Nudnyprofilxd
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Nudnyprofilxd
  12 lipca 2012 (pierwszy post)

Witam. mam cheć wstawic sobie niby to xenon hid H7
Tylko zastanawoiam sie czy nie bedzie on oslepiał innych kierowcow jesli bede miał wstawione to na swiatła mijania, zastanawiam sie bo jeden ze znajomych stwierdził ze bedzie oslepiac innych kierowców podam link do tych xenonów a i co do koloru i mocy tego to chciałbym najmocniejsze 12000 k
Reszta dokładnie opisana w linku...
Pozdrawiam
http://moto.allegro.pl/xenony-hid-h1-h7-h9-led-w5w-kurier-gratis-gdynia-i2417714535.html

Smarki
Smarki
  13 lipca 2012
Nudnyprofilxd
Nudnyprofilxd: Witam. mam cheć wstawic sobie niby to xenon hid H7 Tylko zastanawoiam sie czy nie bedzie on oslepiał innych kierowcow jesli bede miał wstawione to na swiatła mijania, zastanawiam sie bo jeden ze znajomych stwierdził ze bedzie oslepiac innych kierowców podam link do tych xenonów a i co do koloru i mocy tego to chciałbym najmocniejsze 12000 k Reszta dokładnie opisana w linku... Pozdrawiam http://moto.allegro.pl/xenony-hid-h1-h7-h9-led-w5w-kurier-gratis-gdynia-i2417714535.html

Chcesz zrobić sobie bonusik 20+ do lansu ? : O
mefisto1981
mefisto1981
  13 lipca 2012

Dowodu pozbędziesz się tak samo szybko jak kupno tego czegoś na allegro :D

Nudnyprofilxd
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Nudnyprofilxd
  13 lipca 2012
Smarki
Smarki: Chcesz zrobić sobie bonusik 20+ do lansu ? : O

Do lansu??
Podoba mi sie ta barwa dlatego chce to kupic proste..
MaqdaIena
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  14 lipca 2012

Kupiłam auto, w którym były zamontowane xenony, może ja się na tym nie znam, ale barwa tragiczna, widoczność nocą tak samo, plus brak długich świateł( tutaj wina poprzedniego właściciela, bo zaoszczędził). Dodatkowo mijając policję się modliłam, by mnie nie zatrzymali i nie zabrali dowodu.No i xenony oślepiają, ale może to zależy od ustawienia świateł, nie wiem. W każdym razie mnie szlag trafia, jak mijam auto z tym typem żarówek, zwłaszcza jak jest ciemno.

:ziober2:
Boanerges69
Boanerges69
  14 lipca 2012

Fabryczne ksenonowe reflektory maja barwe 4300k. Daje to białe naturalne, światło. Przy 6000k masz już tą niebieską poświatę przy przyjemnym świetle, ale 12000k to dla mnie totalna wiocha, nie dość ze bedzie na 100% slepic to jeszcze daje ohydne nienaturalne światło - sam bym takim dowody pozabierał ;). Mam fabryczne ksenony, gdy sie przepalily żarniki kupiłem 6000k i w sumie jakieś znaczącej roznicy nie ma w porównaniu do 4300k.

kurzy2
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
kurzy2
  14 lipca 2012

Jeli juz sie chcesz pchac w xenon do swojego auta to pierwsze zasadnicze pytanie to czy posiadasz swiatla mijania soczewkowe? Bo tylko tak mozesz zamontowac xenon i w miare mozliwosci go ustawic zeby nie oslepial innych i dawal odpowiednia widocznosc. Ja posiadam zamontowany xenon na przetwornicach Helli i zarnikach Philipsa 4300 k juz od 5 lat i zadnych problemów ani z policjá ani z przgládami nie mam. Swiatlo jest najbielsze z mozliwych z wpadajácá w blekit poswiatá. Podstawa to lampy soczewkowe i po montarzu dobre ustawienie swiatel. Ale i po tych zabiegach policja jak bedzie chciala to przy kontroli moze zabrac Ci dowód:)

VW Golf II 1.3
Opel Vectra 1.8i
Seat Ibiza 1.3i
Seat Toledo 1.6i
VW Golf III 1.4i
Opel Calibra...

Mihau179
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Mihau179
  15 lipca 2012

Xenony fabryczne posiadają tylko homologację i są legalne! jeśli planujesz założyć xenon do auta to zastanów się kilka razy czy opłaca ci się, no jakoś światła jest bezkonkurencyjna do zwykłych mijania jeśli barwa nie przekracza 6k.
Minimum by mieć xenon to reflektor soczewkony który skupia światło, nigdy nie montuj do zwykłych reflektorów 100% że oślepisz tego z przeciwka
do soczewek musisz posiadać spryskiwacze bez nich nawet soczewka może oślepiać.
Nawet jak byś to miał to masz gwarantowane że policja ci dowód zabierze oraz mandat 50-500 zł. :)
Lepszym rozwiązaniem kup sobie porządne żarówki philipsa oraz nowe lampy jeśli odbłyśnik masz stary do tego oklej sobie reflektor folią jasnoniebieską i będziesz miał prawie efekt xenon:)

222slodki222
222slodki222
  17 lipca 2012

ja mam takie xenony w 307. ale barwa 6000k takie juz były jak auto kupowałem. narazie od 5 lat nikt sie nie czepia moze rok temu mnie zatrzymali i ogladali pod maska ale na lampach była homologacja i na szczescie nie zabrali dowodu ale upomnieli.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.