lewapptb
Posty: 100 (po ~17334 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 895
lewapptb
  24 lutego 2011 (pierwszy post)

Witam co myslicie czy nasz Orzełek z Wisły i Kamil Stoch mają szanse na medal? Ja celował bym w złoto ;DD

Oslo 2011: Wahania formy Małysza

Adam Małysz po wygraniu pierwszej serii treningowej przed sobotnim konkursem narciarskich mistrzostw świata w Oslo, w drugiej spadł na 16. lokatę, by w trzeciej znów być najlepszy.

Adam Małysz był najlepszy w pierwszym treningu, w którym skoczył 103,5 m na obiekcie K-95. Kamil Stoch skoczył 102 metry i był na 10. miejscu, 16. był Tomasz Byrt, kóry skoczył 102,5 m. Piotr Żyła zajął 28. miejsce - 99,0 m, a Stefan Hula został sklasyfikowany na 37. pozycji - 97,5 m.
Podczas drugiego treningu najlepszy okazał się Matti Hautamaeki. Fin skoczył 106 metrów, Austriacy Andreas Kofler i Gregor Schlierenzaeuer oraz Słoweniec Robert Kranjec skoczyli po 105 metrów.
Trochę słabiej spisali się Polacy. Małysz skoczył w drugiej serii 100 m i uplasował się na 16. miejscu. Z kolei Kamil Stoch po skoku na odległość 102,0 m zajął 13. miejsce. Tomasz Byrt był 25. - 101,0 m, Stefan Hula 37. - 99,0 m, a Piotr Żyła 39. - 95,0 m.
W trzecim treningu Adam Małysz znów skoczył 103,5 m i dostał najwyższe noty. Tuż za Polakiem uplasowali się Szwajcar Simon Ammann i Austriak Andreas Kofler. Obaj skakali także po 103,5 m. Kamil Stoch miał piąty wynik, skacząc 102,5 m. Piotr Żyła był 12., Tomasz Byrt zajął 48. miejsce, a Stefan Hula był klasyfikowany na 42. pozycji.
Byrt może się jednak czuć rozgrzeszony, w trakcie przygotowań do skoku urwała mu się sznurówka.
W treningach udział wzięło 74 zawodników. Zrezygnował z nich pewny już zdobycia Kryształowej Kuli za sezon 2010/11 Austriak Thomas Morgenstern.

Już o 12-tej na skoczni Midtstubakken (HS 106) w Oslo rozpocznie się pierwsza z trzech zaplanowanych na dziś serii treningowych. Pogoda sprzyja skokom, kilka stopni mrozu, lekki śnieg i delikatny wietrzyk.

Na wczorajszych treningach nieźle spisywali się Polacy, szczególnie Adam Małysz. Skocznia pasuje też chyba Tomaszowi Byrtowi. Warto tu przypomnieć, że rekordzistą skoczni normalnej w Oslo jest Rafał Śliż który skoczył 108,5 metra który podczas zawodów Pucharu
Kontynentalnego 18 października zeszłego roku. Polacy lubią więc skocznie w Oslo - z wzajemnością.

PROGRAM MŚ W OSLO:

wtorek, 22 luty 2011
13:00 - oficjalny trening - kobiety (K-95)
Środa, 23 luty 2011
12:00 oficjalny trening - kobiety (K-95)
15:00 oficjalny trening - mężczyźni (K-95)

Czwartek, 24 luty 2011
12:00 oficjalny trening - mężczyźni (K-95)
15:00 oficjalny trening - kobiety (K-95)

Piątek, 25 luty 2011
11:30 seria próbna - mężczyźni (K-95)
12:30 kwalifikacje - mężczyźni (K-95)
14:00 seria próbna - kobiety (K-95)
15:00 pierwsza seria konkursowa - kobiety (K-95)

Sobota, 26 luty 2011
14:00 seria próbna - mężczyźni (K-95)
15:00 pierwsza seria konkursowa - mężczyźni (K-95)

