WueRZet
WueRZet
  18 października 2010 (pierwszy post)

Mam nietypową i osobistą prośbę :-)

Tak się złożyło, że piszę pracę magisterską opartą o sport ;) Tytuł mojej pracy roboczo brzmi "Stosunki polsko-radzieckie na przykładzie sportu w latach 1945-1990." Temat roboczy, więc może się zmienić, ale tematyka raczej nie :P

W takim wypadku moje pytanie. Czy posiadacie może w swoich zbiorach bibliotecznych jakieś książki, które mogą ocierać się o w/w temat. Chodzi mi przede wszystkim o kroniki olimpijskie, książki dotyczące Igrzysk, wspomnienia sportowców (tych starszych) itp. Wystarczą tytuły same, do publikacji już dotrwam :)

Parę pozycji już mam , ale omnibusem nie jestem i pewnie dużo opuściłem :D Interesuje mnie każda dyscyplina sportu :) Od piłki, po hokej, koszykówkę, skończywszy na biathlonie :P

Z góry dziękuję za każdą pomoc :)

krzychu7818
krzychu7818
  19 października 2010

no nie powiem temat pracy mgr ciekawy :)

w wolnej chwili poszukam czegoś

pinheiros
pinheiros
  19 października 2010

historia siatkówki - igrzyska olimpijskie
80 lat polskiej siatkówki

powinno być tam napisane o zmaganiach Polaków z reprezentacją ZSRR w 1974 r. na igrzyskach olimpijskich, kiedy po raz pierwszy Polska wywalczyła złoty medal
możesz też poszukać w internecie wywiady między innymi z Ryszardem Boskim czy Tomkiem Wójtowiczem, którzy grali wtedy w reprezentacji i byli na olimpiadzie

no i oczywiście nie zapomnij czegoś dodać o Władku Kozakiewiczu ;)

WeLoveThisGame
WeLoveThisGame
  19 października 2010

Jako że wraz z całą swoją rodziną pochodzę z tamtych stron mogłabym się podpytać rodziców jak to było kiedy grali w byłym Związku Radzieckim :ziober2:. Na pewno w dziedzinie koszykówki ii siatkówki, choć oni tam wiedzą pewnie wszystko, sport był i jest dla Rosjan bardzo ważny.

WueRZet
WueRZet
  19 października 2010

Dzięki za odzew :)

Może napiszę co mnie interesuje tak by nie błądzić :)

Jakby miał ktoś jakieś pozycje typu opracowania/wspomnienia/relacje/zapiski/filmy(serio!)/gazety/skarby kibica (coś w ten deseń) dotyczące :

X Mistrzostw Europy w Boksie z 1953 roku

kolarskich Wyścigów Pokoju (cały okres PRL)

spotkań piłkarskich z kadrą ZSRR (cały okres PRL z uwzględnieniem spotkań z 20 października 1957, 19 maja 1960, 21 maja 1961, 5 września 1972 (fin.IO), 4 lipca 1982 (MŚ), 22 maja 1983 )

szeroko pojętego ruchu olimpijskiego (przede wszystkim spotkanie siatkarzy z Kanada Montrealu, jak również Igrzyska w Moskwie w 1980 roku)

mistrzostwa świata w hokeju na lodzie 1976

Oczywiście może być tego więcej, jeśli ociera się o temat, narysowałem tylko jakieś ramy o które chcę się otrzeć :ziober2:

Raz jeszcze wielkie dzięki.

WueRZet
WueRZet
  19 października 2010

btw. żeby nie było nieścisłości :D

Nie proszę o przesyłanie mi swoich książek, czy innych pamiątek rodzinnych. Jeśli ktoś zna same tytuły, czy innego rodzaju materiały to proszę jedynie o tytuły, ewentualnie jakieś notki edytorskie bym sam mógł znaleźć interesujące mnie materiały :)

Na tę chwilę jestem na etapie szukania bibliografii jak i szukania jakiejkolwiek pozycji, która by mówiła w szerszym stopniu o moim temacie (bo pisać coś po raz pierwszy to jednak nie jest komfort :P )

pinheiros
pinheiros
  19 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: przede wszystkim spotkanie siatkarzy z Kanada Montrealu

a o czym tu pisać? chłopcy wygrali 3:0 z Kanadyjczykami i wyszli z grupy z pierwszego miejsca, mecz bez historii
WueRZet
WueRZet
  19 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a o czym tu pisać? chłopcy wygrali 3:0 z Kanadyjczykami i wyszli z grupy z pierwszego miejsca, mecz bez historii

Z ZSRR oczywiście :ninja:
pinheiros
pinheiros
  20 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Z ZSRR oczywiście

mi tego akurat pisać nie musisz, tylko od razu tak mów, a nie tutaj z jakąś Kanadą wyskakujesz:nielapie:
WueRZet
WueRZet
  1 listopada 2010

Podbijam :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.