RozpruwaczKadeko
RozpruwaczKadeko
  14 września 2010 (pierwszy post)

Polskie reprezentacja młodzieżowe przegrywają mecz za meczem. Wiele kontrowersji wzbudza kadra U-23, która ostatnio przegrała z Iranem 0:2. Selekcjoner kadry A Franciszek Smuda wprost oświadczył, że nie potrzebuje współpracy z tą reprezentacją.

Waszym zdaniem potrzebna czy nie ?
co sądzicie o poczynaniach PZPN ? jaki jest Twój stosunek do nich?
lepszy według was byłby Boniek prezesem czy obecny ?

RozpruwaczKadeko
RozpruwaczKadeko
  14 września 2010

bonus*
Twoja 11 kadry ,( kogo powołalibyście i gdzie obstawili)

egze
egze
  14 września 2010

Co do kadr młodzieżowych to jestem zdania, że dużo ważniejsze od samych wyników jest to ilu piłkarzy później te kadry dostarczą pierwszej drużynie. Wolę słabszą drużynę młodzieżową, ale Lewandowskiego, Grosickiego czy Sobiecha grających w pierwszej reprezentacji - o ile oczywiście na to zasługują.

Co do kadry u-23 to jest to rzecz jasna twór sztuczny i nikomu niepotrzebny. Po pierwsze Ci piłkarze grają z ogórkami, po drugie jeżeli ktoś w tym wieku nie nadaje się do reprezentacji to lepszy przez te mecze raczej się nie stanie.

Co do samego PZPN to ostatnio zaszły w nim podobno jakieś pozytywne zmiany.
Nie mniej sam wizerunek Związku jest tragiczny, a najlepszym sposobem by go poprawić byłaby oczywiście lepsza gra zawodników.
Potrzeba też wreszcie odmłodzenia struktur, ale na to się nie zanosi.

W sumie za czasów Listkiewicza mówiono, że jest źle. Wychodzi na to, że teraz jest jeszcze gorzej. Z drugiej strony wiele złego siedzi nie tyle w samym PZPN-ie co w lokalnych OZPN-ach.

Co do Bońka to jest to dla mnie człowiek zagadka. Z jednej strony świetny piłkarz, z drugiej kiepski szkoleniowiec. Podobno nieźle mu idzie w interesach, ale czy to przełożyłoby się na pracę w związku?
Na pewno ma licznych znajomych. Jest przyjacielem Platiniego. Takie kontakty są bardzo ważne.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.