BasstiaN007
BasstiaN007
  7 października 2009 (pierwszy post)

Francuski team Renault potwierdził w oświadczeniu dla prasy, że zatrudnił na przyszły sezon Formuły 1 Roberta Kubicę, dotychczasowego kierowcę ekipy BMW-Sauber.

Polak zastąpi dwukrotnego mistrza świata Hiszpan Fernando Alonso, który przeszedł do Ferrari.

W środę francuski dziennik "L'Equipe" napisał o tym fakcie, poinformowany przez menedżera 24-letniego Kubicy Daniela Morelliego

Morelli powiedział dziennikarzom "L'Equipe", że polski kierowca prowadził zaawansowane negocjacje z trzema zespołami, a decydując się na przejście do Renault odrzucił tym samym oferty zespołów Toyoty i Williamsa.

Według Morelliego główny wpływ na decyzję miało kilka czynników, takich jak czas trwania kontraktu zapewniający długoterminową współpracę z zespołem, osoba inżyniera wyścigowego i drugiego kierowcy, dobór silników, dorobek teamu, a także realna przyszłość ekipy.

W przypadku Toyoty największym argumentem na nie była właśnie niepewna sytuacja i brak gwarancji, że japoński koncern pod koniec roku nie podejmie decyzji o wycofaniu się z Formuły 1. Jeśli do tego nie dojdzie, to i tak szefowie spółki zapowiadają poważne cięcia w budżecie teamu, który w ciągu siedmiu lat startów w cyklu Grand Prix nie zdołał odnieść żadnego zwycięstwa w wyścigu.

Wcześniej odrzucono ofertę zespołu Franka Williamsa, którego przyszłoroczne wyniki będą tak naprawdę zależały od wyboru nowego dostawcy jednostek napędowych.

Kubica na dobre zagościł na torach F1 w 2008 roku, kiedy w Montrealu odniósł jedyne dotąd zwycięstwo w cyklu Grand Prix i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. W obecnym sezonie, podobnie jak cały zespół BMW-Sauber, spisuje się gorzej i plasuje się na czternastej pozycji.

http://www.fotka.pl/klan/24117/_F1_R_Kubica_PIERWSZY_FUN_CLUB_na_fotkapl_/

źródło. sport.interia.pl

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.