Edqq
Edqq
  1 października 2010 (pierwszy post)

WItam, mam takie pytanie, Otóż przybyło mi trochę tłuszczyku tzn na twarzy takie jajo się robię, druga broda zaczyna się pokazywać... Więc mam pytanie, Chciałbym oczywiście się tego pozbyć, dieta beztłuszczowa oczywiście rozpoczęta. Treningi w szczególności bieganie. Tak po 3 - 4 km dziennie... Ale czy warto wspomóc się jakimiś środkami tylu Lecytyna , L-karnityna? A może jeszcze jest coś innego? Jak szybko pozbyć się tego tłuszczu... bo tak to chyba można nazwać...

Nie wiedziałem gdzie to napisać więc piszę tutaj.

Dzieki ;)

Renifer
Renifer
  5 października 2010
PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: brawo miszczu żywienia a wiesz co to BF moze, no pewnie wiesz jak pan google ci powie, no ale BMI to nie jest wskaźnik dla zdrowej osoby bo jak wiesz człowiek nie składa sie z jednolitej masy

Brawo Jasiu . Wskaźnik BMI jest wskaźnikiem masy ciała proporcjonalnej do wzrostu.
Każdy dietetyk się nim posługuje.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: człowiek nie składa sie z jednolitej masy

Wiem z jakiej ty się składasz :]
Co mit o "ciężkich kościach"?

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: panie dietetyku

Nie napisałem że jestem dietetykiem.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: czas wziąść sie za robotę a nie strugać na forum znafce

NA racjonalnym żywieniu się znam ;]

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: inteligentóffff

:pikaczu:

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: nie widze sensu dalszej rozmowy z toba

Ale to była rozmowa?? A gdzie argumenty i kontrargumenty ?? Kłóciłeś się a nawet nie masz pojęcia o Diecie którą wymieniłem

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: pan google

Wuj i zaraz z niego pewnie skorzystasz ;]

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: gratuluje diety która opiera sie na "kawie na śniadanie"

Przykro mi ale nie trafiłeś ;] To ty opierasz się na jakiś forach ja na tym z czego zdawałem egzamin ;]
thomas893
thomas893
  5 października 2010
PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: PiotrLuszcz

Oskarżasz Renifera o brak wiedzy, a sam w kółko nawijasz o sylwetce... więc przedstaw konkretne argumenty i skończ to bezsensowne pieprzenie :ziew:
PiotrLuszcz
PiotrLuszcz
  6 października 2010

ok wiec zajmiemy sie rada pana renifera by wykazac ze jest idiota, zaczynamy wiec wkleje przykładowe 2 dni z diety kopenhaskiej
zaczynamy:

Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy
Lunch : 2 jajka na twardo, gotowany szpinak, 1 pomidor
Obiad : 1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną (filet lub schab)

wiec analiza:
śniadanie nie ma w sobie ŻADNYCH WARTOSCI ODŻYWCZYCH
Lunch: 2 jajka na twardo- no tutaj mamy około 110-120g jajek w zaleznosci od ich wielkosci, czyli max 15 gram białka, szpinak i pomidor to zapychacz bez wielkich wartosci odzywczych, troche błonnika i witamin nic wiecej
Obiad 1 duzy befsztyk-zakładam ze jest to około 200g miesa co da nam te 30g białka w tym posiłku, olej daje odrobine tłuszczy ale to kropla w morzu potrzeb

