mg48411
Posty: 74 (po ~106 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
mg48411
  11 listopada 2012 (pierwszy post)

witam mój problem wygląda następująco posiadam seata toledo 1.9td i mam proplem z układem chłodzenia mianowicie wywala płyn ze zbiorniczka i węze sa twarde do tego rosnie temp i dolny wąz zimny dodam ze termostat wymieniłem na nowy.

Szufladaa
Szufladaa
  11 listopada 2012

Prawdopodobnie uszczelka pod glowicą , musisz zajrzeć pod korek wlewu oleju , jak jest ' musztarda' tzn , że sie woda dostaje do silnika.

xxxpawe81
Posty: 14 (po ~445 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
xxxpawe81
  11 listopada 2012

kolego albo uszczelka pod głowica albo pompa wodna idnej opci niema

mg48411
Posty: 74 (po ~106 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
mg48411
  11 listopada 2012

ani na korku oleju niema musztardy ani Sladów oleju w zbiorniczku wody pompa ok bo jest obieg i powrotem wraca,dodam jeszcze ze chłodnica co odziwo jest zimna a weze robią sie twarde dopiero jak sie pożądnie nagrzeje,i fiksuje ogrzewanie raz jest raz niema

Szufladaa
Szufladaa
  11 listopada 2012

To ja nie wiem , chyba nie ten 'wąż' macasz co trzeba :zonk:

Jak napisal kolega wyżej , pompa wody , albo uszczelka - Nic wiecej nie wymyslisz , chyba że węże ktoś pomylil.

PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  12 listopada 2012

Uszczelka pod głowica do roboty,bo kompresja z któregoś cylindra dmucha w układ chłodzenia i zaburza krążenie płynu.Dlatego ogrzewanie raz działa,a za chwilę nie działa.Nie zawsze płyn idzie do oleju,albo odwrotnie.może też wyrzucać płyn chłodniczy do wydechu,wtedy będzie dymił parą.

mg48411
Posty: 74 (po ~106 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
mg48411
  12 listopada 2012

panowie ale on nie dymi nic ani na biało ani inaczej ani dymka zrobiłem taki test wyciągnełem termostat w ogóle i wszystko ok ani sie nie gotuje węze miękie ogrzewanie jak talala tylko tyle ze silnik jest niedogrzany a jak go włoze spowrotem to w net cyrki

PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  12 listopada 2012

Nowy termostat też może być uszkodzony - miałem 2 takie przypadki.

NicZaFriko
NicZaFriko
  13 listopada 2012

Miałem to samo w nissanie , wywalało gotujaca sie wode do zbiorniczka , bez oleju , silnik nie kopcił parą . Co sie okazało ? uszczelka ;] robocizna 2000zł prawie ;/

Poza tym efekt musztardy pod korkiem moze tez byc spowodowany krótkimi trasami samochodu , czesto gesto jest to mylone z uszczelką.

do warsztatu i zobacz kompresje na garach po ile barów mają wtedy wszystko bedzie wiadome.

rambobmw
rambobmw
  14 listopada 2012

taniej będzie jeszcze raz wymienić termostat kiedyś 3 razy wymieniałem

btk2
btk2
  14 listopada 2012

wyjmij termostat i go zagotój w wodzie to sprawdzisz czy dobry, a przed wymianą też tak miałeś?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.