Gutek909
Gutek909
  23 listopada 2009 (pierwszy post)

Postanowiłem reaktywować tą zabawę, która będzie dotyczyć tak jak ostatnio takich dyscyplin sportowych jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, skoki narciarskie, jeśli chcecie jeszcze jakąś dyscyplinę to dajcie propozycję.. :]
Pierwszą zagadkę zadam ja...
Kto odgadnie zagadkę, czeka na potwierdzenia i zadaje następną.. Przypominam zasady ponieważ, ktoś z nowych może nie znać owych zasad.. Jeśli coś z zasad pominąłem to dopiszcie proszę :mrgreen:

No to teraz pierwsza zagadka:
piłka nożna :mrgreen:

Chłopak ma 20 lat, jest nadzieją afrykańskiej piłki. Na ostatnim turnieju rangi mistrzowskiej został wybrany najlepszym graczem całego turnieju..

Zagadka bardzo łatwa jak na początek.

krzychu7818
krzychu7818
  24 listopada 2009

El Hadji Diouf ?

Kubicy nie ma ma w kandydaturach do tytułu sportowca roku PS :rock:

Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  24 listopada 2009

Piotr Nowak i Abedi Pele by sie zgadzali

Donald WHO YOU?

egzekutor90gool
egzekutor90gool
  24 listopada 2009

dobra Michała nie ma, potwierdzi w razie co później.
i tak wiem, że dobrze odpowiedziałem, więc zadam :)

Piłka nożna

W jego ojczystym kraju mało który sympatyk futbolu go kojarzy, mimo iż nie pochodzi z jakiegoś bardzo utytułowanego piłkarsko państwa, w którym zwykle na poziom sportowy kopaczy się częściej narzeka niż chwali.
Jego kariera piłkarska do wybitnych nie należała, nigdy nie wyjechał za granicę, w jego czasach i kraju, w którym żył graniczyło to z cudem.
Za to karierę trenerską przeżył piękną, najpierw wprowadził do najwyższej klasy rozgrywkowej klub, który później doczekał się króla strzelców mundialu w swym składzie, później został nawet selekcjonerem kadry narodowej, ale kto by o tym w jego kraju dziś pamiętał. Wyjechał zagranicę, gdzie prowadził jeden z najlepszych klubów na kontynencie. Kibice z popularnej trybuny zwanej "wanną" nie byli jednak jego entuzjastami. Zespół z nad morza spisywał się w tym okresie fatalnie i nasz trener został zwolniony. Wyjechał na południe... w mieście założonym przez Kassandra prowadził dwa najbardziej znane kluby. Tubylcy go kochali, ale mu nie pasował ciepły, śródziemnomorski klimat. Wrócił do Europy Środkowej, by w mieście nad Dunajem prowadzić kolejne dwa bardzo znane kluby... W tym okresie reprezentacja jego ojczyzny święciła największe sukcesy w historii. O nim jednak mało kto pamiętał. Zapomniany przez rodaków zmarł w połowie lat 80-tych w Wiedniu.

Nie wiecie kto to? Wstydźcie się :)

krzychu7818
krzychu7818
  24 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Uczestnik Munidalu


Konto usunięte
Konto usunięte: Abedi Pele moim zdaniem ;)


Konto usunięte
Konto usunięte: i tak wiem, że dobrze odpowiedziałem, więc zadam :)


no nie wiem :and:
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  24 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no nie wiem


to jak będzie inna odpowiedź, to się do tego wróci, Michała i tak nie ma, więc by był przestój za długi :ziober2:
WueRZet
WueRZet
  24 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to jak będzie inna odpowiedź, to się do tego wróci, Michała i tak nie ma, więc by był przestój za długi

Jestem. I nie chodzi o Pele :)
WueRZet
WueRZet
  24 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiecie kto to? Wstydźcie się :)

Antoni Brzeżańczyk, tak żeby nie było ;)
WueRZet
WueRZet
  24 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeden z najlepszych piłkarzy(w swoim kraju uchodzi za legendę) na kontynencie. Rekordzista kraju pod względem występów i bramek. Uczestnik Munidalu. Grał w zespole w którym swego czasu występował pewien polski młody trener który był wg niektórych mediów kandydatem na selekcjonera po Leo.

PODPOWIEDŹ ! (bo zaraz na uczelnie jadę :P )

Bohater zagadki i Polak mimo, że występowali w jednym klubie to nie w jednym czasie. Zawodnik ten w Europie grał jeszcze jedynie w Grecji. Ale kariery większej nie zrobił.
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  24 listopada 2009

Hossam Hassan

egzekutor90gool
egzekutor90gool
  24 listopada 2009

Dopiero po uświadomieniu sobie, że chodziło o Tarasia a nie Nowaka, byłem w stanie to zgadnąć :D

WueRZet
WueRZet
  24 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Hossam Hassan

Dobrze :)
Gutek909
Gutek909
  24 listopada 2009

nie było mnie raptem 4h i temat się rozrósł :D widzę, że znowu królują zagadki z piłki kopanej :P

egzekutor90gool
egzekutor90gool
  24 listopada 2009

Piłka Nożna

Afrykański zespół, ze zwierzętami w nazwie, w jego barwach występowali m.in. były zawodnik Zagłębia Lubin, który miał pojechać na mundial do Francji, ale w ostatniej chwili uległ kontuzji obojczyka, czy złoty medalista IO, były piłkarz Interu i Milanu, znany ze swej ekstrawaganckiej fryzury.
Co to za klub?

Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  24 listopada 2009

Sharks FC? i Taribo west:)

Donald WHO YOU?

Gutek909
Gutek909
  24 listopada 2009
Predator007TSW
Predator007TSW: Sharks FC? i Taribo west:)

kurde, spóźniłem się :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.