Acetosteron
Acetosteron
  7 grudnia 2009 (pierwszy post)

Jakieś odżywki fajne bierzecie ? :ninja:
Takie pytanie do Was :jezyk2:
No i oczywiście jakie efekty :D

Tasiorrr87
Tasiorrr87
  13 grudnia 2009

Węglowodany

Unikaj: spożywania węglowodanów prostych (cukrów prostych): cukru, miodu, dżemu, słodyczy, które powodują wzrost poziomu cukru we krwi.

Źródłem węglowodanów powinny być dla Ciebie głównie:

produkty zbożowe
szczególnie te bogate w błonnik (np: razowe pieczywo, kasza gryczana) oraz nasiona roślin strączkowych (fasola, groch, soczewica).

warzywa
spożywaj je w ilości 350 - 500 g na dobę. Mają one niewielką wartość energetyczną, dają uczucie sytości, są źródłem witamin, soli mineralnych i błonnika.
Jedz surówkę do każdego posiłku!

owoce
spożywaj je w ilości 200 - 300 g na dobę (pamiętając o wliczaniu ich do ustalonej ilości wymienników węglowodanowych w danym posiłku).
Są one także dobrym źródłem błonnika pokarmowego.

Pamiętaj aby te same posiłki (np. śniadania) w ciągu kolejnych dni były zbliżone pod względem zawartości węglowodanów, co zmniejszy wahania cukru we krwi w ciągu doby.

Białko

Unikaj: wieprzowiny, tłustego drobiu (gęsi, kaczki). Spożywając produkty białkowe (np. mleko, wędliny, sery) pamiętaj, aby zawierały jak najmniej tłuszczu.

Dobrym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego dla Ciebie są np. ryby morskie, drób chudy bez skóry, cielęcina, chude wędliny, mleko i przetwory mleczne odtłuszczone.

tłuszcze

Uważaj na tłuszcze "ukryte", zawarte w tłustych mięsach, serach, mleku (np. 1 parówka zawiera 12 g tłuszczu).

Wśród tłuszczów zaleca się spożycie olejów roślinnych i rybnych, a ograniczenie masła i smalcu.

Tasiorrr87
Tasiorrr87
  13 grudnia 2009

aha i co do tłuszczów to polecam oliwe z oliwek jest gorzka ale jest uwzględniana we większości dietach na masę :D

Tasiorrr87
Tasiorrr87
  13 grudnia 2009

a dla zawziętych polecam :

Pierwszy posiłek:
pół litra mleka 1,5%
płatki owsiane 120g
jedno gotowane jajo
chleb razowy 3 kromki
łyżka oliwy z oliwek

Drugi posiłek:
Ryż/makaron 180g
pierś z kurczaka 110g
olej lniany 3 łyżki
+ surówka

Trzeci posiłek:
100g chudego mięsa bądź ryby
150g ryżu bądź makaronu
oliwa z oliwek 3 łyżki
+ surówka

Czwarty posiłek:
Ryż/makaron 150g
pierś z kurczaka 130g
oliwa z oliwek 3 łyżki
+ surówka

Piąty posiłek:
Tuńczyk w wodzie 150g
chleb razowy 1 kromka

OsA162
OsA162
  13 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No można powiedzieć ze nie

nie zrozumiałeś mnie :mrgreen: chodziło mi o to że odżywki to białka, węglowodany itp. a suplementy to witaminy, aminokwasy itp :mrgreen:
wicio912
wicio912
  13 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Widać po Tobie:)

Spoko, mam to w gdzieś jak wyglądam, ważne że na "stare lata" moje nerki będą w bardzo dobrym stanie - nie to co innych =]

KAROLBBOY
KAROLBBOY: WICIO idz sobie ulzyj bo ci tesciu skacze .. pozatym co ty mozesz wiedziec o zabijaniu !!!


Hmmm..o zabijaniu ? NIC =)
Wiem natomiast że jesteś skończonym kre ty nem i tylko nie sap za dużo bo żyłeczka może pęknąć =)

Pragnę zauważyć iż jedynymi rozgarniętymi w tym temacie są:
Tasiorrr87
oraz
OsA162
I pozdro dla Nich =)

A całą resztę odsyłam do lektur na temat kulturystyki -> Sportowe Forum Dyskusyjne
Miłego czytania i później dobrych wypowiedzi !!
kochamskinow
kochamskinow
  13 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Spoko, mam to w gdzieś jak wyglądam, ważne że na "stare lata" moje nerki będą w bardzo dobrym stanie - nie to co innych =]

No spoko, ale jak masz to gdzieś, to po co ćwiczysz i się wypowiadasz w takich tematach? Robi się to w jakimś celu i jeśli nie widać efektów tak jak u Ciebie to raczej nie możesz się wypowiadać jako orędownik jazdy na "czysto".
wicio912
wicio912
  13 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No spoko, ale jak masz to gdzieś, to po co ćwiczysz i się wypowiadasz w takich tematach? Robi się to w jakimś celu i jeśli nie widać efektów tak jak u Ciebie to raczej nie możesz się wypowiadać jako orędownik jazdy na "czysto".


Po pierwsze nie ćwiczę =)
Po drugie: Wypowiadam się po się po części interesuje kulturystyką i wiem, że bez diety daleko się nie zajdzie =)
Po trzecie: Szanuj się kobieto! =) Mówisz mi że co mam robić i się wypytujesz różne rzeczy ale takie podstawowe pytanie do Ciebie:
CO Ty Wiesz o kulturystyce i sposobie odżywiania się przy tym =)
kochamskinow
kochamskinow
  13 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Po pierwsze nie ćwiczę =)

No to co Ty możesz o tym wiedzieć..

