Jaras19883
Jaras19883
  8 czerwca 2012 (pierwszy post)

witam, od kilku dni jestem posiadaczem bmw 540i e39. mam takie pytanie czy jak do wymiany jest czujnik abs to przez to moze nie działać kontrola trakcji? w samochodzie jest załozona sekwencyjna instalacja gazowa tomasetto z ktora mam problem... na gazie chodzi idealnie nie czuc spadku mocy jakiegos falowania na obrotach tylko problem polega na tym ze nie zawsze na tym gazie chce jeździć. jest tak ze zrobie ok 100km i jest w porządku a niekiedy kilka km i przełacza sie na benzyne, słychać piknięcie jakby skończył sie gaz pomimo ze jest go jeszcze bardzo dużo... moze miał ktoś podobny problem, i moze ma ktos namiar na dobrego gazownika w warszawie lub okolicach?? i ostatnie pytanie czy to mozliwe ze po odpaleniu na postoju auto moze nagrzac sie prawie do 90stopni?? dodam ze wskazówka nie przekracza połowy nawet w czasie szybszej jazdy.

Rageman23
Rageman23
  8 czerwca 2012

Kolego ESP wykorzystuje czujniki ABS,więc jeśli masz uszkodzony czujnik ABS to ESP też nie zadziała.Odnośnie LPG najlepiej udać się po prostu do gazownika przyczyn może być naprawdę bardzo wiele.Pozdro ;)

PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  8 czerwca 2012

Oczywiście że na postoju temperatura dojdzie nawet do ponad 90st,i jak załączy się wentylator to spadnie o kilka stopni.A jeżeli w czasie jazdy jest w połowie,to jest najczęściej uszkodzony termostat,i trzeba go wymienić.Jeżeli auto samo przełącza się na benzynę,to brakuje mu gazu - spada ciśnienie.Sprawdź filtry gazu czy nie są zanieczyszczone i przez to niedrożne.

Avatar użytkownika LexussLexuss
Posty: 74 (po ~320 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lexuss
  9 czerwca 2012

jak napisali poprzedni - czujnik ABS odpowiada też za ASR i kontrolę trakcji. O ile pamiętam w e39 dodatkowo tylni lewy czujnik czyta prędkość jazdy na zegary.

Tak możliwe i prawidłowe że auto nawet na postoju osiąga temperaturę ,,roboczą'' (co innego z dieslami) po za tym bmw mają to do siebie że szybko się nagrzewają.

Co do instalacji gazowej to może padnięty jest czujnik ciśnienia - instalacja uznaje ze kończy się gaz i przełącza na benzynę. Podjedź do gazownika niech Ci przejrzy instalacje. Wymiana filtra gazu i regulacja instalacji nie zaszkodzi

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.