Gutek909
Gutek909
  29 kwietnia 2009 (pierwszy post)

Będzie to już 236 spotkanie spotkanie tych drużyn..
trochę statystyk:
rozegrane spotkania: 235
zwycięstwa Barcelony: 95
zwycięstwa Realu : 89
remisy: 53
bramki: 405 -394

Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 20.00 na Estadio Santiago Bernabéu...

Q. Kto wygra to spotkanie ? Nie pytam o wynik, bo trudno przewidzieć...
Q. Kto jest Waszym faworytem ?
Q. Która drużyna wg Was zdobędzie tytuł Real czy Barcelona ?
zapraszam do kulturalnej wymiany zdań, bez żadnej napinki :ninja:
:mrgreen:
P.S. jeśli się pomyliłem gdzieś w statystykach to mnie poprawcie...

99DjWIERTLO99
99DjWIERTLO99
  30 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q. Kto wygra to spotkanie ? Nie pytam o wynik, bo trudno przewidzieć...


Mam nadzieję, że Królewscy wygrają. Oj będzie się wtedy działo w tabeli tam góry :ziober2: Jeśli chodzi o wynik to widzę tu 3-2 dla Realu :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Q. Kto jest Waszym faworytem ?


Nie ma w tym meczu zdecydowanego faworyta :nie: Ale liczę na gospodarzy tych derbów. .

Konto usunięte
Konto usunięte: Q. Która drużyna wg Was zdobędzie tytuł Real czy Barcelona ?


Królewscy :rock:
NeverMind1910
NeverMind1910
  30 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q. Kto wygra to spotkanie ? Nie pytam o wynik, bo trudno przewidzieć...

Mam nadzieje, że Real. Wtedy końcówka sezonu będzie bardzo ciekawa. Zresztą bardziej cenie drożynę Królewskich od Dumy Katalonii.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q. Kto jest Waszym faworytem ?

Real.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q. Która drużyna wg Was zdobędzie tytuł Real czy Barcelona ?

Barcelona.
ookashz
ookashz
  30 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q. Kto wygra to spotkanie ? Nie pytam o wynik, bo trudno przewidzieć... Q. Kto jest Waszym faworytem ? Q. Która drużyna wg Was zdobędzie tytuł Real czy Barcelona ?

Barca:rock: x3
Freddie2007
Freddie2007
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ookashz

Dawno Cie tu nie bylo:ziober2:
Ale odpowiedz jak najbardziej sluszna:tak:
ThinkingAboutYou
ThinkingAboutYou
  1 maja 2009

Tak naprawdę ten mecz nie ma prawa nazywać się "derbami", prawdziwe derby to np. Celtic - Rangers, Milan - Inter :) a w temacie to stawiam na Barcę.

smencik
smencik
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak naprawdę ten mecz nie ma prawa nazywać się "derbami", prawdziwe derby to np. Celtic - Rangers, Milan - Inter :)

Derby to nie tylko i wyłącznie spotkanie dwóch ekip z tego samego miasta, no ale najwyraźniej jest to już trochę zbyt ciężkie zagadnienie do pojęcia.
hydeparkowy
hydeparkowy
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak naprawdę ten mecz nie ma prawa nazywać się "derbami"


tak naprawdę to słowa "derby" się nie odmienia i jest ono w liczbie pojedynczej a nie mnogiej :tak:
eciekeciek
eciekeciek
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ThinkingAboutYou:Tak naprawdę ten mecz nie ma prawa nazywać się "derbami", prawdziwe derby to np. Celtic - Rangers, Milan - Inter :) Derby to nie tylko i wyłącznie spotkanie dwóch ekip z tego samego miasta, no ale najwyraźniej jest to już trochę zbyt ciężkie zagadnienie do pojęcia.

Udowodnij, bo aż mnie zaciekawiłeś.
hydeparkowy
hydeparkowy
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Udowodnij, bo aż mnie zaciekawiłeś.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Derby_pi%C5%82karskie
smencik
smencik
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Udowodnij, bo aż mnie zaciekawiłeś.

Klasyczne derby, są to derby ekip grających w jednym mieście :tak: Ale mamy też derby regionalne, miast sąsiadujących ze sobą, bądź klubów, które prowadzą ze sobą odwieczną wojnę. Pojedynki Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów, spotkania Arki Gdynia z Lechią Gdańsk, czy też potyczki Zawiszy Bydgoszcz z Elaną Toruń (:mrgreen:), to też derby. Jeśli chodzi o rywalizację madryckiego Realu z FC Barceloną, to nazwa ta ma raczej bardziej symboliczne znaczenie. Są to pojedynki ekip z regionów Hiszpanii o zupełnie odmiennej mentalności. Typowo hiszpańska Kastylia, przeciw niegdyś bezustannie dążącej do niepodległości Katalonii. Wielki wkład w tą wzajemną nienawiść i rozpowszechnienie "Świętej Wojny" miał gen. Francisco Franco, który po prostu zabijał działaczy Barcy i nie zgadzał się na utworzenie z Katalonii republiki. Wiele czynników składa się na to, że mówimy na te spotkania "Gran Derby", "Derby Hiszpanii", czy nawet "Derby Europy". Możemy sobie je z resztą nazywać jak tylko zechcemy, ale jedno jest pewne... Bez względu na to w jakim kraju, jakiej lidze i w jakiej rangi rozgrywkach gra Twoja ulubiona drużyna piłkarska, jeżeli jesteś kibicem football'u, nie przejdziesz obojętnie obok starcia Barcelony z Realem.
SonOfTheBlueSky
SonOfTheBlueSky
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q. Kto wygra to spotkanie ? Nie pytam o wynik, bo trudno przewidzieć... Q. Kto jest Waszym faworytem ? Q. Która drużyna wg Was zdobędzie tytuł Real czy Barcelona ?


1. Real (jak to Ronaldo powiedział "po bramkach Raula i Ramosa"
2.Wiadomo .... Madryt
3.Mimo wszystko stawiam na Real
Gutek909
Gutek909
  2 maja 2009

Wyjściowe jedenastki:
Real: Casillas - Heinze, Metzelder, Cannavaro, Ramos - Gago, Lass, Marcelo, Robben - Raúl oraz Higuaín
Barcelona: Valdés - Abidal, Piqué, Puyol, Alves - Touré, Xavi, Iniesta - Messi, Henry oraz Eto'o.
czyli bez niespodzianek...

WueRZet
WueRZet
  2 maja 2009

TO JEST MECZ ! :rock:

krzychu7818
krzychu7818
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: TO JEST MECZ !


a jaki wynik ? bo ja teraz ogladam inny klasyk :) Rosja - USA w hokeju

LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  2 maja 2009

Trzy bramki w 20 minut... ;] Ale Real... jakie dziury ozonowe w obronie!! :szok2:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.