Fenri
Fenri
  9 grudnia 2012 (pierwszy post)

Witam i zapraszam do przedstawienia waszych typow kultowych aut lat 90'.
Moje typy to:
Mitsubishi FTO
Nissan GTR R-33 i R -34
NIssan SX 200 s 14
Toyota Supra

NicZaFriko
NicZaFriko
  11 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Opel calibra 2.0 turbo 4x4 katalog.autokult.pl/car/865,opel-calibra#cm_6540


Auto kultowe ? CALIBRA ? chyba gdzies na wsi ..
WujekBeton
WujekBeton
  12 grudnia 2012

No i właśnie to jest problem z różną interpretacją słowa: kultowe. Zasadniczo sama Calibra nie jest zła, tylko trafia na złych właścicieli, podobnie jak e36. Bardziej kultowe wydaje mi się e30, W pierwszym poście jest wyraźnie napisane, że mają to być nasze typy, nasze czyli każdego z osobna czy może jakiś ranking przeprowadzimy?woot:

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  12 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: czy może jakiś ranking przeprowadzimy?woot:

Masz wolną rękę, a ja postaram się podpiąć temat, by nie powstawały nowe po kolei :)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
WujekBeton
WujekBeton
  12 grudnia 2012
Uotr
Uotr: Masz wolną rękę

Tylko jakby to miało wyglądać, pomysł z rankingiem może i niegłupi, tylko nie wiem czy uda się rozwiązać go bezkonfliktowo.
Fenri
Fenri
  12 grudnia 2012

To moze podzial na kategorie tego rankingu

WujekBeton
WujekBeton
  12 grudnia 2012

Nie no pozostańmy przy wybraniu auta najbardziej kultowego. Tylko, że musielibyśmy jakoś ogarnąć złożenie propozycji, później głosowanie i jakoś policzyć te głosy.

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  12 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ylko nie wiem czy uda się rozwiązać go bezkonfliktowo.

I tu jest największy problem, zaraz każdy zacznie się wyzywać
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
Fenri
Fenri
  12 grudnia 2012

chodzi o wybor auta kultowego lat 90' czy w ogole? No wlasnie jakie kryteria beda brane pod uwage

NicZaFriko
NicZaFriko
  12 grudnia 2012

Dla mnie kultowe auto to takie ktore pamietamy do dzisiaj , dla mnie to był Golf II jako auto kultowe bo do dzisiaj jest kultowe ;)

Fenri
Fenri
  12 grudnia 2012

to dla mne bedzie toyota supra bo dzo dzisiaj jes kultowe
zaden to argument

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  12 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Dla mnie kultowe auto to takie ktore pamietamy do dzisiaj , dla mnie to był Golf II jako auto kultowe bo do dzisiaj jest kultowe ;)

W tym rozumieniu, to dla mnie E30 z silnikiem 2.4 diesla :)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
WujekBeton
WujekBeton
  13 grudnia 2012

Widzicie? Już zaczynacie się sprzeczać :lol: nie wiem czy jest sens robić taki ranking. Poza tym jak w ogóle miałoby to wyglądać? Każdy dałby jakąś propozycje auta uważanego przez siebie za kultowe, a później głosowanie przez innych użytkowników?

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  14 grudnia 2012

jak dla mnie(bo kultowe to pojecie wzgledne)
-Honda CRX (IIgen czyli cyber)- za formę czyli male szybkie auto objezdzające po dzis dzień nieźle wypasione fury szkoda ze nie doczekala sie kontunulacji, mogłbyć nią crz gdyby nie silnik
-vw corrado j.w w zasadzie szczególnie wersja g60 vr6 imho już mniej ( po dziś dzień to auto strasznie mi się podoba i poważnie zastanawiałem się czy nie kupić )
-toyota mr2 t-bar w najnowszej odsłonie to już nie to i w zasadzie też j.w. plus centralnie umieszczona jednostka i targa

i jak dla mnie z aut "osiągalnych" to tyle

a w kwestii tych co to widywało się bardziej na obrazkach to:
nissan skyline
toyota supra
honda nsx
nissan silvia
nissan 300zx

sorry za pominięcie niemal calkiem motoryzacji europejskiej ale nie bardzo się na trym znam
Co do calibry to powiem tyle pamietam jak to auto wchodzilo na rynek bylo po prostu piękne (dla mnie, do dzisiaj mam gdzies gazetę z testem wersji turbo) auto (i to nie tylko moja opinia) w zasadzie "disajnersko" wyprzedzalo swoja epoke. A to że swego czasu stało się synonimem agrotuningu to coż lata 90 to chyba szczyt tego nurtu a calibra byla najbardziej dostepnym finansowo autem ktore juz i bez niego "wyglądało" no i mialo dużo miejsca na doczepianie spojlerow jak parapety więc mlodzierz lat 90 po dorobieniu sie szybko poprzesiadala sie z cinkłeczento na calibre :ziober2:

whoreswanted
whoreswanted
  14 grudnia 2012

Najbardziej kultowe auta są pod marką VW między innymi Gulf, Jetta, Corrado

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.