Pod wzgledem kalorii jest to szok dla organizmu dlatego ma jakikolwiek efekt, białka tu mamy optymistycznie, max 45gram, no sporo za mało dla osoby która ma stracić TŁUSZCZ, autor tematu mi wyglada na około 80kg wagi, wiec to przy normalnym funkcjonowaniu jakieś 35 gram za mało, a przy ODCHUDZANIU całe 115g przy zakładanej wadze, zakładajac ze normalny zdrowy człowiek powinien jeść w przedziale 2000-2500kcal to dieta kopenhaska jest szokiem dla organizmu bo tam jest max 1200kcal. nie wiem czy pan renifer wie ale przez pierwsze 4-5 dni traci się wodę, twoja dieta "cud" trwa 13 dni, przez pierwsze 4 organizm zbija wage z wody, potem przez brak odpowiedniej ilosci białka organizm nie bedzie dał rady utrzymac tkanki miesniowej która jak wiesz albo i nie do budowy i regeneracji potrzebuje białka, efekt mamy taki ze leci waga ze wszystkiego a nie z tłuszczu, mineło 13 dni, pacjent jest szczuplejszy o 6kg, wraca potem do normalnego zdrowego zywienia czyli je miedzy 2000-2500, metabolizm zwolniony jest przez diete kopenhaska bo jemy tam przeciez tylko 3 razy dziennie, organizm z przejscia z 1000-1200kcal na normalne 2000-2500kcal zaczyna odrabiac straty oraz robić zapas na wypadek powtórzenia sie znów diety kopenhaskiej no i w przeciagu 2-3miesiecy wróci jakies 8-10 kg, nazywa sie to efekt jojo.
poprawna dieta powinna być oparta o ujemny bilans kaloryczny dobrany do odpowiedniej wagi i od tego odjąć jakieś 100-300kcal od dziennego zapotrzebowania które uwzglednia wage osoby oraz jej aktywność w ciągu dnia, waga spada powoli na poziomie 0,5-1kg tygodniowo, jednak to jest efekt stały, podstawa dla ochrony miesni przed"spaleniem"podczas treningów jest 2g białka na kg masy ciała, dobra jest dieta low carb w której kalorie z weglowodanów w duzym stopniu zastępuje sie kaloriami z tłuszczy, potem nalezy powoli zwiekszac kalorie az sie dojdzie do normalnosci i wzglednie pilnowac by sie znów nie zapuscić
zakładajac ze kolega bedzie tracić 0,5kg tygodniowo to po 3msc'ach bedzie wygladac duzo lepiej niz po 13 dniach diety kopenhaskiej, w dalszej perspektywie jest to duzo zdrowsze dla organizmu.

Podsumowując pokazałem ci że:

Renifer
Renifer: NA racjonalnym żywieniu się znam ;]

zdecydowanie nie znasz sie na nim

a wracajac do postu autora bieg nie jest dobrym pomysłem zwłaszcza na 3-4 km bo to zajmie ci max 20min, trening areobowy powinien trawac 2 razy wiecej, bo przez 20 minut twój organizm bedzie pobierał energię z glikogenu który znajduje sie w mięśniach

Konto usunięte
Konto usunięte: Oskarżasz Renifera o brak wiedzy, a sam w kółko nawijasz o sylwetce... więc przedstaw konkretne argumenty i skończ to bezsensowne pieprzenie

prosze, wszystko pieknie rozpisane
thomas893
thomas893
  6 października 2010
PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: prosze, wszystko pieknie rozpisane

I elegancko ;)

Teraz niech Renifer się wypowie i niech dyskusja się toczy...
powerorginal
powerorginal
  6 października 2010
Renifer
Renifer: Jeśli chodzi o diety mam papier że mogę się uczyć na dietetyka i znam podstawy dietetyki ;] Podstawy o których nie masz nawet pojęcia e-kspercie ;]

haahhahahahaahhah zaraz padne na ziemie .... jaki papier jestes instruktorem fitnesu , kulturystyki ?? masz mature ?? czy jak ??

Renifer
Renifer: Chcąc nie chcąc muszę, znać dietetykę ;]

i polecasz taka diete dla zdrowego faceta ktory potrzebuje spalic troche fatu??

Potrzebujesz argumentow :
-ma nieprawidlowe proporcje pomeiedy skladnikami B/T/W
-bardzo niska zawartosc wegli (ok30g. w zaleznosci od dnia) -prowadzi do zakwaszenia organizmu
-minimalna ilosc witamin i skladnikow mineralnych
-organizm przestawia sie na tryb "oszczedny"
-chlopak chce cos pocwiczyc przy takim poziomie cal/dzien to chyba posiedziec z pilotem ...
Renifer
Renifer
  6 października 2010
PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy Lunch : 2 jajka na twardo, gotowany szpinak, 1 pomidor Obiad : 1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną (filet lub schab)

I to wg Ciebie jest cała dieta??

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: śniadanie nie ma w sobie ŻADNYCH WARTOSCI ODŻYWCZYCH

I nie ma mieć . Kawa z kostką cukru ma mieć za zadanie poprawić trawienie.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: zakładam ze jest to około 200g miesa co da nam te 30g białka w tym posiłku,

200 g miesa zakładając że nie stać Cie na polędwice wołową użyjmy wołowiny do pieczenie jest " mniej zdrowa . 30g to stanowczo za mało tyle występuje na 100 gram więc sprawdź coś zanim oświadczysz .

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: wartosci odzywczych, troche błonnika i witamin nic wiecej

To jest dieta co chcesz jeszcze cukry i tłuszcze ?

