Koszykarz
Koszykarz
  6 lipca 2011 (pierwszy post)

Hej. Od kilku lat gram w kosza i jak zaczynalem to wiadomo ledwo dotykalem poreczy wiec wzielem sie za to i cwiczylem na silowni itp przybralo sie kilkanascie kg i duzo sily a od 4-5 miesiecy strasznie mnie boli kolano szczegolnie po treningach ... Nawet gdy je mocniej przycisne to czuje ze jest tak jakby spuchnieta gorka od dolu ktora wlasnie boli. Dodam ze wszystko robie ok przed treningiem rozgrzewka a po rozciaganie, nosilem opaski ale to oszukiwanie samego siebie bo jak je zdjelem bylo to samo -_- glukozaminy zjadlem juz z 400 tablet i nie widze roznicy... Lekarz powiedzial ze musze wiecej odpoczywac i dbac o kolano a jak tu dbac i odpoczywac jak sie chce cos osiagnac...

Mial ktos tak kiedys ? czy trzeba jakis powazniejszy skan robic czy ,, operacje " jakas...
Pozdro

FejkiemJestem
FejkiemJestem
  6 lipca 2011

a nie lepiej po prostu zapisać się na wizytę do ortopedy-traumatologa ? Chyba że u takowego właśnie byłeś

Koszykarz
Koszykarz: Lekarz powiedzial ze musze wiecej odpoczywac i dbac o kolano a jak tu dbac i odpoczywac jak sie chce cos osiagnac...

no jak masz takie podejście to miej pretensje tylko do siebie
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  6 lipca 2011

im wcześniej się dowiesz co masz z kolanem tym lepiej
a to oznacza wizytę u ortopedy

może to zwykłe zmęczenie, a może już jakiś uraz: rzepki , łękotki albo torbiel

a jak se zje:cenzura:esz kolano to już na całe życie masz problem

...Ignorance is bliss...
Radomatu11
Posty: 1193 (po ~164 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
Radomatu11
  6 lipca 2011

jesli chodzi o dbanie kolana. To po każdym wysiłku ochładzaj kolano 20 - 30 minut lodem.
Jesli chodzi o bóle , spóchnięcia itp. Myślę , że dostała Ci się woda do stawu kolanowego. Musisz udać się do chirurga , który to igłą dostanie się do kolana i spuści Tobie tę wodę. Okropny ból jest gdy to robi , no ale cóż ...
Co do glukozamin i innych takich. Sam to brałem , ale przy obciążeniu zbytnim kolana nic to nie da. Wszystkie tego typu odżywki to jedynie pomoc dla stawów , ale pewności nigdy tego rodzaju specyfik Ci nie da. Sam doznałem zerwania więzadeł podczas gdy brałem tego rodzaju odżywki.
Zgłoś się do dobrego ortopedy. Ale dobrego. Ja mając problemy udałem się do takiego , który tak mnie nastraszył , że hoho. że łękotka, rzepka do kitu.
Po rezonansie magnetycznym okazało się , że doznałem zerwania więzadeł i również stłuczenia kłykcia bocznego. Takie badanie rezonansem kosztują 500 zł , tak więc najlepiej weź skierowanie od lekarza .

79AsonUnique79
Posty: 3282 (po ~113 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 1
79AsonUnique79
  7 lipca 2011
Koszykarz
Koszykarz: Lekarz powiedzial ze musze wiecej odpoczywac i dbac o kolano a jak tu dbac i odpoczywac jak sie chce cos osiagnac...

Jak tego nie wyleczysz, to na pewno nic nie osiągniesz ...

I`m Not Trying To Save HipHop,I`m Trying To Save My Son From OnomatoPeja....the Saga Continues .....http://www.youtube.com/watch?v=sBFx74laoGc

thomas893
thomas893
  8 lipca 2011

Jak mnie ząb bolał, to wyrwałem :ziober2:

kuba92762
kuba92762
  9 lipca 2011

Z tego co opisujesz to oczywistym jest, ze nie masz wody w kolanie, masz odpowiednia ilosc.Woda w kolanie ujawnia sie bardziej nad rzepka i tam musialbys miec to nabrzmiale.

Prawdopodobnie doznales przymiazdzenia ciala tluszczowego Hoffy'ego.
Jesli pojdziesz do lekarza specjalisty to pradwopodobnie przepisze Ci 3 ampulki synocromu.Na bol pomaga, ale jesli sport dalej uprawiasz to niewiele Ci da, przynajmniej mi nie dalo, a koszt tego jest duzy, bo za ampulke jedna dalem okolo 170 zl.
Jezeli to nie pomoze to bedziesz mogl isc na operacje(nie wiem co juz tam zrobia bo lekarz mi tego nie wyjasnil), ale od razu ostrzegam, to jest najczestszy uraz obok skrecenia stawu skokowego w sporcie, jezeli obciazasz kolana to jak to lekarz powiedzial od medycyny sportowej "bedzie Cie napi.:cenzura:.ac"
Jezeli synocrom nie pomoze to musisz sie z tym nauczyc grac, widocznie intensywnie trenowales.Obwiazuj czyms kolano i rozgrzewaj sie dobrze, a z adrenalinka nie poczujesz bolu.Operacji ja nie polecam bo wiadomo jak to z nimi jest, dluga przerwa a niekoniecznie musi pomoc.
Powodzenia.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.