Rydzyk555
Rydzyk555
  1 czerwca 2010 (pierwszy post)

Okres między sezonami w polskiej lidze siatkówki tradycyjnie już obfituje w wiele zaskakujących transferów. Nie inaczej jest i tym razem. Podam kilka najważniejszych moim zdaniem transferów tego sezonu:

S. Świderski (Lube Banca Macerata => ZAKSA)
P. Gacek (Skra => ZAKSA)
P. Zatorski (Częstochowa => Skra)
K. Kłos- niby się waha ale raczej Skrze nie odmówi :D (Warszawa => Skra)
P. Abramov (Jastrzębie => Iskra Odincowo)
P. Czarnowski (Jastrzębie => ZAKSA)
M. Cernic (Perugia => Resovia)
M. Baranowicz (Samgas Crema => Resovia)
G. Grozer (Friedrichtshafen => Resovia)
K. Gierczyński ( Resovia => Częstochowa)
P. Papke (Resovia => ?)
M. Wika (Resovia => ?)
T. Józefacki ( Olsztyn => Resovia)
M. Oivanen (Resovia => Istanbul B.Sehir Belediyesi)
R. Redwitz ( Resovia => Tours VB)
M. Mierzejewski ( ZAKSA => Olsztyn)
P. Zagumny ( Panathinaikos => ZAKSA)
T. Martin ( ZAKSA => ?)
T. Sammelvuo ( ZAKSA => ?)
R. Szczerbaniuk ( ZAKSA => ?)
P. Woicki (Delecta => ?)
M. Gromadowski( Paris Volley => Olsztyn)
S. Tuia (Cannes => Olsztyn)
Ł. Kadziewicz ( Lokomotiw Biełgorod => Resovia) to samo co z Kłosem - niby wiadomości wyssane z palca ale często się sprawdzają, tym bardziej, że Travica uśmiechał się mówiąc o możliwości przejście Łukasza do Resovii :D

Jak waszym zdaniem te zmiany wpłyną na polską ligę i na poszczególne zespoły?
Który klub najbardziej się wzmacnia, a który osłabia?
Kto jest w waszej ocenie hitem transferowym w tym sezonie?

A jak oceniacie roszady na stanowiskach trenerskich:
R. Santili zostawia Jastrzębie i razem z Abramovem wyjeżdżają do Odincowa.
Marek Kardos został nowym trenerem Częstochowy.
Bez zmian na ławce trenerskiej w Skrze, Rzeszowie i Kędzierzynie.

Zapraszam do dyskusji.

Gutek909
Gutek909
  1 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: S. Świderski (Lube Banca Macerata => ZAKSA)

Transfer dobry, choć wszystko wyjdzie w sezonie.. Świderski to już nie ten sam zawodnik co kiedyś, ale na naszą ligę i słabsze zespoły typu Wieluń, Radom czy Bydgoszcz wystarczy, ale na Skrę, która ma mocny blok atak Świdra może już nie wystarczyć, choć życzę mu jak najlepiej, bo jest to jeden z moich ulubionych polskich zawodników :)

Konto usunięte
Konto usunięte: P. Gacek (Skra => ZAKSA)

Gacek ostatnio w przyjęciu znacznie się opuścił, zobaczymy jak sobie poradzi z zagrywką swoich byłych klubowych kolegów Wlazłego czy Kurka :)

Konto usunięte
Konto usunięte: P. Zatorski (Częstochowa => Skra)

ryzykowne posunięcie Skry, Zatorski powraca z wypożyczenia.. Jestem bardzo ciekaw jego gry w LM

Konto usunięte
Konto usunięte: K. Kłos- niby się waha ale raczej Skrze nie odmówi :D (Warszawa => Skra)

powróci do Bełchatowa z wypożyczenia :)

Konto usunięte
Konto usunięte: P. Abramov (Jastrzębie => Iskra Odincowo)

do przewidzenia było, że odejdzie po jednym sezonie, udanym dla niego ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: P. Czarnowski (Jastrzębie => ZAKSA)

znakomity transfer :) niesamowicie się ten chłopak rozwinął w ostatnim sezonie

Konto usunięte
Konto usunięte: M. Cernic (Perugia => Resovia)

największy transfer z zagranicy jak do tej pory :) coś ala Abramov rok temu :)

Konto usunięte
Konto usunięte: M. Baranowicz (Samgas Crema => Resovia)

nie znam zawodnika, 3 rozgrywający reprezentacji Włoch, polski paszport.. Pożyjemy zobaczymy

