LimeGreen
LimeGreen
  1 maja 2012 (pierwszy post)
Witam.

Na dniach chcę zmienić samochód, wybór padł na Audi A5 w wersji coupe.
Nie znam się jednak na silnikach w audi, posiadałem kiedyś A6 w 2.5tdi i to był mój największy koszmar ;/

Chciałbym się dowiedzieć czy lepszą opcją jest silnik 1.8 TFSI czy 2.0 TFSI. Obecnie mam w bawarce 3.0 i tak duży silnik jest mi niepotrzebny, latam głównie po mieście, bez szaleństw, więc nie wykorzystuje w sumie jego potencjału.

Proszę o normalne wypowiedzi, piszę tutaj bo mało siedzę na necie i jest mi najwygodniej. Z hejterami w ogóle nie wchodzę w dyskusję.

Pozdro ;)
vinroc
vinroc
  1 maja 2012

1.8tfsi jest rozwinieciem 1.8turbo co wczesniej szedł
dobry silnik

generalnie pytanie jak cenowo to wychodzi i jaka moc Ci potrzebna
kazdy z nich ma 2 wersje mocy (1.8 160 i 170)
2.0 ma chyba 180 i 200

spalanie - w 1.8 bedzie mniejsze acz a5tka znaczna jest wiec bedziesz musiał ją bardziej gonic

osobiscie brał bym 2.0 (wersja wedle uznania aa raczej ceny bo tym sie tez bedziesz kierował pewnie - niemam pojecia jak stoją tam cenowo wiec nie wypowiem sie)

lepszy jest ciut wiekszy silnik bo goniąc małym silnikiem bardziej go meczysz i tyle samo Ci łyknie co wieksza jednostka na tych samych osiągach

pozatym zapas mocy zawsze moze sie przydac

whitestok
whitestok
  1 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: acz a5tka znaczna jest wiec bedziesz musiał ją bardziej gonic

przez co spalanie wzrośnie trochę bardziej niż w 2.0

Konto usunięte
Konto usunięte: lepszy jest ciut wiekszy silnik bo goniąc małym silnikiem bardziej go meczysz i tyle samo Ci łyknie co wieksza jednostka na tych samych osiągach pozatym zapas mocy zawsze moze sie przydac

otóż to :)
LimeGreen
LimeGreen
  1 maja 2012

No właśnie tak podejrzewałem, 2.0 będzie rozsądniejszym wyborem.

Dzięki chłopaki :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.