LISTA STARTOWA MŚ W OSLO, K-95, OFICJALNE TRENINGI
NrZawodnikKraj
1TUDOR RemusROU
2NORDIN CarlSWE
3ZMORAY TomasSVK
4LAZAROWICZ OleksandrUKR
5DESCOMBES SEVOIE VincentFRA
6DELLASEGA DiegoITA
7KARPIENKO NikolajKAZ
8SAMMELSELG Siim-TanelEST
9BOSZCZUK WołodymirUKR
10EGLOFF PascalSUI
11MAYER NicolasFRA
12ŻAPAROW RadikKAZ
13KIM Hyun-KiKOR
14GRIGOLI MarcoSUI
15KOROLIEW AleksiejKAZ
16PAERN IllimarEST
17LEWKIN JewgiennijKAZ
18SZUMBAREC WitalijUKR
19KUETTEL AndreasSUI
20BALKAASEN FredrikSWE
21TROFIMOW RomanRUS
22BYRT TomaszPOL
23ROSLIAKOW IljaRUS
24WASILJEW DmitrijRUS
25CHOI Heung-ChulKOR
26BOYD-CLOWES MackenzieCAN
27BRESADOLA DavideITA
28FRENETTE PeterUSA
29MEZNAR MitjaSLO
30ŻYŁA PiotrPOL
31ZOGRAFSKI WładimirBUL
32HLAVA LukasCZE
33MORASSI AndreaITA
34SEDLAK BorekCZE
35COLLOREDO SebastianITA
36DAMJAN JernejSLO
37TAKEUCHI TakuJPN
38YUMOTO FumihisaJPN
39MUOTKA OlliFIN
40AHONEN JanneFIN
41KOIVURANTA AnssiFIN
42TEPES JurijSLO
43FREITAG RichardGER
44HULA StefanPOL
45KORNIŁOW DenisRUS
46JANDA JakubCZE
47BODMER PascalGER
48HAPPONEN JanneFIN
49SCHMITT MartinGER
50MATURA JanCZE
51CHEDAL EmmanuelFRA
52TOCHIMOTO ShoheiJPN
53PREVC PeterSLO
54KASAI NoriakiJPN
55KRANJEC RobertSLO
56KARELIN PawełRUS
57BARDAL AndersNOR
58NEUMAYER MichaelGER
59ROMOEREN Bjoern EinarNOR
60UHRMANN MichaelGER
61JACOBSEN AndersNOR
62KOUDELKA RomanCZE
63ITO DaikiJPN
64LOITZL WolfgangAUT
65FETTNER ManuelAUT
66EVENSEN Johan RemenNOR
67STOCH KamilPOL
68SCHLIERENZAUER GregorAUT
69FREUND SeverinGER
70HAUTAMAEKI MattiFIN
71KOCH MartinAUT
72HILDE TomNOR
73KOFLER AndreasAUT
74MAŁYSZ AdamPOL
75AMMANN SimonSUI
76MORGENSTERN ThomasAUT

Nierozsądnym by było typować faworytów sobotniego konkursu już po jednym dniu treningów, ale warto odnotować, że podczas pierwszych prób na nowej skoczni Midtstubakken bardzo dobrze radzili sobie Andreas Kofler, Simon Ammann, Martin Koch, Gregor Schlierenzauer, Matti Hautamaeki i Adam Małysz. Thomas Morgenstern dziś nie skakał.

Oczywiście nadzieje na medal wśród kibiców zaczynają się budzić, skoro Adam Małysz wygrywa dwie z trzech serii treningów. "Nie chciałbym by uznano mnie tu za głównego faworyta, choć pewnie tak się teraz stanie. Te dwa skoki były bardzo dobre, w tym jednym za bardzo poleciałem do przodu, i narta mi odeszła. Jestem dobrze przygotowany, więc czuję się spokojnie i swobodnie. Tylko warunki muszą dopisać i muszę skoczyć najlepsze skoki na jakie mnie stać" - mówił uśmiechnięty skoczek z Wisły.

