ciampel06
ciampel06
  11 kwietnia 2010 (pierwszy post)

Co sądzicie o Brazylijskiej sztuce walki czyli Capoeira ?

kurdeno69
kurdeno69
  11 kwietnia 2010

nie ma piękniejszej sztuki walki:)

jltf
jltf
  11 kwietnia 2010

sam uprawiam i polecam, jest to taniec, muzyka, śpiew, walka, akrobatyka, naprawdę coś wspaniałego ;) Jeśli lubisz magiczne klimaty oraz pracować nad swoim ciałem, poznać swoje ciało, to polecam

pastorantl
pastorantl
  11 kwietnia 2010
http://www.youtube.com/watch?v=M3R4xtjl5b4&playnext_from=TL&videos=PTf1L6iBXks
ja jestem zwolennikiem tajskiego boxu
folkemon
folkemon
  11 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.youtube.com/watch?v=M3R4xtjl5b4&playnext_from=TL&videos=PTf1L6iBXks ja jestem zwolennikiem tajskiego boxu

dzięki za info !

Konto usunięte
Konto usunięte: Co sądzicie o Brazylijskiej sztuce walki czyli Capoeira ?

sądzę, że zazdroszczę ogólnej sprawności osobom, które ją ćwiczą
jltf
jltf
  11 kwietnia 2010

najlepiej niech każdy spróbuje, jednemu będzie pasować capoeira która niestety na ulice do walki się nie nadaje, ale ma to "coś" drugi będzie szukał mordobicia i zapisze się na tajski boks, kudo czy cos innego ;)

Premislao
Premislao
  13 kwietnia 2010

No z tą akrobatyką to ja bym tak nie przesadzał, przynajmniej na początku jedyne akrobacje jakich uczą to Gwiazda - Au i może jeszcze Macaco. Ja osobiście szedłem tam właśnie dla tego że chciałem nauczyć się jakichś odpicowanych akrobatycznych tricków. Mimo iż tego prawie wcale tam nie ma zakochałem się w tej sztuce walki i tańcu w jednym. W tym tygodniu z powodu żałoby odwołali nam treningi to po prostu zamuł mnie złapał heh. Każdemu kto rozważa czy iść czy nie mówię zdecydowane IŚĆ.

ciampel06
ciampel06
  13 kwietnia 2010

Powiem tak ćwiczę już capoeire prawie 2 lata a akrobatyki nauczyłem się sam na sali specjalistycznej do akrobatyki ale dla chcącego nic trudnego z tego co ja wiem to Capoeira nie tylko uczy akrobatyki ale i stylu życia (śpiewu, gry na instrumentach czy samby)

Słowa Mestre Pastinha
"Capoeira jest dla mężczyzn, kobiet i dzieci; jedynymi którzy nie powinni ćwiczyć są ci, którzy nie chcą."

ciampel06
ciampel06
  13 kwietnia 2010
Premislao
Premislao: akrobacje jakich uczą to Gwiazda - Au i może jeszcze Macaco

co do twoich słów, to żeby zrobić salto musisz nauczyć się wszelkich podstaw takimi jak są Gwiazda - Au i może jeszcze Macaco czy inne podstawowe elementy do przewrotów w tył, przód czy boki. Sam potem po czasie przyznasz że to ci sie przydało do nauki Backflipa czy innych ewolucji :)
jltf
jltf
  14 kwietnia 2010

a ty myslales czlowieku ze na samym poczatku będziesz fikał salta?? Każdy ma błędne myślenie ooo Capoeira, a umiesz salto?? Owszem są i salta, przeróżne wygibasy powietrzne, ale są i akrobacje przy ziemi, podobne jak w breakdance. Zaś jeśli chcesz tylko ćwiczyć dla akrobacji, to sobie daruj Capoeira, Capoeira to nie tylko akrobacje, prawdziwy capoerista zna podstawy capoeira, a nie akrobacje, wiec moze lepiej breakdance? Albo salka gimnastyczna pod okiem trenera?? Owszem w Capoeira jest spoooroooo akrobacji, szczególnie jeśli ćwiczysz w grupie moderna, ale same akrobacje nie zrobia z Ciebie capoeristy

pokahontazz
pokahontazz
  16 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Co sądzicie o Brazylijskiej sztuce walki czyli Capoeira ?

pierwszy raz zobaczyłam jak to wyglada w przerwie meczu, kiedy to wystapiła jakas grupa i od razu mi sie spodobalo, fajnie sie na to patrzy, jest bardzo efektowne i dzieki towarzyszącej muzyce porywajace. Mój chłopak trenuje Capoeirę kilka lat i widzę jakie tam cuda wyczynia, ale samej akrobatyki uczy sie rzeczywiscie na oddzielnych zajeciach bo na treningach raczej akrobatyki jako takiej nie ma...

Konto usunięte
Konto usunięte: najlepiej niech każdy spróbuje,

patrzenie mi musi wystarczyć, gdyż niestety jestem asportowa;)

Konto usunięte
Konto usunięte: capoeira która niestety na ulice do walki się nie nadaje

może nie na ustawki, ale nie powiesz mi, że się w razie czego nie obronisz...
pastorantl
pastorantl
  17 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mordobicia i zapisze się na tajski boks, kudo czy cos innego ;)

czy tu chodzi o mordo bicie to powinieneś sie bardziej zastanowić jedni preferują bardziej agresywną walkę i to nie ze względu mordobicia jak to ujołes ...
jltf
jltf
  18 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jltf:mordobicia i zapisze się na tajski boks, kudo czy cos innego ;) czy tu chodzi o mordo bicie to powinieneś sie bardziej zastanowić jedni preferują bardziej agresywną walkę i to nie ze względu mordobicia jak to ujołes ...

moze zle powiedzialem mordobicia :) sam trenowalem kick-boxing, teraz troche Kudo i w porownaniu z Capoeira to Capoeira jeśli chodzi o walkę na ulicę, wypada bardzo słabo, ja sam lubię ćwiczyć coś agresywnego, coś co jest bardzo skuteczne jeśli chodzi o walkę czy samoobronę, zaś jeśli chodzi o Capoeira to trenuję to bo jest to moja pasja, i uwielbiam to trenowac,
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.