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: białka tu mamy optymistycznie, max 45gram

j.w

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: zakładajac ze normalny zdrowy człowiek powinien jeść w przedziale 2000-2500kcal

Bardzo szeroki zakres zmieściłeś w nim cały zakres zapotrzebowania na kcal przez wszystkie "grupy" nie sorry jeszcze są kobiety karmiące które potrzebują 2750 kcal.
Po raz drugi sprawdź coś po piszesz kompletne pierdoły.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: nie wiem czy pan renifer wie ale przez pierwsze 4-5 dni traci się wodę,

Też mi odkrycie.
Jak byś nie wiedział z wodą lecą toksyny.
PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: brak odpowiedniej ilosci białka organizm nie bedzie dał rady utrzymac tkanki miesniowej która jak wiesz albo i nie do budowy i regeneracji potrzebuje białka

To jest dieta odchudzając. Jedziesz z wszystkiego zaczynając zazwyczaj od mięśni nie ważne jaką dietę będziesz prowadził tak zjedziesz na mięśniach to raz .
ile ty tego białka naliczyłeś??
-dwa jajka kurze całe zawierają 25 g białka [ty doliczyłeś się 15... po raz trzeci sprawdź nim napiszesz pierdoły]
-Gotowany szpinak- pewnie tego nie wiesz ale w szpinaku jest kwas szczawiowy który wyciąga białko z kości z tego co pamiętam dla tego zawsze przy gotowaniu dodaje się mleka.Ale zakładając że tego nie wiesz gotujesz bez jest około 4 gram białka.
-kawałek wołowiny [ liczę wołowinę żeby pójść Ci na rękę bo kurczak jest częściej stosowany bo jest tańszy i smaczniejszy a zawiera więcej białka] około 55-60 gram białka.
z tego co wymieniłem wychodzi mi już 90 gram białka a nie liczyłem wszystkiego i poszedłem tobie na rękę. 45... e-kspercie ;]

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: mineło 13 dni, pacjent jest szczuplejszy o 6kg, wraca potem do normalnego zdrowego zywienia czyli je miedzy 2000-2500

6 kg... aha. twoje kcal z kapelusza...

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: metabolizm zwolniony jest przez diete kopenhaska

BAJA... Ta dieta REGULUJE metabolizm a nie go spowalnia nie wiem kto ci takich bajek naopowiadał czy sam do tego doszedłeś ??

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: organizm z przejscia z 1000-1200kcal

Znów jakieś głupoty. Jak mam Cie brać na poważnie jak nie masz zielonego pojęcia a się kłócisz .600 do 1000 kcal dziennie [jest różnica??] ma na celu spalanie większych zapasów tłuszczu.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: 2000-2500kcal zaczyna odrabiac straty oraz robić zapas na wypadek powtórzenia sie znów diety kopenhaskiej no i w przeciagu 2-3miesiecy wróci jakies 8-10 kg, nazywa sie to efekt jojo.

Jeżeli dieta jest stosowana rygorystycznie to nie ma efektu jo-jo. Wiara co pisze w necie że ma efekt jo-jo nie stosowała się skrupulatnie do diety. Ludzie nie czytają do końca nie piją dużych ilości wody nie uzupełniają witamin i soli mineralnych i podjadają i sami siebie oszukują szukając winy gdzieś indziej.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: poprawna dieta powinna być oparta o ujemny bilans kaloryczny dobrany do odpowiedniej wagi i od tego odjąć jakieś 100-300kcal od dziennego zapotrzebowania które uwzglednia wage osoby oraz jej aktywność w ciągu dnia,

Piszesz o tym podając wyżej informacje z kapelusza?? Śmieszne...

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: dla ochrony miesni

Mięśni, mięśni, mięśni...
Gadamy o diecie czy o mięśniach ?? Mylisz pojęcia .

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: zakładajac ze kolega bedzie tracić 0,5kg tygodniowo to po 3msc'ach bedzie wygladac duzo lepiej niz po 13 dniach diety kopenhaskiej, w dalszej perspektywie jest to duzo zdrowsze dla organizmu.

Racja po raz pierwszy :brawo: Dieta kopenhadzka nie jest aż tak zdrowa jak inne diety.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: Podsumowując pokazałem ci że:Renifer: NA racjonalnym żywieniu się znam ;] zdecydowanie nie znasz sie na nim

Reasumując twoje podsumowanie udowodniłem Ci że nie trafiłeś na ciemniaka.
ogólne informacje to za mało, dokładności w tobie zero, a ona jest niezbędna jeżeli zaczołes mi wyliczać białka i kalorie.

A tutaj mała statystyka :)
"Posiadacz dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie kucharz potrafi:
[...]
-wdrażać system zapewniania zdrowotnej jakości żywności.
-opracować menu dla różnych grup konsumentów."

[...]
Aby zdać test na dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodową należy mieć 75 % poprawnych odpowiedzi [ miałem 93 % nie chwaląc się]. Potem jest praktyczny na którym masz 4 godziny liczenia Zawartości składników z wybranych produktów, półproduktów i potraw i tak dalej i tak dalej.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: prosze, wszystko pieknie rozpisane

Nie do końca.

Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz niech Renifer się wypowie i niech dyskusja się toczy...

Nie widzę sensu w prowadzeniu dyskusji z kimś kto mierzy wszytko na oko nie ma bladego pojęcia w temacie i lecą mu zakola ;]

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: jest idiota

Nie wiem czy wiesz ale używanie kolokwializmów świadczy o niskim ilorazie inteligencji a tak się wczoraj nią szczyciłeś ?

Nie musisz odpisywać nic się nie stanie poza tym nie chce mi się Ciebie bardziej pogrążyć i mam ciekawsze zajęcia niż. Jeżeli masz zamiar się jeszcze udzielać to używaj ą,ę,ż wtedy będziesz bardziej zrozumiały.

i na przyszłość jak chcesz się kłócić przyłóż się do tego i pamiętaj że zawsze może znaleźć się większy cwaniak od Ciebie ;]
Renifer
Renifer
  7 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: haahhahahahaahhah zaraz padne na ziemie

Padaj na co chcesz. Polecam na pysk. Maturę też mam ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Potrzebujesz argumentow : -ma nieprawidlowe proporcje pomeiedy skladnikami B/T/W -bardzo niska zawartosc wegli (ok30g. w zaleznosci od dnia) -prowadzi do zakwaszenia organizmu -minimalna ilosc witamin i skladnikow mineralnych -organizm przestawia sie na tryb "oszczedny" -chlopak chce cos pocwiczyc przy takim poziomie cal/dzie

Na szybko bo mi się już nie chce siedzieć.

Przechodzi na tryb oszczędny ale jest zmuszony do spalania większej ilości tłuszczów przez 600 do 1000 kcal dziennie.Chce ćwiczyć to niech ćwiczy. Chciał szybko zgubić kilogramy to rzuciłem najszybsza dietę. Witaminy i składniki mineralne należy uzupełniać w postaci rożnego rodzaju preparatów , jest to podstawowy błąd jaki robi każdy kto zaczyna tę dietę [+ brak wody] . Biorąc pod uwagę że dla autora posta wyczynem są 3-4 kilometry sporym osiągnięciem zakładam że prowadzi raczej mało aktywny tryb życia. Wskazuje to również to że prosi o poradę na portalu społecznościowym na którym nie ma raczej prawdziwych ekspertów utrzymuje mnie przy tym stwierdzeniu.
PiotrLuszcz
PiotrLuszcz
  7 października 2010
Renifer
Renifer: Mięśni, mięśni, mięśni... Gadamy o diecie czy o mięśniach ?? Mylisz pojęcia .

nie wiem czy wiesz ale odchudzanie to utrata tkanki tłuszczowej przy jak najwiekszym zachowaniu tkanki mięśniowej.

Renifer
Renifer: I to wg Ciebie jest cała dieta??

to jest dzien nr 1 i 8 dla przykładu, jak ty tam widzisz wiecej niz 1200kcal to zapraszam do okulisty

Renifer
Renifer: 6 kg... aha. twoje kcal z kapelusza...

sa to orientacyjne liczby, wiadomo inaczej straci wagę osoba która ma 70 a osoba która ma 120kg wiec mozna tutaj operować róznymi wartosciami

Renifer
Renifer: Jak byś nie wiedział z wodą lecą toksyny.

wujku dobra rada, kolega chce sie pozbyć zbednego tłuszczu a nie robić sobie detox głodówka, twoje rady nijak maja sie do założeń

Renifer
Renifer: To jest dieta odchudzając. Jedziesz z wszystkiego zaczynając zazwyczaj od mięśni nie ważne jaką dietę będziesz prowadził tak zjedziesz na mięśniach to raz . ile ty tego białka naliczyłeś?? -dwa jajka kurze całe zawierają 25 g białka [ty doliczyłeś się 15... po raz trzeci sprawdź nim napiszesz pierdoły] -Gotowany szpinak- pewnie tego nie wiesz ale w szpinaku jest kwas szczawiowy który wyciąga białko z kości z tego co pamiętam dla tego zawsze przy gotowaniu dodaje się mleka.Ale zakładając że tego nie wiesz gotujesz bez jest około 4 gram białka. -kawałek wołowiny [ liczę wołowinę żeby pójść Ci na rękę bo kurczak jest częściej stosowany bo jest tańszy i smaczniejszy a zawiera więcej białka] około 55-60 gram białka. z tego co wymieniłem wychodzi mi już 90 gram białka a nie liczyłem wszystkiego i poszedłem tobie na rękę. 45... e-kspercie ;]

kochany e-ekspercie
mam własnie w reku książkę kucharska, mamy tu tabele wartosci odżywczych produktów i mamy nasze jajeczka no i prosze w 100g jaj surowych jest 11,4g białka, 2 jajka to jakieś 120g-jajko ma srednio 60g wiec moje 15 jest wartoscia prawdziwa
kurczak hm 14,2 g białka no znów sporo przesadziłeś, prawie o 100% tak jak w jajeczkach