Rok temu na nowej już Holmenkollen Adam zajął drugie miejsce, więc wygląda na to, że i po przebudowie "Kolebka Skoków" lubi naszego skoczka. "W tamtym konkursie zająłem drugie miejsce, choć po przerwie byłem dopiero siedemnasty. Widać, jak dużą rolę w tamtym konkursie odegrały warunki. W pierwszej serii miałem kiepski wiatr, a w drugiej załapałem się za to jeszcze na korzystny. A po mnie już nie udało się odlecieć. To miejsce było trochę sensacyjne, że zdobyte z tak dalekiej pozycji. Widać, że w skokach wciąż bardzo ważne jest szczęście" - podkreślał Małysz.

Skoczek trochę o to szczęście, o równe warunki martwi się na skoczni normalnej. "Na skoczni dużej będzie konkurs wieczorny, wtedy zwykle nie wieje, ale na skoczni HS 106 to różnie może być" - uważa lider naszej drużyny.

Oslo to miejsce szczególne. Małysz wygrywał tu aż pięć razy i zyskał wśród Norwegów sporą popularność. Na tyle dużą, że jedna z sieci telefonii komórkowej postanowiła tę popularność zdyskontować i zaangażowała skoczka do reklamy. Miasto obklejone jest billboardami i plakatami Małysza a także Bjørna Einara Romørena, który również reklamuje sieć. "Jest też spot reklamowy, który kręciliśmy w Lillehammer wspólnie z Romørenem. W Norwegii mieszka dużo Polaków i również do nich ta reklama jest adresowana. Ja tego spotu jeszcze nie widziałem, ale myślę, że fajnie wyszedł. Ta firma jest jednym ze sponsorów Mistrzostwa Świata" - mówił Małysz.

"Będę się starał walczyć tu o medal, by nie zawieść moich kibiców. Nic nie obiecuję, oczywiście, ale zrobię wszystko. Cieszy też postawa moich kolegów. Szczególnie na skoczni średniej postaramy się pokazać z jak najlepszej strony, by usłyszano o Polakach, jako o drużynie. Ta średnia skoczna jest dla mnie nowa, ale bardzo fajnie mi się na niej skacze. Teraz nowe skocznie średnie buduje się tak, że próg jest bardzo krótki. A tu przejście jest łagodne a próg długi. Aż jestem zdziwiony, że tak fajnie tę skocznię wyprofilowali" - ocenił Małysz.

Nasz najlepszy skoczek cieszy się z tego, że konkursy podczas Mistrzostw Świata są rozgrywane nie tylko na skoczniach dużych, ale też właśnie normalnych. "Są różni skoczkowie. Tacy, którzy mają przede wszystkim mocne wybicie i tacy, którzy sobie dobrze radzą w powietrzu - "latawce". Na skoczni dużej szansę mają i jedni i drudzy. Na skoczni normalnej ci z mocą w nogach mają przewagę. Na mamuciej nie zawsze królują. Nie jest to regułą, ale zwykle tak bywa" - zakończył czterokrotny Mistrz Świata.

Łukasz Kruczek trener naszych skoczków był umiarkowanie zadowolony po pierwszym dniu oficjalnych treningów na skoczni Midtstubakken. Z dobrej strony pokazali się szczególnie Kamil Stoch i Tomasz Byrt.

"Mieliśmy dobre warunki do treningu. Ale dopiero w ostatniej serii były takie, jakie chcielibyśmy mieć podczas zawodów. Wiaterek zawiewał lekko z tyłu. Nam to odpowiada, kiedy na skoczni jest nieco trudniej. To nam bardziej sprzyja niż wiatr z przodu, z którym mieliśmy do czynienia w dwóch pierwszych seriach - powiedział Kruczek.

"Tak ma wiać w najbliższe dni. Wiatr ma mieć właściwy kierunek, czyli ma wiać z tyłu. Najgorsze jest jednak to, że w piątek zapowiadają duże opady śniegu i akurat w godzinach, kiedy mają być przeprowadzone kwalifikacje" - dodał trener.