Konto usunięte
Konto usunięte: G. Grozer (Friedrichtshafen => Resovia)

niemiecki bombardier, choć jak dostanie parę czap to trudno mu się odblokować :P

Konto usunięte
Konto usunięte: K. Gierczyński ( Resovia => Częstochowa) P. Papke (Resovia => ?) M. Wika (Resovia => ?)

musieli odejść z Rzeszowa :)

Konto usunięte
Konto usunięte: M. Oivanen (Resovia => Istanbul B.Sehir Belediyesi)

jest Grozer, więc Resovia nie odczuje straty Mikko

Konto usunięte
Konto usunięte: R. Redwitz ( Resovia => Tours VB)

mogą żałować, że go oddali :]

Konto usunięte
Konto usunięte: P. Zagumny ( Panathinaikos => ZAKSA)

żałowałem, że nie wzięła go Skra :and: kapitalny rozgrywający, doprowadzi Zaksę do srebra w tym roku :P

Konto usunięte
Konto usunięte: T. Martin ( ZAKSA => ?) T. Sammelvuo ( ZAKSA => ?) R. Szczerbaniuk ( ZAKSA => ?)

Myślę, że Szczerbaniuk zostanie w Polsce, ale Martin i Sammelvuo pewnie wyjadą z Polski

Konto usunięte
Konto usunięte: M. Gromadowski( Paris Volley => Olsztyn)

i Gromadowski znowu będzie musiał grać w słabszym klubie :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: S. Tuia (Cannes => Olsztyn)

potwierdzony ten transfer ? musiałem przeoczyć..

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak waszym zdaniem te zmiany wpłyną na polską ligę i na poszczególne zespoły?

Hierarchii na samym szczycie te transfery nie zmienią, Skra znów zostanie mistrzem :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Który klub najbardziej się wzmacnia, a który osłabia? Kto jest w waszej ocenie hitem transferowym w tym sezonie?

Zaksa się wzmacnia, osłabia Jastrzębski.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kto jest w waszej ocenie hitem transferowym w tym sezonie?

Zagumny i Cernic.

Konto usunięte
Konto usunięte: R. Santili zostawia Jastrzębie i razem z Abramovem wyjeżdżają do Odincowa.

no właśnie nie wyobrażam sobie teraz JW bez Santilliego, a ten klub ma nas reprezentować w LM

Konto usunięte
Konto usunięte: Marek Kardos został nowym trenerem Częstochowy.

myślałem, że zatrudnią obcokrajowca..

Konto usunięte
Konto usunięte: Bez zmian na ławce trenerskiej w Skrze, Rzeszowie i Kędzierzynie.

Rzeszów i Kędzierzyn mają świetnych szkoleniowców :) natomiast Skra hmm Nawrocki :and: dla mnie to słaby trener. Skrę powinien w końcu objąć Krzysiu Stelmach, znakomity młody trener :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Zapraszam do dyskusji.

nie zamykajcie czasem tematu. Temat ten dotyczy transferów, do piłki nożnej też jest osobny :)
kuba92762
kuba92762
  1 czerwca 2010

Wedlug mnie na razie najlepsze posuniecie zrobila Resovia z Grozerem.Chociaz druzyna, ktora najbardziej sie wzmocnila jest bez watpienia ZAKSA.
Z Gutkiem sie nie zgodze, ze Cernic to cos a'la Abramov, ale moze i wzmocni ich na przyjeciu.
Redwitza nie zaluje.Rzucal w miare fajnie, ale zadne wzmocnienie w bloku.
Kłos nie wiem po co do SKRY, dla mnie to ciagle slaby srodkowy i nic po nim nie bedzie, juz lepsze posuniecie z powrotem Zatorskiego.
Co do Olsztyna to calkiem fajnie im sie ta druzyna uklada, wiec moga zajsc nawet dalej niz w tym sezonie.
Co do trenerstwa to jestem ciekaw jak sobie poradzi Kardos, ktory jeszcze w tym sezonie z ławy wchodzil na boisko.
Martin powinien zostac w ZAKSIE, ale Sammelvuo powinien spierdzielac z Kedzierzyna bo nic po prsotu nie wniosl.
Wypowiedz troche chaotyczna, ale to nic:)

Rydzyk555
Rydzyk555
  1 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: P. Zatorski (Częstochowa => Skra) ryzykowne posunięcie Skry

Dokładnie. Szczerze to nie rozumienm trochę polityki transferowej Skry, która wykupuje większość najbardziej uzdolnionych zawodników, którzy grają nieźle ale w ważnych momentach często zawodzą, a nie wyobrażam sobie sytuacji, że Mistrz Polski i jeden z kandydatów do wygrania LM ma niepewnego libero.

