun. Casillas,Giggs, Raul, Gerrard, Zanetti, Puyol vs De Gea, Goetze, Neymar, Lukaku, Jones, Jenkinson 6 na 6 na orliku, ciekawe kto by wygrał bo ja mam zdecydowanego faworyta. Pozatym ja nie negouje przydatnosci nastolatków w wielkich klubach tylko krytykuje ceny za nich dyktowane

Tak, lepiej bylo Kupić dla ManUtd jakiegos starego pryka niż CR7, ktory poprowadzil druzyne po mistrzostwa anglii, lige mistrzow, a na koniec miec jeszcze z niego 90mln.. czyz to nie mily scenariusz?
mus10
Posty: 9482 (po ~80 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
mus10
  19 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, lepiej bylo Kupić dla ManUtd jakiegos starego pryka niż CR7, ktory poprowadzil druzyne po mistrzostwa anglii, lige mistrzow, a na koniec miec jeszcze z niego 90mln.. czyz to nie mily scenariusz?

A co to ma wspólnego z tematem ?
24-latek który poprowadził drużynę do tiumfów i był uznawany za najlepszego piłkarza świata jest warty 90 mln choćby pod kątem marketingu.

Wszystko co dostałem od życia to piłka nożna ...

gucioreddevil1989
gucioreddevil1989
  19 września 2011
mus10
mus10: A co to ma wspólnego z tematem ? 24-latek który poprowadził drużynę do tiumfów i był uznawany za najlepszego piłkarza świata jest warty 90 mln choćby pod kątem marketingu.

no Ty baranie jak go kupowali to byl wlasnie takim terazniejszym Goetzem, nie rozumisz? nawet gorszy bo za niego niecale 20mln dali, goetze jest lepiej zapowiadajacym sie zawodnikiem, ale znajac zycie oczywiscie sie tak nie rozwinie bo ronaldo to wyjatek
mus10
Posty: 9482 (po ~80 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
mus10
  19 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no Ty baranie jak go kupowali to byl wlasnie takim terazniejszym Goetzem, nie rozumisz? nawet gorszy bo za niego niecale 20mln dali, goetze jest lepiej zapowiadajacym sie zawodnikiem, ale znajac zycie oczywiscie sie tak nie rozwinie bo ronaldo to wyjatek

Bull Shit !!!
Nie wiem czy gadasz o transferze ze Sportingu do Manu jako 19 latka za bodaj 8 mln co potwierdza moją tezę że utealentowani nastolatkowie nie są warci 40 mln, czy z manu do realu, doświadczonego 24-latka z bagażem sukcesów co rówinież potwierdza moją drugą tezę że rutyniarze ciągną grę.

Wszystko co dostałem od życia to piłka nożna ...

gucioreddevil1989
gucioreddevil1989
  19 września 2011
mus10
mus10: Bull Shit !!! Nie wiem czy gadasz o transferze ze Sportingu do Manu jako 19 latka za bodaj 8 mln co potwierdza moją tezę że utealentowani nastolatkowie nie są warci 40 mln, czy z manu do realu, doświadczonego 24-latka z bagażem sukcesów co rówinież potwierdza moją drugą tezę że rutyniarze ciągną grę.

jasne ze Sporting-MU.
do realu szedl jako najlepszy zawodnik swiata,
kaminek3243433
kaminek3243433
  20 września 2011

tak samo nie rozumiem nazywania Szczesnego swiatowej klasy pilkarza

Alucard
Alucard
  20 września 2011

Przecież każdy wie, że w dzisiejszych furiach menadzerów i piętnowania przez kluby milionerów piłkarze warci 6 mln są sprzedawani za minimum 20 mln.

egze
egze
  22 września 2011

obejrzałem w ostatnim roku ponad 20 spotkań BVB i moim zdaniem stwierdzenie, że 2/3 zawodników Borussii osiąga poziom Goetze jest lekko niesmaczne. To piłkarz - nawet jak na niemieckie standardy - nietuzinkowy. Mało jest zawodników, którzy w tym wieku tak wiele potrafią, w BVB podobny poziom miał Sahin i teraz ma Hummels (oczywiście uwzględniając ich pozycje), no i Kagawa czasem ma przebłyski, ale przed kontuzją był zdecydowanie lepszy.

Wiadomo też, że BVB za marne grosze go nie sprzeda, bo bez niego ich gra się po prostu nie klei. Nie oszukujmy się - Kuba Błaszczykowski to dobry piłkarz jak na warunki średniaka Bundesligi, ale nie jeśli chodzi o drużynę, która zdobywa mistrzostwo, Grosskreutz to rzemieślnik, który gra dobrze tylko prawą nogą i ma sporo szczęścia (umie się ustawić, notuje sporo asyst i goli), a Perisić to chyba bardziej melodia przyszłości (śmieszne, bo jest starszy od Gotze).

Co do Arsenalu to tam jednak do tej pory wydawało się kasę raczej na mało znanych piłkarzy i z nich próbowano coś wydobyć. Tutaj mamy inny przypadek. Goetze to zawodnik poukładany, taka młodsza wersja Ozila, który zachwycił wszystkich na ubiegłorocznych MŚ. Moim zdaniem Goetze zjada na śniadanie Mullera.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.