"Każdy z zawodników oddał dobre skoki. Może poza Stefanem Hulą, który tu miał najwięcej problemów. Z dobrej strony pokazał się Tomek Byrt w pierwszych dwóch seriach. Piotrek Żyła błysnął w ostatniej. Adam skakał bardzo dobrze. Kamil był bardzo równy"- tak polskich skoczków ocenił trener kadry A.

Jutro kolejny dzień treningów.

Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Tomasz Byrt wystartują w jutrzejszych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na skoczni normalnej. Taką decyzję podjął sztab trenerski po dzisiejszych treningach.

Tak więc w kwalifikacjach wystartuje aż trzech zawodników KS Wisły Ustronianki. Tomasz Byrt będzie jednym z najmłodszych zawodników w stawce. Nie zapadła natomiast jeszcze decyzja, czy taki taki sam skład wystartuje w niedzielnym konkursie drużynowym.

Adam Małysz oddawał dziś znów solidne skoki w treningach i wygląda na to, że nasz skoczek będzie się liczyć w walce o medale. Zaskoczył wysoką formą Thomas Morgenstern, który wczoraj odpoczywał.

Adam nieco obawiał się, że w ciągu dnia na skoczni wiatr może wiać. "Dziś nie było źle, Trochę kręciło, ale mogło być gorzej. Niestety najgorszą pogodę zapowiadają na jutro, zobaczymy. Tak czy owak trzeba dobrze skakać. Ten ostatni mój skok był świetny, pozostałe były niezłe" - ocenił Adam.

Dwa pierwsze treningi wygrał Thomas Morgenstern, w trzecim nawet nie brał udziału. "Thomas ma na skoczni normalnej niesamowite "kopyto". Ciężko będzie z nim walczyć, ale podejmiemy to ryzyko i będziemy z nim walczyć. Nieźle też skakali Hautamaeki, Schlierenzauer, choć dziś go nie było. Wszystko się może wydarzyć, nie ma co mówić jeszcze o faworytach" uważa Małysz.

Przed Mistrzostwami jest w sumie 6 serii treningowych, jutro jeszcze seria próbna i kwalifikacje. To dużo skoków, w porównaniu z Pucharem Świata. "Zawsze tak jest na dużych imprezach. Normalna rzecz. Niektórzy odpuszczają, ale nawet Ammann, który lubi odpuszczać, tutaj skacze wszystkie serie. Jak ktoś jest w formie i ma automatyzm, to sobie tym nie zaszkodzi" stwierdził skoczek z Wisły.

Zawodnik uważa, że kluczowe w konkursie będą punkty, nie metry. "Tu będą decydowały przeliczniki za wiatr i noty sędziowskie, bo na normalnej skoczni wszyscy skaczą blisko siebie, różnice w odległościach są niewielkie" - ocenił Adam.

Zeszłej nocy niektórzy z zawodników skarżyli się na niską temperaturę w pokojach. Ogólnie jednak Orzeł z Wisły ocenia na razie organizację norweskich mistrzostw całkiem nieźle: "Na szczęscie tej nocy już nie marzliśmy, mamy w pokojach dodatkowe grzejniki, problem zniknął. Mamy swój samochód, skocznia przygotowana jest dobrze, może trochę mało jedzenia, ale nie ma co narzekać. Może organizacja nie jest tak świetna jak na Olimpiadzie, ale na pewno lepiej, niż było na przykład w Vikersund" - zakończył Małysz.

Ja zostaję tu, pokój jest od rymów gęsty,a tłuste wersy to właśnie znaczy mainstream.Główny nurt polskich podwórek,gdzie możesz dostać nożem lub być zabity piórem.

Gutek909
Gutek909
  24 lutego 2011

kopiuj wklej :ninja:

nie chce mi się tego całego czytać :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Witam co myslicie czy nasz Orzełek z Wisły i Kamil Stoch mają szanse na medal?

Małysz na pewno ma szansę, formę ma cały czas ustabilizowaną. Kamil hmm powinien się zakręcić w miejscach 5-10.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.