szukajacyMilosci29
Posty: 119 (po ~133 znaków)
Reputacja: -11 | BluzgometrTM: 67
szukajacyMilosci29
  20 maja 2013 (pierwszy post)

witam czy szyby boczne przednie moga być przyciemniane?? bo juz sam nie wiem

Estos
Posty: 57 (po ~465 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 2
Estos
  20 maja 2013

moga byc ale musza miec przewodnosc swiatla powyzej 70% czyli mozesz je przyciemnic w 30 procentach tak samo jak przednia szyba

szukajacyMilosci29
Posty: 119 (po ~133 znaków)
Reputacja: -11 | BluzgometrTM: 67
szukajacyMilosci29
  21 maja 2013

a na stacji baran nie chciał mi podbic dowodu bo mowi ze jak bedzie wypadek to szyby nie wybija by mnie wyciagnac i nie podbił dowodu

adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  21 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wybija by mnie wyciagnac

to był na haju chyba ze tak powiedział ,
jak masz atest na folie moze Cie w dupe pocałować
TobiXywa
Posty: 676 (po ~121 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 758
TobiXywa
  21 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: witam czy szyby boczne przednie moga być przyciemniane??

Mogą. Tylne szyby w raz z bocznymi z tyłu możesz przyciemnić nawet w 100% pod warunkiem że posiadasz prawe lusterko. Jeśli masz przyciemnione przednie boczne nie zgodnie z przepisami żaden atest Ci nie pomoże nawet przy kontroli drogowej. Wtedy będziesz miał tylko 2 opcje (jeśli trafisz dobrze) każą Ci zerwać fole (to ta dobra), lub dowód zostanie zatrzymany i aby go odzyskać musisz ponownie jechać na przegląd.
:lol2:i'm out:crylol:
Lexuss
Posty: 74 (po ~320 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lexuss
  21 maja 2013

szyby - czołowa i przednie boczne muszą miec przepuszczalność minimum 75% światła (co oznacza że nawet delikatna przycienmniająca folia może powodować mniejszą przepuszczalność - szyby aut są najczęściej barwione i nie maja 100%przepuszczalności), natomiast szyby tylne możesz sobie nawet zaspawać

Estos
Posty: 57 (po ~465 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 2
Estos
  21 maja 2013

Powód negatywnej kontroli diagnostycznej jest dla mnie bezsensowny... w razie wypadku auto i tak otworzyli by Ci albo klamką albo jak puszke z konserwą za pomocą nożyc hydraulicznych... fakt chyba sie pomyliłem nie 70 a 75% przepuszczalnosci muszą miec przednie boczne. Poza tym Szyby boczne sa hartowane a owa folia nie bedzie dzialala az tak dobrze jak w przypadku przedniej szyby, w zwiazku z czym nie bylo by az tak trudno rozbic boczna szybe, lecz to skutecznie odstrasza zlodziei ;) ale zgadzam sie z lexussem 25% przyciemnienia to prawie nic w wiekszosci samochodow szyby sa przyciemniane co najprosciej sprawdzic siedzac w srodku uchylic okno spojrzec przez okno a pozniej przez uchyloną część :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.