technikij
technikij
  10 lipca 2012 (pierwszy post)

Witam,
Znacie może jakieś fajne książki lub kursy o technikach jazdy? Chodzi mi o to, aby poczytać o tym, jak jeżdżą zawodowi kierowcy, jak panować nad autem itp.

Z góry dzięki za każdą odpowiedź!

mlodystopro
mlodystopro
  10 lipca 2012

" Jeździć szybko ! " Piotr Frankowski

To jest o technice jazdy Ogl bardzo fajna książka.

Pajel
Pajel
  10 lipca 2012

ja również polecam "Jeździć Szybko !" :)

siemaszdylara
Posty: 232 (po ~125 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
siemaszdylara
  10 lipca 2012

ja tam sam sie nauczyłem i bywało że na naukach jazdy instruktor siedział i trzymał się tej rączki co miał nad głową i przy 11 godzinie stwierdził że mi może wydać papiery na egzamin tylko tego nie może zrobić xd

Smarki
Smarki
  13 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam, Znacie może jakieś fajne książki lub kursy o technikach jazdy? Chodzi mi o to, aby poczytać o tym, jak jeżdżą zawodowi kierowcy, jak panować nad autem itp. Z góry dzięki za każdą odpowiedź!


Ja sugeruje pojechać na tor.. bez praktyki teoria to nie wiele..
Boanerges69
Boanerges69
  14 lipca 2012
http://www.youtube.com/watch?v=FB2zGvNu-nw
by Keiichi Tsuchiya ;)
technikij
technikij
  23 lipca 2012
Smarki
Smarki: Ja sugeruje pojechać na tor.. bez praktyki teoria to nie wiele..


Bez dobrej podwaliny teoretycznej na torze niczego się nie zdziała. Ogólnie rzecz biorąc to technikami sportowej jazdy interesuję się od kilku lat, przerobiłem już co się dało, praktykowałem sportową jazdę (i dalej praktykuję). Wydaje mi się, że przerobiłem już cały materiał, jaki jest dostępny w sieci, szukam nowości.

Jak na razie ich nie mogę nigdzie znaleźć. Do szkoły bezpiecznej jazdy nie chce mi się iść, bo niczego mnie tam nie nauczą - sprawdzałem programy takich szkół, w ciągu ostatnich 5 lat zdążyłem poznać wszystkie tajniki sportowej jazdy (problemy mam jeszcze z między-gazem podczas hamowania, w swoim aucie nie mam odpowiednich nakładek na pedały, aby móc bez problemu wciskać jedną nogą pedał hamulca oraz dodatkowo pedał gazu).

Ostatnio zastanawiałem się jednak, czy nie skoczyć na tor SJS i nie sprawdzić się za kółkiem jakiegoś małego potworka (za niecałe 400 zł można się pobawić Subarynką pod okiem instruktora).

W razie gdybyście słyszeli coś o fajnych szkoleniach, czy książkach, wtedy proszę was o cynk.
SkandalRally
Posty: 3279 (po ~206 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
SkandalRally
  30 lipca 2012

Szybko zweryfikujesz swoje umiejętności startując w Super Sprintach czy innych SJSach

Konto usunięte
Konto usunięte: problemy mam jeszcze z między-gazem podczas hamowania, w swoim aucie nie mam odpowiednich nakładek na pedały, aby móc bez problemu wciskać jedną nogą pedał hamulca oraz dodatkowo pedał gazu


Nakładki nie maja z tym nic wspólnego to pierwsza sprawa, druga to taka że to o czym piszesz nie nazywa sie między gazem ...

One passion one team

technikij
technikij
  8 sierpnia 2012
SkandalRally
SkandalRally: Nakładki nie maja z tym nic wspólnego to pierwsza sprawa, druga to taka że to o czym piszesz nie nazywa sie między gazem ...


SkandalRally, a czym jest między-gaz, jak nie wciskaniem pedału gazu podczas redukcji biegów (w większości przypadków przy hamowaniu)?

I nakładki mają wiele wspólnego, ułatwiają znacznie taką zabawę. Ja jeżdżę wieloma pojazdami, z czego to seryjne auta, a pedały (także ich rozmiar) w większości aut rozmieszczone są w taki sposób, że "zabawa" w między-gaz jest niewygodna.

Oczywiście używam między-gazu nawet bez nakładek, jednak jak wspomniałem wcześniej - jest to niewygodne. Wyjątkiem są pojazdy z napędem RWD, w których zamontowane są dłuuugie pedały gazu, których mocowanie jest przy podłodze. ; )
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.