Konto usunięte
Konto usunięte: Po drugie: Wypowiadam się po się po części interesuje kulturystyką i wiem, że bez diety daleko się nie zajdzie =)

Oczywiście, bez diety się nigdzie nie zajdzie, ale bez odżywek też jest bardzo ciężko.

Konto usunięte
Konto usunięte: Po trzecie: Szanuj się kobieto! =) Mówisz mi że co mam robić i się wypytujesz różne rzeczy ale takie podstawowe pytanie do Ciebie: CO Ty Wiesz o kulturystyce i sposobie odżywiania się przy tym =)

A w czym ja się tu nie szanuję?
Trochę wiem, mam sporo kolegów co ćwiczą i dużo od nich słyszę na ten temat, i nie są to wirtualni znajomi, których wypowiedzi czytam na forach sportowych, tak jak w Twoim przypadku :)
wicio912
wicio912
  13 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Trochę wiem, mam sporo kolegów co ćwiczą i dużo od nich słyszę na ten temat, i nie są to wirtualni znajomi, których wypowiedzi czytam na forach sportowych, tak jak w Twoim przypadku :)


Posiadam dosyć sporą grupę kolegów którzy posiadają spore doświadczenie w tym temacie =)
A Ci "virtuali koledzy" to są eksperci w tej dziedzinie więc lepiej posłuchać eksperta który już coś wie niż osób które uważają że odżywki starczą.

Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywiście, bez diety się nigdzie nie zajdzie, ale bez odżywek też jest bardzo ciężko.

Nikt nie mówił że będzie lekko =)
Odżywki się bierze ostateczności gdy już jest naprawdę MEGA MEGA ciężko =]
kochamskinow
kochamskinow
  13 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Posiadam dosyć sporą grupę kolegów którzy posiadają spore doświadczenie w tym temacie =) A Ci "virtuali koledzy" to są eksperci w tej dziedzinie więc lepiej posłuchać eksperta który już coś wie niż osób które uważają że odżywki starczą.

Ale nikt nie uważa, że odżywki starczą, ale bez nich się nie da urosnąć coś więcej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nikt nie mówił że będzie lekko =) Odżywki się bierze ostateczności gdy już jest naprawdę MEGA MEGA ciężko =]

Ja tam nie wiem, ale kumpel mi mówi, że na sucho nie ma żadnego sensu, bo to tak nic prawie nie da.
KAROLBBOY
Posty: 68 (po ~188 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
KAROLBBOY
  13 grudnia 2009

Wicio zenada po cholere sie udzielasz jak guzik o tym wiesz !!! pomachaj sobie pare latek to porozmawiamy a SFD to akurat forum dla ciebie bo tylko tam szczeniate bachory sie wypowiadaja w podobny sposob jak ty tak wiec CYAAA

A jak nie masz pojecia o czym piszesz to idz do dzialu z szachami tam twoje nerki na pewno nie ucierpia tylko uwazaj zeby cie sie zwoje nie przegrzaly .......

Konto usunięte
Konto usunięte: Odżywki się bierze ostateczności gdy już jest naprawdę MEGA MEGA ciężko =]

Jak jest ciezko tzn ze ktos ma staz treningowy powyzej 3-4 lat i wtedy nie bierze sie odzywek tylko wbija SOK podsypujac odzywkami .....

Ale tacy ludzie jak ty nigdy nie beda wiedzieli co to znaczy ciezko bo nie zasmakowali kilku letneij walki z ciezarami tak wiec skoncz swoje zenujace wypowiedzi zawin trampki i idz sobie poczytaj troszkie wiecej na temat suplementow ,treningu itd.....
KAROLBBOY
Posty: 68 (po ~188 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
KAROLBBOY
  13 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja tam nie wiem, ale kumpel mi mówi, że na sucho nie ma żadnego sensu, bo to tak nic prawie nie da.


to tak nie funkcjonuje ..... po kolei najpierw wykorzystaj to co organizm ma w zapleczu .......
1 DIETA
2 TRENING
3 SUPLEMENTACJA

z dieta i treningiem pierwsze 5-6 miesiecy bedzie ladnie puzniej bedzie troszeczkie pod wiatr ..... I tu siegasz po suplementy w pierwszej kolejnosci ANTYKATABOLIKI np. BCAA ,GLUTAMINA

po 2-3 miesiacach dolanczasz MONOHYDRANT kreatyny cyklicznie na 6 tygodni
I po takim zestawieniu jest jakies +5-6kg z czego 3 -4 kg to tluszcz i woda ...

i stopniowo do celu zmieniajac suplementy treningi diety az po paru latach mozna sie zachwycac wymarzona sylwetka :)
KAROLBBOY
Posty: 68 (po ~188 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
KAROLBBOY
  13 grudnia 2009

Co do diety to kolega chyba wszystko wymienil co tylko jest mozliwe :)

tak wiec tabela w reke kalkulator i jazda

kochamskinow
kochamskinow
  13 grudnia 2009
KAROLBBOY
KAROLBBOY: z dieta i treningiem pierwsze 5-6 miesiecy bedzie ladnie puzniej bedzie troszeczkie pod wiatr .

No on mi pisał, że tak przez 3 pierwsze miesciace potem można zacząć coś brać :)
z reszta przecież odżywki to nic złego więc nie wiem co się kolega WICIO oburza.
WueRZet
WueRZet
  13 grudnia 2009

Odżywek nie biorę a i tak ze mnie pener :ziew:

Konto usunięte
Konto usunięte: Odżywki się bierze ostateczności gdy już jest naprawdę MEGA MEGA ciężko =]

Nawet ja wiem, że to zdanie to brednie :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.