Jaras19883
Jaras19883
  19 czerwca 2012 (pierwszy post)

mam problem ze swoim bmw tj 540 e39 silnik 4.4 v8. problem polega na tym ze wypluło mi swiece i wyglada na to jakby puscil gwint w głowicy. mam takie pytanie czy jest mozliwość naprawy tego gniazda bez sciągania glowicy?? poszla swieca na 1 cylindrze z prawej strony od sciany grodziowej. dostęp jest sredni ale tragedii nie ma. moze zna ktos mechanika z warszawy lub okolic ktory by mogł to zrobic bez koniecznosci sciagania glowicy.. koszt sciagnięcia to ok 2-3tys zl...

mlodystopro
mlodystopro
  19 czerwca 2012

Podczas gwintowania wytwarzają sie wióry które mogą ci narobić wiecej szkód. Lepiej zainwestuj i zrób porządnie. Takie jest moje zdanie ;) chyba ze sie myle

Jaras19883
Jaras19883
  19 czerwca 2012
RaDiK88
RaDiK88
  19 czerwca 2012

a może po prostu ją wykleciło, wkręć nic nie ryzykujesz i tak głowice masz do wymiany

Jaras19883
Jaras19883
  19 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a może po prostu ją wykleciło, wkręć nic nie ryzykujesz i tak głowice masz do wymiany

na swiecy sa opiłki z gwintu wiec raczej nie da dary jej wkrecic... a głowica nie jest do wymiany bo warsztaty które zajmuja sie naprawa głowic wkrecaja specjalną tuleje która jest podobno trwalsza od zwykłego gwintu, niektore robia to bez koniecznosci ściagania głowicy ale w V8 jest problem bo sredni jest dostęp do tego gniazda
RaDiK88
RaDiK88
  19 czerwca 2012

no to zmienia postać rzeczy powodzenia życzę ave v8

PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  20 czerwca 2012

Jeżeli będzie jakiś dostęp do gniazda,to szlifierz powinien naprawić to za ok 50 - 100zł.Wkręca w otwór świecy tzw helicolę czyli coś jak sprężynka,i to zostaje na stałe w głowicy.

Jaras19883
Jaras19883
  20 czerwca 2012
PawciuWLKP
PawciuWLKP: Jeżeli będzie jakiś dostęp do gniazda,to szlifierz powinien naprawić to za ok 50 - 100zł.Wkręca w otwór świecy tzw helicolę czyli coś jak sprężynka,i to zostaje na stałe w głowicy.

zgadza sie kolego, znalazłem magika w piasecznie który mi to naprawi nie wyciagajac głowicy ale zażyczył sobie 150zł na robicizne plus koszt dojazdu... ale lepsze to niz zapłacić 3k za wyjęcie głowicy bo nikt z warszawy nie chciał tego zrobic z powodu na cięzki dostęp... pozdrawiam
Avatar użytkownika LexussLexuss
Posty: 74 (po ~320 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lexuss
  20 czerwca 2012

znajomy w łodzi własnie przy tym silniku robił to samo i kosztowało go ponoć 300zł bez zdejmowania głowicy za jedno gniazdo

xmarklowiokx
Posty: 3 (po ~61 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
xmarklowiokx
  23 czerwca 2012

otwor na swieca jest powiekszany i daje sie tulejke gwintuje a potem swieca. cała filozofia

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.