Renifer
Renifer: BAJA... Ta dieta REGULUJE metabolizm a nie go spowalnia nie wiem kto ci takich bajek naopowiadał czy sam do tego doszedłeś ??

no to zrób sobie eksperyment, jedz przez np 1 miesiac 3posiłki a w 2 miesiac 6 posiłków, oczywiascie bilanas kaloryczny taki sam, uświadomisz sobie ze nie tylko co ale i kiedy jesz jest ważne e-teoretyku
PiotrLuszcz
PiotrLuszcz
  7 października 2010
Renifer
Renifer: A tutaj mała statystyka :) "Posiadacz dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie kucharz potrafi: [...] -wdrażać system zapewniania zdrowotnej jakości żywności. -opracować menu dla różnych grup konsumentów." [...] Aby zdać test na dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodową należy mieć 75 % poprawnych odpowiedzi [ miałem 93 % nie chwaląc się]. Potem jest praktyczny na którym masz 4 godziny liczenia Zawartości składników z wybranych produktów, półproduktów i potraw i tak dalej i tak dalej.


oh ah, no wiesz też miałem w tym roku egzamin zawodowy tez zdany na kierunku technik mechanik i wiem jak to wyglada, dla mnie to nic nadzwyczajnego, w moim odczuciu nie wymaga to wiekszej wiedzy i po miesiacu sumiennej nauki po 3-5godz dziennie mozna zdać każdy techniczny egz zawodowy w Polsce bez wielkich trudów

ogólna refleksja jest taka drogi reniferku, nie reprezentujesz swoja wiedza nic ponad wiedze normalnego człowieka, rozumiem ze czujesz sie dumny ze zdałeś egzamin zawodowy na kucharza i uważasz sie przez to za boga dietetyki, jednak wszystko jest to naprawde płytkie i może proponujesz działanie efektowne ale nie efektywne, uważam ze osoba doradzajaca komuś w sprawach żywienia powinna też soba prezentować zdrowy wyglad który powoduje zdrowe odżywianie, nie ujmując ci ale wygladajac jak żul spod budki weekendowo jadający w mc donaldzie nie świadczysz swoja postawa ze taki z ciebie dietetyk specjalista,
RADZE CI NABRAĆ POKORY bo na to nigdy za późno a na wiedze poparta praktyka czas przyjdzie.
Ja jestem samoukiem ale mam za soba strate ponad 30 kilogramów w rok wiec wiem jak to powinno robić sie aby było naprawde dobrze, teoria poparta praktyka, wiem jak działaja diety typu kopenhaska na własnej skórze wiec głupota jest polecanie tego komukolwiek, mysle ze dyskusja jest wyczerpana pod wzgledem merytotycznym
Renifer
Renifer
  7 października 2010
PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: nie wiem czy wiesz ale odchudzanie to utrata tkanki tłuszczowej przy jak najwiekszym zachowaniu tkanki mięśniowej.

Patrzysz na wszytko jak by mięśnie były ważniejsze od mózgu.
Odchudzanie jest czynnikiem w której lecisz po wszystkim już pisałem że zazwyczaj tracisz na początku czego nie chcesz stracić to czego nie chcesz stracić.Najtrudniej stracić tłuszcz najłatwiej mięśni.Uzależnione jest to od naszego organizmu.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: to jest dzien nr 1 i 8 dla przykładu, jak ty tam widzisz wiecej niz 1200kcal to zapraszam do okulisty

Tam jest mniej niż 1000 kalorii, kolejna nieuwaga.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: sa to orientacyjne liczby, wiadomo inaczej straci wagę osoba która ma 70 a osoba która ma 120kg wiec mozna tutaj operować róznymi wartosciami

Fenomenem diety jest to że stracisz tyle ile potrzebujesz nie więcej. Wskaźnik BIM zostanie zachowany w normie no chyba że ktoś ma dużą otyłość.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: wujku dobra rada, kolega chce sie pozbyć zbednego tłuszczu a nie robić sobie detox głodówka, twoje rady nijak maja sie do założeń

Utrata toksyn to nic strasznego , wręcz przeciwnie pomaga na zdrowie.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: mam własnie w reku książkę kucharska,

Pascala czy Makłowicza?? Z jajkami racja kolumny mi się pomyliły ale tak czy tak twoje 45 gram białka w dziennych posiłkach ma się nijak do prawdziwej wartości. weź książkę z Zasadami żywienia człowieka a nie .