Konto usunięte
Konto usunięte: P. Czarnowski (Jastrzębie => ZAKSA) znakomity transfer

W ogóle tegoroczne transfery ZAKSY wyglądają świetnie, boję się jednak, że Resovia po ściągnięciu wielu klasowych zawodników zagranicznych znowu może okazać się lepsza od Kędzierzynian, tym bardziej, że Ljubo zapowiada kolejne.

Konto usunięte
Konto usunięte: G. Grozer (Friedrichtshafen => Resovia) niemiecki bombardier,

Przyznam się szczerze, że niewiele wiem o tym zawodniku.

Konto usunięte
Konto usunięte: R. Redwitz ( Resovia => Tours VB) mogą żałować, że go oddali :]

Fakt. Genialny sezon. Podpora drużyny, ale to ich problem... :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Kto jest w waszej ocenie hitem transferowym w tym sezonie? Zagumny i Cernic.

Zagumny jak najbardziej, ale Cernic... no nie wiem kojarzę go jako dosyć nierówno grającego zawodnika, czyli przeciwieństwo Oivannena.

Konto usunięte
Konto usunięte: Marek Kardos został nowym trenerem Częstochowy. myślałem, że zatrudnią obcokrajowca..

Marek Kardos to Słowak :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Nawrocki dla mnie to słaby trener. Skrę powinien w końcu objąć Krzysiu Stelmach, znakomity młody trener :)

Tak, Nawrocki sprawia wrażenie jakby go przerastały oczekiwania kibiców, ale klub stoi za nim murem tylko nie wiem czemu...

Konto usunięte
Konto usunięte: atak Świdra może już nie wystarczyć

Tym bardziej, że może utracić swój największy atut- wyskok.
Gutek909
Gutek909
  1 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Z Gutkiem sie nie zgodze, ze Cernic to cos a'la Abramov, ale moze i wzmocni ich na przyjeciu.

dlaczego ? wg mnie Cernic i Abramov to zawdnicy typowo techniczni z dobrym przyjęciem i dobrą techniką ataku, no ale oczywiście szanuję Twoje zdanie :P
Gutek909
Gutek909
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Dokładnie. Szczerze to nie rozumienm trochę polityki transferowej Skry, która wykupuje większość najbardziej uzdolnionych zawodników, którzy grają nieźle ale w ważnych momentach często zawodzą, a nie wyobrażam sobie sytuacji, że Mistrz Polski i jeden z kandydatów do wygrania LM ma niepewnego libero.

Zatorski miał dobry sezon. Gacek w tym sezonie niczego wielkiego nie pokazał, więc nie dziwię się, że Skra nie przedłużyła z nim kontraktu.. Z Zatorskim może być teraz tak jak było z Kurkiem, jeśli otrzyma szansę gry w LŚ hmm w przynajmniej 4-5 meczach :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Przyznam się szczerze, że niewiele wiem o tym zawodniku.

Można go było oglądać w tegorocznej LM w barwach Friedrichshafen. Ma potężną zagrywkę :] Przysporzył sporo kłopotów Jastrzębskiemu.

Konto usunięte
Konto usunięte: no nie wiem kojarzę go jako dosyć nierówno grającego zawodnika, czyli przeciwieństwo Oivannena.

hmm a ale Oivannen był odpowiedzialny tylko za zdobywanie punktów, a Cernic jeszcze za przyjęcie, więc nie można tych zawodników porównywać..

