takisezwykuyhuopak
Posty: 118 (po ~144 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 13
takisezwykuyhuopak
  8 marca 2013 (pierwszy post)

Z racji pogody nie mam teraz możliwości rozkrecenia przodu żeby obejrzeć światła. Otóż mam fabryczne xenony z automatyczną regulacja(brak sterowania ręcznego wysokością swiateł) Moje pytanie czy w reflektorze znajduje się jakaś część tego autopoziomu? Bo chciałem wymienić lampy, ale nie wiem czy mogę jakieś ładne zamienniki czy tylko ori za które mi hurtownia zaśpiewała 2k za sztukę. Wiem, że najłatwiej rozkręcić, ale nie mam warunków na razie.

shinu
takisezwykuyhuopak
Posty: 118 (po ~144 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 13
takisezwykuyhuopak
  8 marca 2013

Szukałem już na Google, ale tam nie ma odpowiedzi na moje pytanie. Czy mogę kupić dowolne lampy na d2s bo mam kompletne xenony i chce dalej mieć legalne.

drowac
Posty: 9 (po ~220 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 55
drowac
  9 marca 2013

Jak kupisz homologowane d2s, to będzie legalnie.

takisezwykuyhuopak
Posty: 118 (po ~144 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 13
takisezwykuyhuopak
  9 marca 2013

Nie chcę pchać się w depo, zna ktoś jakieś reflektory d2s w jakości podobnej do Ori, a z bajerami typu światła do jazdy dziennej z ładnym wyglądem? Bo się okazuje, że albo hella albo wygląd.

MzAsTuEeUtSaZm
MzAsTuEeUtSaZm
  9 marca 2013
takisezwykuyhuopak
takisezwykuyhuopak: Moje pytanie czy w reflektorze znajduje się jakaś część tego autopoziomu?

Jeśli chodzi o xenon to z tego co się orientuje czujnik znajduje się na wahaczu samochodu który wyczuwa kąt pochylenia wahacza co za tym idzie wysokość świateł.Natomiast w samym reflektorze znajduje się silniczek który ustawia wysokość soczewki według tego właśnie czujnika.
takisezwykuyhuopak
Posty: 118 (po ~144 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 13
takisezwykuyhuopak
  10 marca 2013

Takiej odpowiedzi oczekiwałem silniczek i tak mam do przełożenia więc wychodzi, że każda lampa na żarnik d2s będzie dobra :)

takisezwykuyhuopak
Posty: 118 (po ~144 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 13
takisezwykuyhuopak
  11 marca 2013

Teraz druga kwestia reflektory ori czy zamienniki? Zależy mi na średnim swieceniu, ale dobrym wyglądzie. Dlatego nie sklaniam się ku Helli. Są jakieś zamienniki na d2s które chociaż trochę świecą?

WujekBeton
WujekBeton
  11 marca 2013

Moim skromnym zdaniem to do oświetlenia głównego auta jedynie oryginalne części, w ostateczności zamienniki, ale też z górnej półki, Chodzi przecież o bezpieczeństwo Twoje i innych osób na drodze.

Aha, jeżeli myślisz o lampach podobnych do takich: http://allegro.pl/lampy-vw-passat-b5-fl-3bg-01-04r-dayline-led-black-i3070923488.html to o ile się nic nie poprawiło z ich jakością od jakichś 3 lat, to będziesz po jakimś czasie zawiedziony. Lampy takie zwyczajnie w świecie parują od środka, ja tak miałem przy e36, ale to było ponad 3 lata temu, więc może jakość uległa poprawie. Kwestie estetyki pozostawię bez komentarza.

takisezwykuyhuopak
Posty: 118 (po ~144 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 13
takisezwykuyhuopak
  11 marca 2013

No właśnie szukam jakichś dobrych zamienników, nie ze względu na cenę, ale na look właśnie. Autko zostawiam dla siebie więc dlatego szukam żeby jak najbardziej mi się podobało. Bo ori hella mam teraz i jakbym przy nich chciał zostać to spróbowałbym regeneracji. Swoją drogą nie ma nigdzie lamp na żarniki d2s czyli jedyne legalne xenony w passku poza ori. Więc chyba nie ma nawet nad czym myśleć dziękuję wujek za cierpliwość.

WujekBeton
WujekBeton
  12 marca 2013

Mi nie dziękuj, bo to nie ja starałem się pomóc. Wg mnie wszystkie przeróbki na xenony, światła dzienne itp., bez różnicy, czy są to chińskie lampki z Biedronki czy super drogie i bezpieczne światła, prawie oryginalne, nie mają większego sensu jeżeli auto fabrycznie takich nie ma. A jeżeli ma, to zakładać to co dała fabryka. Proste.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.