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: no to zrób sobie eksperyment, jedz przez np 1 miesiac 3posiłki a w 2 miesiac 6 posiłków, oczywiascie bilanas kaloryczny taki sam, uświadomisz sobie ze nie tylko co ale i kiedy jesz jest ważne e-teoretyku

Nie muszę sobie robić żadnych eksperymentów. Zresztą jaki to ma związek ? Uciekasz od tematu.
Dieta ma na celu regulowanie metabolizmu, kłóć się z autorem diety nie zemną .

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: oh ah, no wiesz też miałem w tym roku egzamin zawodowy tez zdany na kierunku technik mechanik i wiem jak to wyglada, dla mnie to nic nadzwyczajnego, w moim odczuciu nie wymaga to wiekszej wiedzy i po miesiacu sumiennej nauki po 3-5godz dziennie mozna zdać każdy techniczny egz zawodowy w Polsce bez wielkich trudów

yhym. To może pozostań przy samochodach ? Nie wiem jak mechanika ale na kucharza nie jest wcale łatwo zdać. U Ciebie musi działać a tu musi wyglądać smakować być bogatym w różnie substancje odżywcze podane na czas i za określone pieniądze.
Jak taki mądry jesteś to pewnie co roku robisz innego technika.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: uważasz sie przez to za boga dietetyki,

Nie nie uważam się za Boga dietetyki, uważam że moja dieta jest idealna do szybkiego zrzucenia nadmiernych kilogramów. Nie staram się dobiegać od tematu nie wyskakuje co po chwile z mięśniami. Wytkałem Ci tyle rzeczy które nie maja sensu a ty się ustosunkowałeś tylko do jednej co jest "kroplą w morzu potrzeb''.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: jednak wszystko jest to naprawde płytkie i może proponujesz działanie efektowne ale nie efektywne,

Dieta jest i efektowna i efektywna jeżeli jest skrupulatna.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: nie ujmując ci ale wygladajac jak żul spod budki weekendowo jadający w mc donaldzie nie świadczysz swoja postawa ze taki z ciebie dietetyk specjalista,

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Zabrania się także ostrej kłótni na forum lub prowokowania do niej! Można spierać się (to jest nieodzownym elementem forum), ale należy argumentować to poprawnymi postami bez obrażania kogokolwiek lub czegokolwiek. Obowiązuje KULTURALNE słownictwo!

Gdybym był Ziobrą wytoczył bym Ci proces ;]
Wiem że odrzuciłem twoje zaloty ale nie musisz się mścić :and: przede wszystkim jestem Kucharzem a nie dietetykiem.Nie wiem dlaczego jak żul, wagę mam w normie mięśnie mam w dupie nie każdy marzy o tym żeby siedzieć godzinami na siłowni . Sugerujesz się fotografiami które uchwyciły tylko sekundę z mojego życia nie wiesz jak aktualnie wyglądam. Twoje domniemania o dupę roztrzaskać.
Ja się stosuje do regulaminu tobie też to polecam.
PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: RADZE CI NABRAĆ POKORY bo na to nigdy za późno a na wiedze poparta praktyka czas przyjdzie.

Praktyki nabierałem w różnych hotelach i restauracjach gdzie stawiano na profesjonalizm . Uwierz mi łatwiej jest wymienić koło niż dobrać odpowiedni wartości odżywcze w posiłkach dla odpowiedniej grupy konsumentów mając na uwadze że trzeba je jeszcze przygotować zgodnie z zasadami do tego nie mając żadnej pomocy w postaci "książki kucharskiej" dajmy na to Makłowicza. Pokory nie będzie mnie uczył mechanik ;] Dla mnie jesteś zwykłym napinaczem, żaden autorytet.

PiotrLuszcz
PiotrLuszcz: Ja jestem samoukiem ale mam za soba strate ponad 30 kilogramów w rok wiec wiem jak to powinno robić sie aby było naprawde dobrze, teoria poparta praktyka, wiem jak działaja diety typu kopenhaska na własnej skórze wiec głupota jest polecanie tego komukolwiek, mysle ze dyskusja jest wyczerpana pod wzgledem merytotycznym

Samouk wielki ekspert potrafi się doprowadzić do 30 kilogramów otyłości ? Jeżeli straciłeś to w rok żadne to osiągnięcie. Jak pisał autor postu to ma trwać szybko a pół roku czy trzy miesiące na zgubienie paru kilogramów to nie jest szybo. Szybko to dieta 13- dniowa.
Drugi podbródek to nie jest parę kilo przy mało aktywnym rybie życia a z podbródka i boków ciężko zgubić cm.Widocznie nie stosowałeś się skrupulatnie do diety dlatego nie zadziałała.
raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  7 października 2010

ale wiecie, niektóre osoby tak mają, czytaj: płaski brzuch,nogi, ręce, bmi w normie ale twarz jak balon...

powerorginal
powerorginal
  7 października 2010
Renifer
Renifer: I nie ma mieć . Kawa z kostką cukru ma mieć za zadanie poprawić trawienie.

ale co mamy trawic jak nic nie jemy ??...

