theqkash
theqkash
  6 maja 2011 (pierwszy post)
Cytat
Cytat: - Kończymy z tanimi biletami, bo mieliśmy przez to same kłopoty. Teraz będą droższe, bo chcemy żeby przychodziły całe rodziny - argumentuje prezes PZPN Grzegorz Lato. Wejściówki na mecz Polska - Francja będą kosztować od 80 do 240zł. Do Gdańska przyjechali w środę prezes PZPN Grzegorz Lato oraz sekretarz generalny związku Zbigniew Kręcina. Obejrzeli postępy prac na budowie PGE Areny oraz spotkali się z przedstawicielami Gdańska z prezydentem Pawłem Adamowiczem na czele, aby omówić szczegóły organizacyjne meczu, który ma być oficjalna inauguracją nowego stadionu. - Jestem zszokowany tempem prac. Wszystko idzie bardzo sprawnie i jestem pewien, że do 9 czerwca będziecie gotowi. Mam na to zresztą zapewnienie władz miasta - mówił Lato. - W czwartek składamy do prezydenta Gdańska wniosek o organizację tego meczu. Potwierdzenie, że mecz biało-czerwonych i trójkolorowych na pewno odbędzie się w Gdańsku, było jedyną konkretną informacją jaką wczoraj przekazali działacze PZPN. To, co kibiców interesuje najbardziej, czyli kiedy rozpocznie się sprzedaż biletów i ile będą kosztować ciągle pozostawało niewiadomą. - Nie podjęliśmy jeszcze decyzji o cenie biletów. Jak tylko to się stanie, ogłosimy w jaki sposób można je nabywać. Wszystko powinno być jasne na początku przyszłego tygodnia - wyjaśniał Lato. Udało nam się jednak dowiedzieć, że ceny biletów są już wstępnie ustalone. Mają kosztować 80, 160 i 240 zł. Najprawdopodobniej, tak jak na Euro 2012, najtańsze będą na miejsca za bramkami na dole, te w średniej cenie w narożnikach i górnych rzędach za bramkami, a najdroższe na trybunach wzdłuż linii bocznych boiska. Oznacza to, że około połowa biletów będzie kosztowała 240 zł, a tych najtańszych zostanie ok. 20 proc. - Ceny są za wysokie. Według nas powinny być o co najmniej 20 proc. niższe i rozmawialiśmy o tym z przedstawicielami związku - mówi jedna z osób związana z organizacją meczu. Drogie wejściówki mają być jednym ze sposobów na walkę z kibolami. - Kończymy z tanimi biletami, bo mieliśmy przez to same kłopoty. Teraz będą droższe, bo chcemy żeby przychodziły całe rodziny, dla których przygotujemy specjalne oferty - dodał Lato. Tymczasem prace na stadionie idą pełną parą. Codziennie na trzy zmiany pracuje 1500 osób. Zakończył się już montaż poliwęglanowej elewacji oraz dachu. Gotowy jest też stelaż na logo stadionu, które pojawi się pod koniec maja. Trwa montaż krzesełek, w restauracji VIP zakończyło się układanie parkietu, trwają prace wykończeniowe. W lożach układane są wykładziny, a robotnicy czekają już tylko na meble. W kioskach gastronomicznych trwa instalowanie wyposażenia. Kończy się także układanie drenażu pod murawą. Trawa ma się pojawić 20 maja. Trwają prace wykończeniowe na promenadzie zewnętrznej, kończy się układanie kostki przy głównym wejściu. - Mamy już pierwsze odbiory, ale główną ich część planujemy na drugą połowę maja i początek czerwca - tłumaczy Michał Fijałkowski, rzecznik spółki BIEG 2012 budującej gdański stadion.


Zachęcam do dyskusji oraz wzięcia udziału w ankiecie:

thomas893
Posty: 10977 (po ~132 znaków)
Reputacja: -11 | BluzgometrTM: 4
thomas893
  6 maja 2011

Debilizm totalny. W kraju, gdzie wszystkie ceny idą w górę, ludzie ledwo wiążą koniec z końcem, ten idiota wymyśla podnoszenie cen biletów. Nie każdy tak jak szanowny Grzesiu L. zarabia 50 tys. miesięcznie.

Gutek909
Gutek909
  6 maja 2011

a ja mam wyje:cenzura:bane na mecze reprezentacji Polski w piłkę nożną :mrgreen:
wolę przeznaczyć te 80 zł na bilet na LŚ.

egze
egze
  6 maja 2011

Wybudowali stadiony, a teraz chcą mieć je puste. Nie ma co - Polacy potrafią dbać o własne interesy :ziober2:

Renifer
Renifer
  6 maja 2011

To nie Anglia. Tu się to nie sprawdzi.

FejkiemJestem
FejkiemJestem
  6 maja 2011

era Laty to era upadku polskiej piłki...

krzychu7818
krzychu7818
  6 maja 2011

na towarzyski mecz najtańszy bilet 80zł ? w kraju gdzie większość ludzi zarabia po 1500zl , powodzenia

egze
egze
  6 maja 2011

Patrząc na poziom polskiej reprezentacji to wątpię, by ludzie nawet po zdecydowanie tańszej cenie decydowali się na wyjścia na mecze - tym bardziej, że póki co czekają nas jedynie towarzyskie spotkania.

Undertaker
Undertaker
  6 maja 2011
egze
egze: Patrząc na poziom polskiej reprezentacji

Powinni dopłacać kibicom.
Gibon88
Gibon88
  9 maja 2011

Pan Grzegorz L. jest chyba nieco ograniczony jeżeli chodzi o kwestie ekonomiczne. Z jednej strony mówi o tym, że Ci kibice vel pseudokibice i bandyci piłkę traktują tylko jako przykrywkę do działalności przestępczej z której czerpią ogromne zyski...następnie wspomina o tym, że chciałby aby na mecze ludzie chodzili całymi rodzinami. W tym miejscu nasuwa się pytanie czy szybciej podwyżka cen odbije się na chuliganach (handlarzach samochodami, narkotyków i czymkolwiek innym) czy na przeciętnej polskiej rodzinie, dajmy na to czteroosobowej. Przy takiej polityce Polskiego Związku Pieniędzy i Nagród na mecze będą chodzić tylko i wyłącznie "janusze" z firm które wspierają polską reprezentację i którzy bilety dostaną za darmo, i właśnie Ci, których chce z meczy wykluczyć. Bo cóż to może być za specjalna oferta dla rodzin?? Bilet rodzinny za 250 zł dla czteroosobowej familii, która ma na miesiąc ten 1500 zł wspomniany. Z pewnością taka rodzina będzie zachwycona zarówno ową ofertą, jak również późniejszym poziomem zaprezentowanym przez naszych gwiazdorów.

WueRZet
WueRZet
  9 maja 2011

Leje z osób które dały głos na tak :)

FotoAK
wpis jest ukryty
FotoAK
wpis jest ukryty
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.