oOZyxak0o
oOZyxak0o
  4 grudnia 2012 (pierwszy post)

*****-Mam problem gdyż w moim samochodzie podczas mrozów zamarza mi przednia szyba. Od zewnątrz i środka. Czy są jakieś sposoby aby zapobiec lub zminimalizować to zjawisko? Do tej pory używałem plandeki samochodowej ale słyszałem,że można też nakryć szybę ręcznikiem,to działa? O garażu nie ma mowy bo mam małe podwórko zawalone sprzętem. Podobno są preparaty,które odmrażają szybę ale czy to nie zniszczy szyby?
*****-Drugi problem występuje,gdy jest -20 stopni i lepiej. A mianowicie gdy chcę odpalić samochód: ok przekręcam kluczyk,normalnie się odpala. Problem w tym,że gdy nacisnę pedał gazu i zdejmę z niego nogę...to już tak zostaje wciśnięty. Po prostu nie odskakuje. W czym problem i czy można jakoś zaradzić?

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  4 grudnia 2012

Drugi problem re: No i pedał gazu jest wciśnięty i cały czas na obrotach zależy jak się wciśnie zazwyczaj 2000-3000,sprzęgło w porządku,z hamulcem jest podobnie bo wciska się do połowy i potem jest opór. I nic nie mogę z tym zrobić nawet jak samochód będzie chodził 10-20 minut dalej jest to samo.

luzak959
luzak959
  4 grudnia 2012

Jeśli chodzi o pedał gazu to w moim przypadku winna była zanieczyszczona przepustnica.. Samo czyszczenie wystarczyło. [audi a4 b5 fl 1.8 turbo]

RaDiK88
RaDiK88
  5 grudnia 2012

Co do szyb to podstawowa sprawa to, filtr kabinowy jeśli nie był wymieniany to, należy to zrobić i umyć dokładnie szybę. Jeśli nadal parują, poszukać możliwych źródeł przecieków wody, do środka auta, podszybie wycieki z nagrzewnicy, woda pod dywanikami itp.

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  5 grudnia 2012

dzieki dzieki :D

Fenri
Fenri
  8 grudnia 2012

co do odmrazaczy to zatluszczja szybe kombinowanie z jakimis szmatami na szybie daje efekt ale slaby to ze ci zamarza szyba od srodka to kwestia wilgoci w aucie

v6adamv6
v6adamv6
  9 grudnia 2012

Pedał albo linka przymarza od gazu

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.