Renifer
Renifer: 200 g miesa zakładając że nie stać Cie na polędwice wołową użyjmy wołowiny do pieczenie jest " mniej zdrowa . 30g to stanowczo za mało tyle występuje na 100 gram więc sprawdź coś zanim oświadczysz .

ok 20 g /100 ..

Renifer
Renifer: kobiety karmiące które potrzebują 2750 kcal.

zaraz sie posikam ... CHYBA CAL ??? nie znasz podstawowych jednostek :)

Renifer
Renifer: -dwa jajka kurze całe zawierają 25 g białka

A KTORE JAJKA MAJA PO 100G?? jajka kurze ok.60g zawieraz ok.6.5g bialka

Renifer
Renifer: z tego co wymieniłem wychodzi mi już 90 gram

NO CHYBA JAK ZJESZ POSILKOW ZA 2 DNI...

Renifer
Renifer: BAJA... Ta dieta REGULUJE metabolizm a nie go spowalnia nie wiem kto ci takich bajek naopowiadał czy sam do tego doszedłeś ??

KOPENHASKA MOZE WYREGULOWAC METABOLIZM ALBO GO ZNISZCZYC .... ma jakis plus , chocby jedzenie o stalych porach .... jednak kawa+cukier na pusty zoladek to nie jest dobry pomysl na dluzszy czas...

Renifer
Renifer: dokładności w tobie zero, a ona jest niezbędna jeżeli zaczołes mi wyliczać białka i kalorie.

WROC DO TABELI WART. ODZYWCZYCH ....

Renifer
Renifer: Padaj na co chcesz. Polecam na pysk. Maturę też mam ;]

ja mam twarz :)

Renifer
Renifer: Przechodzi na tryb oszczędny ale jest zmuszony do spalania większej ilości tłuszczów przez 600 do 1000 kcal dziennie

gdzie tam jest 1000cal? :Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru, 1 grzanka z razowego pieczywa
Obiad: gotowany szpinak,1 świeży owoc, 1 pomidor
Kolacja:1 plaster szynki, 2 gotowane jajka, sałata z olejem i cytryną 150g
sniadanie 50 cal? obiad 50cal? kolacja 350cal? na okko 450cal....

Renifer
Renifer: Witaminy i składniki mineralne należy uzupełniać w postaci rożnego rodzaju preparatów

NIE witaminyi mineraly powinno uzupelniac sie z jedenia a nie tabletek...

Renifer
Renifer: Biorąc pod uwagę że dla autora posta wyczynem są 3-4 kilometry sporym osiągnięciem zakładam że prowadzi raczej mało aktywny tryb życia. Wskazuje to również to że prosi o poradę na portalu społecznościowym na którym nie ma raczej prawdziwych ekspertów utrzymuje mnie przy tym stwierdzeniu.

tu sie zgodze :D

To ze zdales egz. na kucharza (techniczny) hahahah ..... nie uprawnia Cie do pisania pierdul.... jezeli skonczysz szkole wyzsza -dietetyka, biochemia itp to wtedy udzielaj rad...

Renifer
Renifer: Jak pisał autor postu to ma trwać szybko a pół roku czy trzy miesiące na zgubienie paru kilogramów to nie jest szybo. Szybko to dieta 13- dniowa.

szybko to sobie mozna krzywde zrobic... masz jakas tam wiedze teoretyczna ale zostan przy garach :D
Renifer
Renifer
  8 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale co mamy trawic jak nic nie jemy ??...

Środki odchudzające stosujemy przed czy po spożyciu posiłku ? biorę pierwszy lepszy i widzę przed i nadal mam pusty żołądek.

Konto usunięte
Konto usunięte: zaraz sie posikam ... CHYBA CAL ??? nie znasz podstawowych jednostek :)

Mała pomyłka ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: A KTORE JAJKA MAJA PO 100G?? jajka kurze ok.60g zawieraz ok.6.5g bialka

Weź tabele i zobacz legende powinno być napisane CAŁE JAJA KURZE. Wszytko jest liczone na 100 gram ale jest parę wyjątków w tym jaja :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: KOPENHASKA MOZE WYREGULOWAC METABOLIZM ALBO GO ZNISZCZYC ....

Ciekawe zniszczyć metabolizm.

