MzAsTuEeUtSaZm
MzAsTuEeUtSaZm
  10 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Witam:) Czy ktoś może wie w którym miejscu znajduje się kod silnika w Audi a3. Silnik 1.9TDI, 90KM Rocznik 97. Tylko nie pisać mi ze na silniku bo to wiem ale w którym miejscu dokładnie bo za chuxx nie umiem znależć;]

Lexuss
Posty: 74 (po ~320 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lexuss
  12 kwietnia 2013

naklejka powinna być pod wykładzina w bagażniku i w książce serwisowej. W A3 pierwszej generacji 1.9 tdi 90KM występowały silniki o oznaczeniach AGR lub ALH ale to jeden czort

MzAsTuEeUtSaZm
MzAsTuEeUtSaZm
  12 kwietnia 2013

Mnie rozchodzi się o Nr silnika nie o oznaczenie, oznaczenie znam jest to AGR. Nr potrzebny bo chciałem zamówić rozrząd i z tego co się dowiedziałem od kolesia na hurtowni to tam pakowano trzy rodzaje rozrządów i trzeba dobrać po nr;]

Lexuss
Posty: 74 (po ~320 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lexuss
  13 kwietnia 2013

napisałeś kod silnika to napisałem kod silnika :P Co do numeru silnika to znajduje się od przodu silnika - po prawej stronie od miejsca mocowania podstawy obudowy filtra oleju z blokiem ALE o ile sie nie myle to numer silnika jest jeszcze na obudowie paska rozrządu - kod silnika i po prawej stronie obok niego numer silnika (6 cyfr) Numery sinika AGR do 044 441 rozrząd 038198119F a od numeru 044 442 038198119E (wg ETKA)

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  14 kwietnia 2013

Sam będziesz rozrząd wymieniał ? Jeżeli nie, to niech warsztat, który się tym zajmie sie o to martwi :ziober2:.
Albo wybierz sie do kogoś kto ma AutoDatę, może tam będzie coś więcej ;D.

:ziober2:
PochwaLony69
PochwaLony69
  16 kwietnia 2013

Po nr vin niech Ci dobiorą tam wszystkie informacje są ( data produkcji ) , pierwszy raz słyszę żeby ktoś chciał nr silnika

MarcinekKTGK
MarcinekKTGK
  17 kwietnia 2013

po nr VIN dojdzie się do wszystkiego, przykładowo 10 nr VIN oznacza rocznik samochodu, 5 vin oznacza nr silnika także po winie można dojść dosłownie do wszystkiego :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.