Konto usunięte
Konto usunięte: Marek Kardos to Słowak :D

a nie ma polskiego obywatelstwa ? :P
kuba92762
kuba92762
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dlaczego ? wg mnie Cernic i Abramov to zawdnicy typowo techniczni z dobrym przyjęciem i dobrą techniką ataku, no ale oczywiście szanuję Twoje zdanie :P

Techniczni tak, ale nie wierze jakos w skutecznosc Cernica po tym jak ogladalem jego ostatnie mecze.O wiele bardziej zadowolony bylbym z Savani'ego.
Gutek909
Gutek909
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Techniczni tak, ale nie wierze jakos w skutecznosc Cernica po tym jak ogladalem jego ostatnie mecze.O wiele bardziej zadowolony bylbym z Savani'ego.

ale Savani wybrał Lube bodajże :P no zobaczymy, tylko szkoda, że nie porównamy Abramova z Cerniciem w wewnętrznych meczach :P

tak btw. mam nadzieje, że Nawrocki w końcu pójdzie po rozum do głowy i zacznie wystawiać w pierwszym składzie Winiara razem z Kurkiem, bo niestety Antiga braki techniczne nadrabia już tylko techniką i w ostatnim czasie mu to najlepiej nie wychodziło, lubię Stefana, ale chyba już nie powinien grać w pierwszej ' 6 ' Skry..
kuba92762
kuba92762
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale Savani wybrał Lube bodajże :P

No za Swiderskiego tam poszedl.

Antiga ostatnio to nawet z przyjeciem mial problemy, chociaz jednak ma je lepsze od takiego Kurka, ale pod siatka to nie powinien juz grac.
Niech sie Kurek ogrywa na przyjeciu w PlusLidze a na Lige Mistrzow zobaczymy jak sobie bedzie radzic.Najwyzej wtedy bedzie sie zmienial w drugiej lini z Antiga.
Rydzyk555
Rydzyk555
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mam nadzieje, że Nawrocki w końcu pójdzie po rozum do głowy i zacznie wystawiać w pierwszym składzie Winiara razem z Kurkiem

Biorąc pod uwagę formę Antigi w końcu sezonu to masz rację. Jednak mam nadzieję, że Stefan od nowego sezonu grał będzie równie dobrze jak na ME. Mógł być już pod koniec sezonu zmęczony, przecież jest już młodzieniaszkiem.
Po rozum do głowy powinien iść raczej prezes Skry. Po co na siłę trzymać na ławce osobę, która objęła stanowisko I trenera po wieloletniej pracy jako II trener i nie daje drużynie wiele, zupełnie nie spełnia się jako I trener zespołu mierzącego w tytuł najlepszej drużyny Europy. I w tym sezonie znowu przypomniała się prawda, że Skra, nawet bez formy, jest za mocna na polską ligę, a za słaba by wygrać w końcu LM.
Gutek909
Gutek909
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Niech sie Kurek ogrywa na przyjeciu w PlusLidze

Kurek w końcu musi dostać więcej szans żeby grać na przyjęciu, bo kiedy on się ma tego w końcu nauczyć jak nie w meczach o stawkę (?)

Konto usunięte
Konto usunięte:

Po prostu Piechocki był bardzo zadowolony z Castellaniego a Nawrocki próbuje robić wszystko to samo co robił Daniel, nie wnosi od siebie nic nowego hmm no może tylko ' gramy panowie , następna piłka i następna ' :mrgreen:
Rydzyk555
Rydzyk555
  2 czerwca 2010

A co myślicie o transferze Kadziewicza?
Wróci do Polski?

Gutek909
Gutek909
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A co myślicie o transferze Kadziewicza? Wróci do Polski?

Wg mnie dla niego byłoby lepiej jakby został w Biełgorodzie :) większe pieniądze, silniejsza liga :) teraz Biełgorod będzie grał w LM, a Kadziu jeśli wróci do Polski to zapewne zasili Resovię, która w tegorocznej LM nie zagra..
Kędzierzyn w przyszłym tygodniu ma ogłosić 2 nazwiska siatkarzy, którzy uzupełnią i zamkną skład Zaksy na następny sezon..
z niecierpliwością czekam aż JW zacznie się wzmacniać, chyba nie chcą blamażu w LM.
Rydzyk555
Rydzyk555
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Kędzierzyn w przyszłym tygodniu ma ogłosić 2 nazwiska siatkarzy, którzy uzupełnią i zamkną skład Zaksy na następny sezon..

No czekam na ogłoszenie tych zawodników, bo ZAKSA może sporo namieszać w tym sezonie. Ich transfery wyglądają imponująco, a przy tym charyzma Stelmacha i walka o Mistrzostwo Polski jak najbardziej.
Gutek909
Gutek909
  3 czerwca 2010

Skra Bełchatów dokonała pierwszego transferu...
Nowym nabytkiem ' pszczółek ' został ..... Paweł Woicki :O z drużyną pożegnał się natomiast Maciek Dobrowolski. No takiego transferu to ja się nie spodziewałem :szok:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.