Konto usunięte
Konto usunięte: ja mam twarz :)

A matury nie :jezyk2:

Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie tam jest 1000cal? :Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru, 1 grzanka z razowego pieczywa Obiad: gotowany szpinak,1 świeży owoc, 1 pomidor Kolacja:1 plaster szynki, 2 gotowane jajka, sałata z olejem i cytryną 150g sniadanie 50 cal? obiad 50cal? kolacja 350cal? na okko 450cal....

od 600 do 1000 cal. Nie liczyłem osobiście, zaufałem autorowi diety który to wyliczył.

Konto usunięte
Konto usunięte: NIE witaminyi mineraly powinno uzupelniac sie z jedenia a nie tabletek...

Powiedz to autorowi diety.

Konto usunięte
Konto usunięte: tu sie zgodze :D

Warto dodać że naszemu "pacjentowi" przytyło się przez okres wiosenno-letni kiedy ruch jest bardziej popularny niż zimą i jesienią.

Konto usunięte
Konto usunięte: To ze zdales egz. na kucharza (techniczny) hahahah ..... nie uprawnia Cie do pisania pierdul.... jezeli skonczysz szkole wyzsza -dietetyka, biochemia itp to wtedy udzielaj rad...

Pierduł nie ale Pierdół owszem. Ucząc się podstaw dietetyki chyba musiałem opanować podstawowe diety takie jak: Dieta Kwaśniewskiego , diamondów czy właśnie wyżej opisywanej./Ja mogę iść do wyższej szkoły na dietetyka ba nawet do szkoły Taubera , komuś NP. po samochodówce będzie bardzo ciężko ;]
I jak rozumiem ty taką ukończyłeś i masz prawo doradzać ?

Konto usunięte
Konto usunięte: szybko to sobie mozna krzywde zrobic...

też racja ale po raz któryś padło hasło "szybko" nie ma szybszej diety.

Konto usunięte
Konto usunięte: masz jakas tam wiedze teoretyczna ale zostan przy garach :D

Z dietetyki podstawową, praktyczną też posiadam. To dlaczego nie zwiększyć kompetencji...
PiotrLuszcz
PiotrLuszcz
  8 października 2010
Renifer
Renifer: A matury nie

kubica tez nie ma i żyje:D

Renifer
Renifer: Środki odchudzające stosujemy przed czy po spożyciu posiłku ?

hahahahaha ty mu polecasz środki odchudzajace, boże, może najlepiej odrazu clenbuterol lub eca do w piramidce do diety kopenhaskiej, spalacz+kopenhaska=problemy zdrowotne, a cos mocniejszego niz spalacz i taka dieta to raczej kaplica

raugi
raugi: ale wiecie, niektóre osoby tak mają, czytaj: płaski brzuch,nogi, ręce, bmi w normie ale twarz jak balon...

nie było bic tyle Omy to by i buzia była normalna
powerorginal
powerorginal
  8 października 2010
Renifer
Renifer: Środki odchudzające stosujemy przed czy po spożyciu posiłku ? biorę pierwszy lepszy i widzę przed i nadal mam pusty żołądek.

ale tu jemy co ok 4h? .. wiec chyba nie stusuje sie 4 h przed posilkiem ...

Renifer
Renifer: Weź tabele i zobacz legende powinno być napisane CAŁE JAJA KURZE. Wszytko jest liczone na 100 gram ale jest parę wyjątków w tym jaja

mam caly program do diet ... jest podana wart. dal 100g i dla calego jaja kurzego - 2 jaja ok. 14-15g bialka...

Renifer
Renifer: A matury nie

mam .... i powiem wiecej jestem studentem :crylol:

Renifer
Renifer: od 600 do 1000 cal. Nie liczyłem osobiście, zaufałem autorowi diety który to wyliczył.

to przelicz sobie ten dzien ktory podalem ... aha a kto byl autorem tej diety?? tylko nie mow ze szpital w Kopenhadze

Renifer
Renifer: Powiedz to autorowi diety.

dlatego uwazam ze to zla dieta ....

Renifer
Renifer: Ja mogę iść do wyższej szkoły na dietetyka ba nawet do szkoły Taubera , komuś NP. po samochodówce będzie bardzo ciężko ;]

Nie ukoncyzlem , myslalem zeby isc na dietetyka ale nie ma sensu... za to siedze w sportach silowych od 5 lat co wiaze sie ze znajomoscia dietetyki(podstawy) ... mam kontakt z roznymi ludzmi - laikami i ekspertami i wiem jak wyglada zastosowanie takiej diety w praktyce...

Renifer
Renifer: I jak rozumiem ty taką ukończyłeś i masz prawo doradzać ?

mam prawo bo nie wciskami autorowi kopenhaskiej ... tylko racjonalne odzywianie + cwiczenia .... a nie 13 dni i potem znowu powtorka....
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.