88DamianM
88DamianM
  19 czerwca 2012 (pierwszy post)

Od dość dawna zastanawia mnie rozwiązanie umożliwiające cofanie pojazdu z silnikiem motocyklowym (oczywiście z napędem łańcuchowym). Widziałem takie patenty w mini, maluchach, reno piątkach, fiatach 500 i innych smartach. O ile wiem, jest możliwe zainstalowanie drugiego silnika i podłączenie go w układ przeniesienia napędu, który ma zastąpić nie istniejący w skrzyni motocyklowej, bieg wsteczny. Oczywiście wiem, że w cięższych krążownikach szos, czyli tzw. goldwingach na wale Kardana, ale mowa jest o wysokoobrotowych jednostkach wersji szosowych. Świta mi coś w głowie, że można zamontować silnik elektryczny, ale kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić.
Sens tematu jest jeden: chcę poznać teorię, żeby wiedzieć czy jest sens myśleć o praktyce. Taki pojazd rejestrowany jest jako samochód typu "SAM", który zgodnie z rozporządzeniem ustawowym musi posiadać normy bezpieczeństwa, zatwierdzone w podzespołach homologowanych. To jest - części muszą być składane z istniejących już pojazdów. Własnej konstrukcji może być tylko rama i nadwozie (jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi).
A więc do sedna: jak sprawić, aby pojazd nie cofał w stylu Flinstonów?

siemaszdylara
Posty: 232 (po ~125 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
siemaszdylara
  19 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A więc do sedna: jak sprawić, aby pojazd nie cofał w stylu Flinstonów?

może go ktoś popchnąć od przodu do tyłu, pozdrawiam
88DamianM
88DamianM
  19 czerwca 2012
siemaszdylara
siemaszdylara: pozdrawiam
Weź rozpęd. Ściana sama cię zatrzyma.
siemaszdylara
Posty: 232 (po ~125 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
siemaszdylara
  19 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Weź rozpęd. Ściana sama cię zatrzyma.

ale ja nigdzie się nie wybieram 0.o
88DamianM
88DamianM
  19 czerwca 2012
siemaszdylara
siemaszdylara: ale

Panu podziękujemy.
PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  20 czerwca 2012

W Gold Wingu za wsteczny robi rozrusznik,bo motor waży 400kg,ale to pojazd seryjny.Nie wiem jak można zainstalować 2 silnik żeby napędzał łańcuch w druga stronę,chyba elektryczny 12V od wciągarki.Trochę szalony pomysł ale powodzenia życzę.Albo 2 suwowy silnik,i zmieniać obroty wału.

88DamianM
88DamianM
  20 czerwca 2012

Z tą wyciągarką ciekawy pomysł, ale jeszcze nie to :D Dwusuwowy jeszcze lepszy :) ...ale nie sądzę żeby był sens podpinać ten drugi napęd pod łańcuch.

88DamianM
88DamianM
  22 czerwca 2012

Mam już patent na to.

Corradolicious
Corradolicious
  30 czerwca 2012

Takie patenty robi sie przy samochodach, ktore sa napedzane silnikami motocyklowymi, jak slynny Maluch z silnikiem od hayki, albo 1000ccm Seat Arosa :)

Smarki
Smarki
  9 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: czytałem na innym forum i z tego co tam było napisane to będziesz musiał wstawić 2 zębatki. jedna od napedu do przodu a druga na wsteczny pod oddzielny rozrusznik( najlepiej z jakiegoś mocnego samochodu np bmw, audi volkswagen), ale będziesz musiał ten drugi rozrusznik zasilać oddzielnym akumulatorem takie rozwiązania stosuje sie w budowie buggy z silnikiem ścigacza


Jest wiele patentów..
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.