DNBstep991
DNBstep991
  20 maja 2012 (pierwszy post)

co myślicie o tym motorze?
ogólnie, spalanie awaryjnośc,osiągi,wygoda,itp piszcie co wiecie,

LimeGreen
LimeGreen
  21 maja 2012

Siema :)

Mam mieszane uczucia odnośnie tej Aprilii. Nie przyczepię się do poziomu maszyny bo to naprawdę fajny sprzęt, jeździłem swego czasu Hondą Nsr - myślę, że to podobne maszyny i Honda dawała wiele Fun`u. O co mi chodzi, Aprilia o której mówisz ma już 21 lat, sprzęty te są używane wiadomo jak, więc myślę, że musisz bardzo uważnie oglądać ją przed zakupem gdyż motocykl może być po prostu zmęczony życiem. Nie wiem jak to wygląda z częściami do Aprilii, myślę, że może być drożej niż do Hondy. Co do spalania, myślę, że będziesz ją raczej ostro kręcił bo to tylko 50cc więc licz do 5l/100km - nie ma się co oszukiwać, silnik ma już swoje lata. Wygoda? A kto zwraca na to uwagę :P Skuter pewnie byłby i wygodniejszy ale proszę Cię ;)

Pozdro , Krzysiek.

DNBstep991
DNBstep991
  21 maja 2012

no tak ale jako pierwszy ala motor to jest dobry do zaczęcia życia motocyklisty, co bym musiał zwrócić uwagę jak bd go oglądał?

DNBstep991
DNBstep991
  21 maja 2012

aha i apka już jest po generalnym remoncie :) więc jedynie 21 lat to ma raczej tylko już rama,

LimeGreen
LimeGreen
  22 maja 2012

Podoba mi się Twoje podejście, nie rzucasz się na 600cc jak większość motocyklistów. Myślę jednak (nie wiem czy masz możliwość), że może warto by obejrzeć się jednak za 125cc. 50cc po prostu będziesz non stop katował.

Przy kupnie najlepiej zabrać kogoś kto miał do czynienia z tym silnikiem. Zna jego charakterystykę, dźwięk. Sprawdź części eksploatacyjne by na dzień dobry nie wkładać kasy. Klocki, naciąg łańcucha i zębatki, płyny, lagi- czy nie ciekną. Rozpędź się i puść kierownicę - nie może ściągać na żadną stronę czy wpadać w wahadło przy małej prędkości. Spójrz na oponki, czy są pozamykane - będziesz widział po nich jak było latane na motocyklu. Posprawdzaj też elektrykę, czy wszystko jest sprawne, wiadomo - ma już 20 lat.

Co do ramy, spójrz czy nie była przede wszystkim malowana. Ściągnij zbiornik i obejrzyj ją dokładnie czy nie ma żadnych pęknięć. Przypatrz się uważnie w okolicy główki ramy.

No i najważniejsze przy zakupie motocykla : NIE NAKRĘCAJ SIĘ i najlepiej weź kogoś kto obiektywnie rzuci okiem na maszynę i przetłumaczy Ci gdy zauważy jakieś wady. Ten punkt jest najważniejszy, znam to z autopsji ;)

DNBstep991
DNBstep991
  22 maja 2012

jedynie wiem że tam nie ma linki z licznika,i do wymiany są z tylniego hamulca,szczęki, a reszta ok ja chcialem honde NSR 125 ale niestety nie ma prawka na A1 ani na A, więc narazie tylko to mi pozostało

DNBstep991
DNBstep991
  22 maja 2012

i też potem bd kupował nowy cylinder albo 70cc albo 90cc

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.