JustMeLove
JustMeLove
  15 kwietnia 2009 (pierwszy post)

mam takie pytanko. Znajoma mi dzis powiedziała ze podłoże po którym sie biega ma jakies znaczenie, że nie powinnam biegac np. podrodze, tylko gdzies na stadionie. Czy to prawda i jakie to ma znaczenie?

ugryzmniewszyje
ugryzmniewszyje
  15 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mam takie pytanko. Znajoma mi dzis powiedziała ze podłoże po którym sie biega ma jakies znaczenie, że nie powinnam biegac np. podrodze, tylko gdzies na stadionie. Czy to prawda i jakie to ma znaczenie?

Przy mojej całej kumatości i ogarnięciu w temacie biegania, sądzę, że chodzi o twardość i sprężystość tego podłoża. Myślę, że chodzi przede wszystkim po komfort, ewentualnie obciążenie stawów itd.
Przynajmniej konno dużo gorzej się jeździ po asfalcie niż po piaskowej drodze :)
mysza662
mysza662
  15 kwietnia 2009

Taa ja sama biegam i wiem, że lepiej biegać po stadionie niż po asfalcie ponieważ na drodze łatwiej o kontuzje. Po biegach na tak twardej nawierzchni mogą boleć nogi. Lepiej wybrać miększe podłoże, które daje komfort dla nóg!

Gutek909
Gutek909
  15 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Po biegach na tak twardej nawierzchni mogą boleć nogi

taa a co dopiero jak się gra w siatkę na betonie :D grałem pare razy i od tego skakania na betonie kolana strasznie mnie bolały, a co do biegania, to najlepiej niegało mi się po tartanie oczywiście ;]
Gutek909
Gutek909
  15 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: niegało

* biegało oczywiście tam miało być :zonk:
gife
gife
  16 kwietnia 2009

Chodzi o sprężystość podłoża..dlatego biegacze noszą buty z cienką podeszwą, a maratończycy z grubą, sprężystą, która zapobiega bólom kostki no i zwichnięciu jej..
Poza tym, gdzie Wy ludzie dostaniecie bieżnię za free...?

mysza662
mysza662
  17 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym, gdzie Wy ludzie dostaniecie bieżnię za free...?

U mnie w mieście wbijasz na OSIR i wystarczy tylko, ze się spytasz..xD
Niestety nie ma tu tartanu. Gdybym chciała to bym poprosiła o karte jako zawodniczka JUweni i by mnie gdzies wpościli na stadion...xD Poszukac trenera i styka:D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.